Poradnik
Wyprawka Maluszka - Wsparcie w porodzie

Wyprawka Maluszka - Wsparcie w porodzie

Wsparcie w porodzie w wyprawce dla maluszka i mamy

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila w życiu każdego rodzica. Poród z jednej strony stanowi moment, na który czeka się z niecierpliwością, z drugiej – wiąże się z pewnymi obawami. Dla rodzącej mamy to przecież nie lada wysiłek. Aby moment rozwiązania przebiegał sprawniej a powrót do formy po ciąży był możliwy szybciej, warto regularnie ćwiczyć mięśnie dna macicy. W tej kategorii dostępne są akcesoria, które mogą okazać się przydatne w treningach. Znajdziesz tu także inne produkty stanowiące wsparcie w porodzie – zarówno dla mamy, jak i dla maluszka.

Znalezione produkty : 3
Horizon, koszula porodowa, jednorazowa, rozmiar S - M, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Horizon, koszula porodowa, jednorazowa, rozmiar S - M, 1 sztuka
11,89 zł
Gynotal, żel położniczy ułatwiający poród, 12 ml x 3 strzykawki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Gynotal, żel położniczy ułatwiający poród, 12 ml x 3 strzykawki
162,59 zł
Horizon, koszula porodowa do zabiegu cięcia cesarskiego, jednorazowa, rozmiar S-M, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Horizon, koszula porodowa do zabiegu cięcia cesarskiego, jednorazowa, rozmiar S-M, 1 sztuka
12,29 zł
1 - 3 z 3 produktów

Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Poród w przyszłych rodzicach zawsze wzbudza wiele emocji. Nic dziwnego – stanowi on zwieńczenie wielomiesięcznego oczekiwania na przyjście na świat maluszka. To wydarzenie wiąże się jednak z dużą ilością pytań i wątpliwości. Każdy poród przebiega nieco inaczej, dla każdej mamy jest to też odmienne doświadczenie. Kobiety często zastanawiają się, jak będzie wyglądało to wyjątkowe wydarzenie w ich życiu. Jak długo będzie trwało? Czy będzie bolało? To pytania, które mogą zaprzątać głowy przyszłych mam. Każda z nich marzy, aby ten niezwykły moment odbył się bezproblemowo i możliwie komfortowo. Żeby zwiększyć szanse szybkiego oraz lekkiego porodu, warto wprowadzić do codziennych aktywności regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy, znanych również jako mięśnie Kegla.

Mięśnie dna miednicy – czym są?

Mięśnie Kegla stanowią ważną grupę mięśni, które odgrywają istotną rolę w organizmie kobiety. Umiejscowione są między kością łonową a guziczną. Odpowiadają między innymi za utrzymanie we właściwej pozycji narządów takich jak pęcherz moczowy, macica i okrężnica oraz mają wpływ na jakość życia seksualnego. Odpowiednio wyćwiczone mięśnie dna macicy mogą zapobiec problemowi nietrzymania moczu. Ich kondycja wpływa także na przebieg porodu.

Ćwiczenie mięśni dna miednicy

Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, jak istotne jest regularne wzmacnianie mięśni Kegla. Tymczasem ich sprawność ma wpływ na wiele czynników. Szczególnie warto pamiętać o ćwiczeniach miednicy w ciąży. Dzięki regularnym treningom przyszłe mamy zwiększają swoją szansę nie tylko na szybki i mniej bolesny poród, ale także na przebieg okresu połogu. Dodatkowo minimalizują one ryzyko wystąpienia problemów związanych z nietrzymaniem moczu. Ćwiczenia przed porodem naturalnym sprawią, że mięśnie staną się bardziej podatne na rozciąganie, co w efekcie zminimalizuje ryzyko wykonania epizjotomii, czyli nacięcia krocza.

Przyrządy do ćwiczeń mięśni dna miednicy w trakcie i po ciąży

Jednym z popularnych akcesoriów do ćwiczeń przed porodem naturalnym jest specjalny balonik, który zalecany jest do stosowania najwcześniej na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem rozwiązania. Ćwiczenia z jego pomocą powinny być wykonywane w wygodnej dla kobiety pozycji i trwać od 15 do 30 minut dziennie. Każdorazowy trening doprowadza do stopniowego zwiększenia obwodu balonika, którego optymalny poziom końcowy stanowi około 28-30 cm, co jest zbliżone do wielkości główki maluszka podczas porodu. Efektem ćwiczeń jest ułatwienie przebiegu fazy wypychania noworodka.

W asortymencie naszej apteki znajdziesz także przyrząd, który powstał z myślą o wspieraniu powrotu do formy po ciąży. Cechą produktu jest jego niewielki rozmiar i wygodny sposób użycia. Aby rozpocząć ćwiczenie mięśni dna miednicy, wystarczy umieścić go w pochwie jak tampon. Kulka znajdująca się wewnątrz urządzenia podczas poruszania stymuluje mięśnie, co prowadzi w efekcie do poprawy ich kondycji po porodzie. Ćwiczenia można wykonywać zarówno w domu, jak i poza nim.

Żel wspomagający poród dla mamy i maluszka

Oprócz przyrządów przeznaczonych do ćwiczeń mięśni Kegla w tej kategorii znajduje się również żel położniczy, który stosuje się w celu ułatwienia porodu zarówno dla mamy, jak i maluszka. Jego zadaniem jest nadanie optymalnego poślizgu, dzięki czemu zmniejsza się tarcie podczas wypychania dziecka. Zastosowanie żelu umożliwi szybszy przebieg porodu, a także zminimalizuje ryzyko rozerwania krocza. Dodatkowo zapobiega powstawaniu otarć główki maluszka.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo