Kategorie

Wyprawka Maluszka - Irygacja

Produkty do przygotowywania irygacji

Wśród czynności higienicznych okolic intymnych wymienia się między innymi irygację pochwową. Zabieg ten polega na wprowadzeniu za pomocą specjalnego urządzenia strumienia wody lub specjalnie przeznaczonych do tego celu substancji (na przykład leków) do wnętrza pochwy, w celu jej wypłukania. Poniżej znajdziesz produkty, które przydadzą Ci się podczas przygotowywania irygacji.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Tantum Rosa 53,2 mg/ g, proszek do sporządzania roztworu do irygacji pochwy, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Tantum Rosa 53,2 mg/ g, proszek do sporządzania roztworu do irygacji pochwy, 10 saszetek

20,39 zł
Tantum Rosa 1 mg/ ml, 140 ml x 5 butelek - miniaturka zdjęcia produktu

Tantum Rosa 1 mg/ ml, 140 ml x 5 butelek

22,09 zł

Co to jest irygacja?

Irygacja stanowi zabieg medyczny, który wykonuje się w celu przepłukiwania poszczególnych jam ciała. Można ją przeprowadzić w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg, który powinien być wykonywany po konsultacji z lekarzem, na jego zlecenie i według wskazań. Nieprawidłowo przeprowadzona lub zbyt często powtarzana irygacja może bowiem przynieść negatywne skutki takie jak na przykład zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej, stanowiącej barierę ochronną dróg rodnych, co w efekcie doprowadza do rozwoju infekcji okolic intymnych. Z tego powodu należy zachować szczególną ostrożność.

Gruszka do irygacji pochwy i inne akcesoria

W ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz szereg produktów do przeprowadzania irygacji pochwy. Wśród nich dostępny jest zestaw do przygotowywania zabiegu. Znajdziesz w nim gruszkę do irygacji pochwy, czyli specjalne urządzenie składające się ze zbiornika na płyn oraz końcówkę, którą umieszcza się wewnątrz narządu rodnego. Całkowite ściśnięcie pojemnika zapewnia dokładne wypłukanie okolic intymnych. W zestawie do irygacji znajdują się także specjalne preparaty do przygotowania płynu irygacyjnego.

Oferujemy również leki, które stosuje się w celu złagodzenia dolegliwości dróg rodnych takich jak na przykład:

  • ból,
  • zaczerwienienie,
  • świąd,
  • obrzęk w obrębie zewnętrznych narządów płciowych.

W skład tego rodzaju preparatów wchodzą substancje o działaniu przeciwzapalnym, miejscowo znieczulającym oraz odkażającym. Przed ich użyciem wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Irygację wykonuje się między innymi w stanach zapalnych pochwy, szyjki macicy lub sromu. Zdarza się, że zabieg ten zaleca się wykonać profilaktycznie przed lub po operacji ginekologicznej. Bezpieczna irygacja jest możliwa tylko z pomocą sprawdzonych środków dostępnych w aptece. Nie należy stosować domowych sposobów. Irygacja pochwy nie stanowi środka antykoncepcyjnego.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego