Poradnik
Strefa przyszłej mamy - pessary

Strefa przyszłej mamy - pessary

Pessary położnicze i kostkowe dla kobiet w ciąży i zmagających się z problemami układu moczowo-płciowego

Pessaroterapia jest metodą powszechnie stosowaną w ginekologii i położnictwie w celu:

  • ochrony przed zbyt wczesnym porodem w przypadku niewydolności szyjki macicy,
  • zapobiegnięcia wypadaniu macicy.
Znalezione produkty : 4
Dr. Arabin, pessar położniczy, szyjkowy z otworem, rozmiar 2, 65 mm x 21 mm x 32 mm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr. Arabin, pessar położniczy, szyjkowy z otworem, rozmiar 2, 65 mm x 21 mm x 32 mm, 1 sztuka
152,99 zł
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 3, 37 mm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 3, 37 mm, 1 sztuka
150,99 zł
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 2, 32 mm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 2, 32 mm, 1 sztuka
150,99 zł
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 4, 41 mm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dr. Arabin, pessar kostkowy perforowany z guzikiem, rozmiar 4, 41 mm, 1 sztuka
150,99 zł
1 - 4 z 4 produktów

Pessary – sposób użycia

Pessar to silikonowa wkładka dopochwowa wykonana z miękkiego i elastycznego silikonu, materiału biokompatybilnego, który nie powoduje reakcji alergicznych. Pessary, które znajdziesz w naszej aptece, zostały wyposażone w nić wykonaną z polimeru medycznego, która ułatwia wyciąganie wkładki bez ryzyka urwania sznurka. Produkt jest w pełni bezpieczny i po konsultacji z lekarzem może być stosowany przez pacjentki w różnym wieku. Pessary Dr. Arabin zostały zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić właściwy przepływ powietrza i odpływ śluzu z pochwy. W naszej aptece internetowej znajdziesz pessary w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki temu możesz wybrać taki, który jest najlepiej dopasowany do Twojej budowy ciała oraz rodzaju problemu, któremu należy przeciwdziałać. Pamiętaj, że o zastosowaniu pessary zawsze decyduje ginekolog. Założenie pessary również leży w gestii lekarza. Odpowiednio dobrany i założony pessar nie powinien powodować dyskomfortu u pacjentki.

Pessary położnicze dla kobiet w ciąży

Pessary u kobiet w ciąży są zakładane w celu uniknięcia przedwczesnego porodu lub poronienia w przypadku skrócenia i rozpulchnienia szyjki macicy. Rozwiązanie to jest stosowane po konsultacji z lekarzem ginekologiem zarówno u pierworódek, jak i kobiet, które są w drugiej lub następnej ciąży. Objawy niewydolności szyjki macicy to m.in. nacisk w podbrzuszu i plamienia. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących sygnałów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Pessary kostkowe ginekologiczne

Nietrzymanie moczu i wypadanie macicy to powszechne, choć często ukrywane problemy. Pacjentki nierzadko bagatelizują pierwsze objawy. Na wypadanie macicy najbardziej narażone są kobiety wchodzące w okres menopauzalny, kobiety, które mają za sobą ciążę i poród, cierpiące na nadwagę lub otyłość i wykonujące ciężkie prace fizyczne. Wyróżniamy cztery stopnie wypadania macicy. Pessaroterapia to nieinwazyjna metoda dla schorzeń związanych z układem moczowo-płciowym mogąca być alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.

Nietrzymanie moczu może być spowodowane m.in. porodami (szczególnie w przypadku porodu naturalnego, który wpływa na pracę mięśni dna miednicy), wiekiem (osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na ten problem ze względu na obniżającą się ilość estrogenu), nawracającymi infekcjami układu moczowo-płciowego, otyłością, paleniem tytoniu i nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Statystycznie problem ten częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Jedną z metod, którą stosuje się przy problemach z nietrzymaniem moczu, oprócz treningów mięśni Kegla oraz zabiegów fizykoterapeutycznych, jest stosowanie pessaru ginekologicznego. O jego założeniu zawsze decyduje lekarz.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo