Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Beauty Week
X - Nowości
X - Męska strefa
X - Produkty z gratisem
X - Niezbędnik majówkowy
2

Peeling gruboziarnisty – dla kogo jest wskazany?

Słuchaj artykułu

Peeling gruboziarnisty to kosmetyk, który doskonale sprawdzi się nie tylko do złuszczania martwego naskórka na ciele, ale także na twarzy. Cząstkami ściernymi zawartymi w peelingach mogą być kryształki cukru, soli, ziarna kawy, zmielone pestki, nasiona, a nawet piasek. Dla kogo najlepszy będzie peeling gruboziarnisty, a kto powinien unikać jego stosowania?

Peeling gruboziarnisty – dla kogo jest wskazany?

Peeling gruboziarnisty do twarzy – dla jakiej cery? 

Po peeling gruboziarnisty powinny sięgnąć przede wszystkim osoby o cerze przetłuszczającej się. W przypadku skóry tłustej na skutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych dochodzi do nadprodukcji łoju. Powoduje to zapychanie porów i powstawanie zaskórników. Taka cera jest zazwyczaj żółtawa, lepka i gruba, jednak jest bardziej wytrzymała i wykazuje mniejszą skłonność do podrażnień. Skóra tłusta wymaga starannej pielęgnacji. Aby poprawić jej kondycję, należy zadbać o dokładne oczyszczanie i złuszczanie martwego naskórka. Peeling gruboziarnisty dogłębnie oczyści cerę, złuszczy warstwę rogową naskórka i odblokuje zatkane pory. Korzystnie wpłynie również na ilość wytwarzanego sebum. 


Peelingi gruboziarniste
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Peeling gruboziarnisty do twarzy – kto powinien go unikać? 

Peeling gruboziarnisty zawierający duże cząstki ścierające jest inwazyjną metodą złuszczania, dlatego powinny go unikać osoby o cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kosmetyków tego typu nie poleca się również cerom alergicznym i naczynkowym. Przeciwwskazaniami do używania peelingu gruboziarnistego są występowanie zmian zapalnych i przerwanie ciągłości skóry.  

Przeczytaj również:
Peelingi do twarzy – jakie są ich rodzaje i jak je stosować?

Kosmetyki tego typu dobrze sprawdzą się w przypadku skóry tłustej, ale nie trądzikowej!  

Ścieranie wyprysków może powodować rozsianie bakterii po całej skórze i pogłębienie stanu zapalnego. Peeling gruboziarnisty nie będzie odpowiednim wyborem również dla cery dojrzałej, która może być zwiotczała i cienka. 

Przeczytaj również:
Peeling enzymatyczny – łagodny sposób na usunięcie martwego naskórka

Peeling gruboziarnisty do ciała 

Stosowanie peelingu gruboziarnistego do ciała nie wiąże się z tyloma ograniczeniami jak w przypadku twarzy. Kosmetyki tego typu sprawdzą się niemal u każdego. Regularne stosowanie peelingu przyspieszy naturalny proces regeneracji naskórka, co korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję skóry. Peeling gruboziarnisty zapewni skórze odpowiednie oczyszczenie, odżywienie, sprawi, że będzie gładka i błyszcząca.  

Peelingi tego typu są szczególnie polecane dla osób zmagających się z cellulitem. Masaż skóry z użyciem gruboziarnistego peelingu poprawi mikrokrążenie i ułatwi wchłanianie składników aktywnych kosmetyków.  

Peeling gruboziarnisty może wywołać podrażnienia, dlatego powinno się go unikać w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Najdelikatniejsze partie ciała, takie jak dekolt, szyję czy brzuch, należy potraktować łagodniej, dlatego warto w ich przypadku zastosować mniej inwazyjne metody złuszczania. 

Przeczytaj również:
Peelingi do ciała – dlaczego warto je stosować?

Peeling gruboziarnisty – z czego się składa? 

Należy pamiętać, że peeling zawiera w swoim składzie nie tylko cząstki ścierające, dlatego warto zwrócić uwagę na jego skład. 

W kosmetykach peelingujących do twarzy często można znaleźć takie składniki jak kwas salicylowy, cynk, siarka, czy nawet retinoidy.  

W peelingach do ciała występują: 

  • witaminy, m.in. A i E,  
  • olejki i wyciągi roślinne,  
  • L-karnityna, 
  • kofeina.  

Dwie ostatnie substancje można znaleźć przede wszystkim w kosmetykach antycellulitowych. 

Przeczytaj również:
Jak zrobić domowy peeling?

Peeling gruboziarnisty – jak go wykonać? 

Peeling jest zabiegiem, który z powodzeniem można wykonać samodzielnie w domu. Jak w przypadku każdego kosmetyku, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na opakowaniu. Peeling zazwyczaj nakłada się na zwilżoną, oczyszczoną wcześniej skórę i wykonuje delikatny masaż kolistymi ruchami, a na koniec dokładnie spłukuje wodą. Po peelingu twarzy warto zastosować tonik lub hydrolat i nałożyć krem, a w przypadku ciała ulubiony balsam, masło lub olejek.  

Przeczytaj również:
Peeling cukrowy – jakie efekty daje jego stosowanie?

Peeling gruboziarnisty – jak często go wykonywać? 

Peeling gruboziarnisty jest kosmetykiem natychmiastowo poprawiającym wygląd skóry, jednak należy pamiętać, że systematyczne stosowanie pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów. Peeling gruboziarnisty podobnie jak inne peelingi najlepiej wykonywać 1-2 razy w tygodniu

Przeczytaj również:
Peeling a scrub – czy jest między nimi różnica?
Peelingi chemiczne – jakie są ich rodzaje?

Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę