Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Niezbędnik majówkowy
X - Alergia 2024
X - Baby Week 22.04-05.05
X - Bądź Eco
X - Sale do -50%
5

Wszystko, co najlepsze z roślin. Przegląd hydrolatów

Słuchaj artykułu

Hydrolaty, znane również jako wody kwiatowe, często stoją w cieniu popularnych toników. Niesłusznie, ponieważ są to produkty o unikalnych właściwościach. Możesz je wykorzystać na różne sposoby w codziennej pielęgnacji. Sprawdź nasz przegląd hydrolatów i wybierz coś dla siebie! 

Wszystko, co najlepsze z roślin. Przegląd hydrolatów

Hydrolaty powstają przede wszystkim podczas destylacji kwiatów, stąd ich druga nazwa – wody kwiatowe. W wyniku tego procesu otrzymuje się olejki eteryczne, które unoszą się na powierzchni wody, oraz samą wodę z rozpuszczonymi w niej składnikami roślinnymi. Ta woda to właśnie hydrolat.  

Dzięki wodnej postaci hydrolat zachowuje składniki aktywne, ale działa dużo łagodniej niż olejek eteryczny. Również jego zapach jest delikatniejszy.  

Możesz bez obaw stosować go jako: 

  • odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała, 
  • bazę pod krem lub olejek, 
  • dodatek do maseczek glinkowych, 
  • podkład pod olejowanie włosów, 
  • wcierkę do skóry głowy. 

Jaki hydrolat wybrać? 

Hydrolat z róży

Jest znany ze swoich właściwości łagodzących i nawilżających. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry dojrzałej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. To także dobry wybór dla cery z trądzikiem różowatym, ponieważ woda różana wyrównuje koloryt i łagodzi zaczerwienienia.


Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Hydrolat z aloesu 

Aloes to bogactwo witamin i minerałów. Przynosi ulgę podrażnionej i wrażliwej skórze, działa wzmacniająco, sprzyja regeneracji i zapobiega stanom zapalnym. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko do twarzy. Hydrolatu z aloesu możesz używać po goleniu i depilacji oraz na przesuszoną skórę głowy. 


Hydrolat z opuncji figowej 

Jest polecany do cery suchej i z pierwszymi oznakami starzenia się. Stymuluje regenerację, ujędrnia i uelastycznia skórę. Zmniejsza widoczność przebarwień i niewielkich zmarszczek. Łagodzi podrażnienia i dodaje blasku. 


Hydrolat z kwiatów gorzkiej pomarańczy (neroli) 

Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. Reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega nadmiernej produkcji sebum. Dzięki przyjemnemu zapachowi działa też uspokajająco i relaksująco. 


Hydrolat z oczaru wirginijskiego 

Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery ze skłonnością do zapychania porów i nadmiernego świecenia, a także tej z widocznymi „pajączkami”. Działa antybakteryjnie, odblokowuje pory, reguluje wydzielanie sebum i zapobiega niezdrowemu błyszczeniu. Redukuje zaczerwienienia i wzmacnia naczynka. 


Hydrolat z lawendy 

Lawenda działa antybakteryjnie, zmniejsza niedoskonałości i łagodzi podrażnienia, ale również nawilża i rozświetla. Hydrolat lawendowy sprawdzi się więc w przypadku niemal każdej cery. Użyj go wieczorem, by wyciszyć się przed snem.


 

Hydrolat z malin 

Jest polecany zwłaszcza do pielęgnacji włosów. Neutralizuje działanie wolnych rodników, utrzymując pasma w doskonałej kondycji, a przy tym działa przeciwłupieżowo. Użyj hydrolatu malinowego jako podkładu pod olejowanie, wetrzyj w skórę głowy lub dodaj do ulubionej odżywki, by wzmocnić jej działanie. 


Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przeglądowi wybierzesz hydrolat, który spełni Twoje oczekiwania. Życzymy owocnej pielęgnacji! 


Źródła
Zwiń
Rozwiń
  • https://4szpaki.pl/blog/post/co-to-jest-hydrolat.
  • https://www.phenome.eu/pl/blog/hydrolat-w-kosmetykach-jako-baza-produktu-jak-dziala.
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę