Pessary – sposób użycia
Pessar to silikonowa wkładka dopochwowa wykonana z miękkiego i elastycznego silikonu, materiału biokompatybilnego, który nie powoduje reakcji alergicznych. Pessary, które znajdziesz w naszej aptece, zostały wyposażone w nić wykonaną z polimeru medycznego, która ułatwia wyciąganie wkładki bez ryzyka urwania sznurka. Produkt jest w pełni bezpieczny i po konsultacji z lekarzem może być stosowany przez pacjentki w różnym wieku. Pessary Dr. Arabin zostały zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić właściwy przepływ powietrza i odpływ śluzu z pochwy. W naszej aptece internetowej znajdziesz pessary w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki temu możesz wybrać taki, który jest najlepiej dopasowany do Twojej budowy ciała oraz rodzaju problemu, któremu należy przeciwdziałać. Pamiętaj, że o zastosowaniu pessary zawsze decyduje ginekolog. Założenie pessary również leży w gestii lekarza. Odpowiednio dobrany i założony pessar nie powinien powodować dyskomfortu u pacjentki.
Pessary położnicze dla kobiet w ciąży
Pessary u kobiet w ciąży są zakładane w celu uniknięcia przedwczesnego porodu lub poronienia w przypadku skrócenia i rozpulchnienia szyjki macicy. Rozwiązanie to jest stosowane po konsultacji z lekarzem ginekologiem zarówno u pierworódek, jak i kobiet, które są w drugiej lub następnej ciąży. Objawy niewydolności szyjki macicy to m.in. nacisk w podbrzuszu i plamienia. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących sygnałów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Pessary kostkowe ginekologiczne
Nietrzymanie moczu i wypadanie macicy to powszechne, choć często ukrywane problemy. Pacjentki nierzadko bagatelizują pierwsze objawy. Na wypadanie macicy najbardziej narażone są kobiety wchodzące w okres menopauzalny, kobiety, które mają za sobą ciążę i poród, cierpiące na nadwagę lub otyłość i wykonujące ciężkie prace fizyczne. Wyróżniamy cztery stopnie wypadania macicy. Pessaroterapia to nieinwazyjna metoda dla schorzeń związanych z układem moczowo-płciowym mogąca być alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.
Nietrzymanie moczu może być spowodowane m.in. porodami (szczególnie w przypadku porodu naturalnego, który wpływa na pracę mięśni dna miednicy), wiekiem (osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na ten problem ze względu na obniżającą się ilość estrogenu), nawracającymi infekcjami układu moczowo-płciowego, otyłością, paleniem tytoniu i nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Statystycznie problem ten częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Jedną z metod, którą stosuje się przy problemach z nietrzymaniem moczu, oprócz treningów mięśni Kegla oraz zabiegów fizykoterapeutycznych, jest stosowanie pessaru ginekologicznego. O jego założeniu zawsze decyduje lekarz.