Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Inhalatory
X - Nutricia Bebiko
X - Zadbaj o siebie zimą
X - Kalendarz adwentowy
X - Pomysł na prezent 2
X - Herbapol Syrop sosnowy
3

Makijaż rozświetlający – jak go wykonać?

Słuchaj artykułu

Makijaż rozświetlający nada twarzy witalności i blasku, niwelując przy tym oznaki zmęczenia. Ten rodzaj makijażu nie jest trudny do wykonania, należy jednak zachować umiar – wówczas doskonale sprawdzi się na co dzień. Do jego wykonania potrzebujesz przede wszystkim dobrego rozświetlacza, który pomoże Ci wyeksponować kości policzkowe, usta i oczy.

Makijaż rozświetlający – jak go wykonać?

Makijaż rozświetlający krok po kroku 

Tak jak w każdym makijażu również i tutaj należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania skóry do przyjęcia kosmetyków. Przemyj twarz wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Następnie nałóż ulubiony lekki krem nawilżający oraz delikatny krem na wrażliwą i cienką skórę pod oczami. Poczekaj, aż produkty się wchłoną.  

Na tak przygotowaną cerę nakładamy kolejne produkty – podkład i korektor. Możesz, ale nie musisz używać podkładu rozświetlającego z mikrodrobinkami, ponieważ w następnych krokach będziesz używać rozświetlacza. Zadbaj o poprawne rozprowadzenie podkładu – dobrze dobrany nie będzie się nigdzie odznaczał. Korektor pod oczy powinien być o ton (maksymalnie dwa tony) jaśniejszy niż podkład. Uważaj, by nie nałożyć korektora na zbyt dużą część twarzy, tworząc niechciany efekt pandy. Odrobinę kosmetyku możesz nałożyć na środek czoła i brodę, rozjaśniając w ten sposób cerę i nadając jej świeżość. Rozetrzyj granice pomiędzy korektorem a podkładem. 

Istnieją też bazy rozświetlające, które można nałożyć pod podkład lub bezpośrednio wymieszać z podkładem. W połączeniu z podkładem tworzą piękne, delikatne krycie z subtelnym połyskiem. 


Produkty do makijażu
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Kolejnym krokiem będzie nadanie twarzy odpowiedniego kształtu. Jeśli sięgasz po bronzer i róż w suchej formie, użyj nieco pudru transparentnego, by uniknąć plam podczas konturowania. Do konturowania sięgnij po bronzer. Jak poprawnie wykonać tę część makijażu? Zajrzyj do artykułu: Czym jest konturowanie twarzy?

Jeśli planujesz makijaż rozświetlający bez malowania powiek cieniami, możesz przystąpić do podkreślenia brwi i rzęs, a na koniec pięknie rozświetl skórę. 

Rozświetlacz – gdzie go użyć? 

Miejsca, w których możesz użyć rozświetlacza, to: 

  • łuk jarzmowy,  
  • szczyt nosa,  
  • łuk kupidyna,  
  • guzy czołowe 
  • dekolt.  

Do rozświetlenia odpowiednich miejsc użyj puchatego pędzelka, który miękko rozprowadzi błyszczące drobinki. Jeśli Twoja stylizacja odkrywa dekolt, nie zapomnij o obojczykach i odkrytych ramionach. Do rozświetlenia ciała możesz użyć balsamu z odrobiną rozświetlacza w płynie. 

Makijaż rozświetlający – dla kogo jest przeznaczony? 

Niestety makijaż z użyciem rozświetlacza nie jest dla każdego. Kobiety, które zmagają się z trądzikiem, mogą mieć problem z uzyskaniem odpowiedniego efektu. Łatwiej wówczas uwydatnić zmiany i nierówności skórne, zamiast je zamaskować. 

Makijaż rozświetlający sprawdzi się zarówno jako makijaż dzienny, jak i wieczorowy. Wszystko zależy od tego, jak mocno rozświetlamy cerę i czy będziemy nakładać cień na powieki. Wersja codzienna nie powinna być przerysowana, dlatego ważne jest dawkowanie produktu rozświetlającego. 

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę