Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Kalendarz adwentowy
X - Herbapol Syrop sosnowy
X - Nutricia Bebilon + Mustela
X - Humavit Colostrum
X - Aurovitas ApoD3
X - Pomysł na prezent 3
X - Baby Week 9
X - Inhalatory
X - Unia Unituss
1

Rodzaje baz pod makijaż – jakie są i jakie wybrać?

Słuchaj artykułu

Bazy pod makijaż mają wszechstronne zastosowanie. Przedłużają trwałość makijażu i korygują teksturę skóry, dzięki czemu cera wygląda nieskazitelnie przez cały dzień. Warunkiem jest jednak odpowiednie dobranie produktu do potrzeb skóry oraz oczekiwanego efektu. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem bazy pod makijaż zastosować krem odpowiedni dla naszej skóry. 

Rodzaje baz pod makijaż – jakie są i jakie wybrać?

Bazy pod makijaż – rodzaje 

Szeroki wybór baz pod makijaż może nas przyprawić o zawrót głowy. Istnieje wiele rodzajów tego kosmetyku, a przy jego zakupie należy pomyśleć o potrzebach naszej cery. 

Rodzaje baz pod makijaż: 

  • rozświetlające, 
  • nawilżające, 
  • matujące, 
  • korygujące, 
  • wypełniające, 
  • na powieki pod cienie. 

Bazy pod makijaż
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Rodzaje baz pod makijaż a cera 

Bazy rozświetlające posiadają delikatne drobinki. Rozświetlają skórę i delikatnie korygują przebarwienia, które poprzez odbicie światła zmniejszają widoczność nadmiernego pigmentu na skórze. Po rozświetlającej bazie warto użyć delikatnego podkładu, kremu koloryzującego bądź kremu BB, który sprawi, że skóra będzie wyglądać naturalnie, zdrowo i będzie pełna blasku. 

Bazy nawilżające świetnie sprawdzają się w przypadku skóry suchej oraz normalnej. Utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia, wspomagając funkcje wcześniej nałożonego kremu, oraz sprawiają, że podkład łatwiej się rozprowadza.  

Bazy matujące są polecane osobom z cerę tłustą, nadmiarem sebum w strefie T i potrzebującym zmatowienia skóry. Do tych zadań świetnie sprawdzają się bazy lub kremy z bazą, które jednocześnie nawilżą (skóra tłusta też potrzebuje nawodnienia!), a zarazem, dzięki właściwościom beztłuszczowym, nie będą niepotrzebnie wyświecać skóry. 

Bazy korygujące charakteryzują się różnymi kolorami, które mają za zadanie skorygować niedoskonałości. Odcienia różowego używamy w przypadku cery pozbawionej blasku, zmęczonej i zszarzałej. Odcienie zielony i żółty tonują nam wszelkiego rodzaju zaczerwienienia. Są polecane osobom z cerą naczynkową i trądzikową.  

Bazy wypełniające pory oraz drobne linie to prawdziwy hit. Pięknie wyrównują nam strukturę skóry, dają nieskazitelny efekt oraz satynowe wykończenie. Nadają się do skóry normalnej, tłustej, mieszanej i wrażliwej. Należy jednak uważać przy ich stosowaniu do skóry suchej. 

Do grupy baz należą też bazy na powieki pod cienie, o których warto wspomnieć. Takie produkty mają za zadanie przedłużyć trwałość makijażu oka, ułatwić nakładanie i łączenie cieni. Sprawiają, że cienie nakładane na powiekę nie będą się osypywały, kolory będą intensywniejsze oraz ograniczy się zbieranie cieni w załamaniach powieki. Aby uzyskać taki efekt, nakładajmy bazę na suchą powiekę. Nie aplikujmy na nią wcześniej kremu, korektora lub podkładu (to sprawi, że każdy nałożony później produkt będzie się zbierał w załamaniach). Przed nałożeniem bazy na powiekę warto przetrzeć ją delikatnie wacikiem z wodą i poczekać, aż wyschnie.  

Jak stosować bazy pod makijaż? 

Nakładając bazy pod makijaż, pamiętajmy o zasadzie: im mniej, tym lepiej. Jeśli nałożymy za dużo produktu, nadmiar będzie nam się zbierał i rolował podczas aplikacji podkładu. Dotyczy to każdej bazy. Przy bazach kolorowych, korygujących używamy dosłownie kropelki punktowo na miejsca tego wymagające. Taką aplikację można wykonywać palcami, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad ilością produktu. Bazy możemy stosować codziennie lub okazjonalnie, wszystko zależy od ich składu i naszych potrzeb. Szczególnie tych, które zawierają silikony, warto używać raczej okazjonalnie. 

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę