Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
1

Peeling drobnoziarnisty – kto powinien go stosować?

Słuchaj artykułu

Peelingi drobnoziarniste, obok gruboziarnistych, zaliczane są do peelingów mechanicznych. Dzięki zawartym w nich cząstkom ścierającym usuwają martwe komórki naskórka, zapewniając skórze miękkość i blask. Peelingi drobnoziarniste przeznaczone są zarówno do złuszczania ciała, jak i skóry twarzy. Przy jakiej skórze sprawdzą się najlepiej?

Peeling drobnoziarnisty – kto powinien go stosować?

Peeling drobnoziarnisty – jak działa? 

Peeling drobnoziarnisty: 

  • dokładnie oczyszcza skórę, 
  • odblokowuje pory, 
  • reguluje wytwarzanie sebum, 
  • zmniejszenia widoczność przebarwień, 
  • wygładza i rozświetla skórę, 
  • przyspiesza regenerację, 
  • przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. 

Przeczytaj również:
Peeling gruboziarnisty – dla kogo jest wskazany?


Peelingi drobnoziarniste
Zakupy z doradcą Gemini

Peeling drobnoziarnisty do twarzy – dla kogo jest wskazany? 

Przyjęło się, że peelingi gruboziarniste przeznaczone są do skóry tłustej i mieszanej, a drobnoziarniste, jako te delikatniejsze, do skóry normalnej, suchej, a nawet wrażliwej. Niestety nawet małe cząstki ścierające mogą spowodować znaczne podrażnienie, jest to jednak kwestia bardzo indywidualna.  

Peelingi drobnoziarniste (tak jak gruboziarniste) mechanicznie ścierające naskórek będą odpowiednie przede wszystkim dla cery tłustej i mieszanej. Skóra tłusta jest zazwyczaj gruba, dzięki czemu charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i ścieranie. Aby skóra tłusta nie zmieniła się w cerę trądzikową, należy zadbać o jej dogłębne oczyszczenie i odpowiednie złuszczanie. Peeling drobnoziarnisty będzie świetnym wyborem dla skóry mieszanej i tłustej. W przypadku pojawienia się zmian trądzikowych pocieranie skóry może prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii i zaostrzenia stanu zapalnego. Jeśli już do tego dojdzie, peeling mechaniczny warto zastąpić peelingiem enzymatycznym. 

Przeczytaj również:
Peeling enzymatyczny – łagodny sposób na usunięcie martwego naskórka

Peelingi drobnoziarniste przeznaczone są nie tylko do twarzy, ale również do ciała. Peelingi drobnoziarniste nie sprawdzą się jedynie w przypadku skóry bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień.  

Przeczytaj również:
Peelingi do twarzy – jakie są ich rodzaje i jak je stosować?
Peelingi do ciała – dlaczego warto je stosować?

Peeling drobnoziarnisty – co zawiera? 

Peelingi drobnoziarniste, jako kosmetyki dedykowane najczęściej skórze tłustej i mieszanej, zawierają również inne składniki odpowiednie dla tego typu cery. W składzie kosmetyków znaleźć można m.in. 

  • cynk,  
  • siarkę,  
  • niacynamid.  

Na rynku występują także bardzo delikatne peelingi przeznaczone dla skóry suchej i normalnej, zawierające w swoim składzie substancje silnie nawilżające i natłuszczające, m.in.  

  • alantoinę,  
  • pantenol,  
  • skwalan, 
  • różnego rodzaju oleje. 

W skład peelingów drobnoziarnistych często wchodzą też wyciągi roślinne, olejki eteryczne, a także antyoksydanty. 

Przeczytaj również:
Jak zrobić domowy peeling?

Peeling drobnoziarnisty – jak go wykonać? 

Peeling należy wykonywać zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu. Zazwyczaj nakłada się go na oczyszczoną i lekko zwilżoną skórę i wykonuje delikatne okrężne ruchy. Kosmetyk wystarczy zmyć letnią wodą. Peelingi do twarzy zazwyczaj nie pozostawiają tłustego filmu i nie wymagają domywania żelem czy pianką. Po zabiegu warto użyć toniku i nałożyć krem. W przypadku peelingu do ciała dla wzmocnienia efektu można użyć rękawicy do masażu. Na koniec warto nałożyć balsam lub olejek do ciała. 

Przeczytaj również:
Peeling cukrowy – jakie efekty daje jego stosowanie?

Peeling drobnoziarnisty – jak często go wykonywać? 

Peeling powinien być wykonywany najlepiej 1-2 razy w tygodniu – zarówno w przypadku twarzy, jak i ciała. Należy pamiętać, że zabieg złuszczania martwego naskórka wpływa na przyspieszenie naturalnego procesu regeneracji skóry. Dlatego też regularne stosowanie pozwoli osiągnąć najlepsze efekty. 

Przeczytaj również:
Peeling a scrub – czy jest między nimi różnica?
Peelingi chemiczne – jakie są ich rodzaje?

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę