Poradnik
lub
Ulubione0 produktów
Zaloguj się lub załóż konto, aby mieć dostęp do Listy życzeń i zapisywać ulubione produkty na Twoim koncie.
Schorzenia obejmujące układ moczowy dotykają częściej kobiet niż mężczyzn ze względu na budowę anatomiczną. Cewka moczowa sąsiadująca z ujściem pochwy i odbytem łatwiej łapie bakterie, które przedostają się szybko do pęcherza. Iniekcja dróg moczowych pojawia się często u niemowlaków, młodszych dzieci, kobiet w ciąży i u osób w wieku starszym. Przenoszeniu zakażenia sprzyjają także częste kontakty seksualne i używanie płynów plemnikobójczych. Narażeni są także cukrzycy, osoby po zabiegach operacyjnych oraz ci, u których chorował ktoś z rodziny. W zależności od przyczyny choroby dobierany jest wówczas odpowiedni lek na zapalenie pęcherza. Jego wybór zawsze powinien być poprzedzony konsultacją lekarską.
Pieczenie podczas oddawania moczu, swędzenie, częstomocz, uczucie nadmiernego parcia na pęcherz, trudność w oddawaniu moczu, w rozwiniętej formie choroby gorączka – to tylko niektóre z podstawowych objawów zapalenia pęcherza. Gorzej, jeśli zakażenie dróg moczowych jest niewykryte w odpowiedniej chwili (nieraz przebiega bezobjawowo). Wtedy może nastąpić konieczność cewnikowania (częstego lub co jakiś czas), Zwykłe badanie moczu na obecność bakterii i zbadanie jego osadu, może pomóc wykluczyć zapalenie pęcherza. W razie konieczności diagnozowanie dolegliwości, z jakimi spotyka się układ moczowy, jest bardziej szczegółowe.
Układ moczowy wymaga z naszej strony szczególnej uwagi oraz dbałości o zdrowie. Aby nie dopuścić do rozwoju zapalenia pęcherza czy powrotu zakażenia, należy przestrzegać higieny osobistej, a szczególnie miejsc intymnych. Bardzo ważne jest także spożywanie dużej ilości płynów, aby wypłukać zalęgające w pęcherzu i drogach moczowych drobnoustroje, oraz niedopuszczanie do przeziębienia, czy choćby wychłodzenia dolnej partii i ciała (w tym pleców). Zakażenie dróg moczowych może przysporzyć nam wielu niepotrzebnych problemów. Dlatego, zanim dopuścimy do sytuacji, w której koniecznością będzie już lek na zapalenie pęcherza, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Zdrowy układ moczowy to komfort, jaki przyniesie nam wprowadzenie właściwych nawyków.
W celu odbudowania naturalnej bariery ochronnej, jakiej potrzebuje nasz układ moczowy przy zakażeniu dróg moczowych lub bezpośrednio po wyleczeniu się z infekcji, warto sięgnąć po dobre leki, takie jak np. tabletki na zapalenie pęcherza. Podczas rekonwalescencji przy różnego typu chorobach ważne jest, aby zaaplikować sobie dawkę suplementów, probiotyków i preparatów opartych na składnikach roślinnych. W infekcji dróg moczowych jest to także jak najbardziej uzasadnione. Jaki suplement diety lub lek na zapalenie pęcherza wybrać? Z pomocą przychodzi tu choćby wyciąg z żurawiny, czy sok z pietruszki. Dzięki nim szybciej można odbudować florę bakteryjną układu moczowego oraz przywrócić kontrolę nad oddawanym moczem. Są to produkty dostępne bez recepty, bezpieczne i wykazujące skuteczne działanie fizjologiczne. Bez recepty dostępne są również leki zawierający skuteczny składnik przeciwbakteryjny, jakim jest furagina. Wśród chętnie wybieranych preparatów wymienić można także wygodne w użyciu tabletki na zapalenie pęcherza, które dostępne są w Gemini.
Sięgając po suplement diety lub lek na zapalenie pęcherza, zawsze warto zapoznać się z jego dokładnym składem, a najlepiej skonsultować jego stosowanie z lekarzem. Przeciwwskazaniem do przyjmowania określonych preparatów jest uczulenie na którykolwiek z jego składników. Ponadto niektóre tabletki na zapalenie pęcherza i inne preparaty nie są zalecane osobom cierpiącym na niewydolność nerek lub wątroby, chorobę wrzodową, skazę krwotoczną czy kwasicę metaboliczną. Nie zaleca się także przyjmowania niektórych leków i suplementów diety kobietom w ciąży oraz karmiącym. Należy pamiętać, że tabletki na zapalenie pęcherza zawsze posiadają ulotkę, zawierającą dokładny opis wskazań i przeciwwskazań do ich stosowania.