Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Kalendarz adwentowy
X - Herbapol Syrop sosnowy
X - Nutricia Bebilon + Mustela
X - Humavit Colostrum
X - Aurovitas ApoD3
X - Pomysł na prezent 3
X - Baby Week 9
X - Inhalatory
X - Unia Unituss
1

Krem CC – komu jest polecany?

Słuchaj artykułu

Rynek kosmetyczny stara się trafić do szerokiego grona odbiorców, w tym kobiet, które poszukują kosmetyków łączących w sobie cechy kilku produktów. Najbardziej pożądane są te, które minimalizują ilość kosmetyków kolorowych w kosmetyczce, ale idealne wpasowują się przy tym w potrzeby skóry. Zgodnie z tym trendem na popularności zyskuje krem CC – dlaczego kobiety go pokochały?

Krem CC – komu jest polecany?

Krem CC – co to takiego? 

Krem CC (Color Control Cream lub Color and Care), co w tłumaczeniu oznacza krem ochronny, kontrolujący kolor – i taka też jest jego główna rola. Można powiedzieć, że jest to preparat 3w1 o cechach podkładu, korektora i kremu pielęgnującego. Krem CC łączy w sobie cechy swojego poprzednika, kremu BB, jednak wzbogacono go w silniejsze substancje koloryzujące, zapewniając w ten sposób lepsze krycie, dokładniejsze wyrównanie kolorytu skóry i odpowiednie zatuszowanie zmian pigmentacyjnych. Jednocześnie krem CC pielęgnuje i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Dba o jej nawilżenie, zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, rozświetla cerę, delikatnie podkreślając urodę. Krem CC ma znacznie lżejszą konsystencję niż fluid, który może zapychać pory, tworząc maskę i powodować powstanie nowych wyprysków [3].


Kremy CC
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Krem CC a BB – czym się różnią? 

Różnica między kremem BB a CC nie jest zbyt duża. Można powiedzieć, że krem CC jest ulepszoną wersją BB, jednak znajdzie się kilka różnic, które pomogą w wyborze dla siebie tego idealnego. BB sprawdzi się lepiej na skórze młodej, pozbawionej niedoskonałości, której jedyną potrzebą jest nawilżenie i rozświetlenie. Będzie idealny dla osób, które poszukują produktów o lekkiej konsystencji, nie lubią ciężkich podkładów, którym zależy głównie na subtelnym podkreśleniu urody.  

Natomiast krem CC jest przeznaczony dla osób o cerze problematycznej, głównie naczynkowej i trądzikowej. Skuteczniej wyrównuje koloryt, niweluje widoczne przebarwienia i zmiany, np. blizny potrądzikowe, jednocześnie umożliwiając delikatne wykończenie makijażu dzięki lekkiej formule [1-2]. 

Krem CC – dla kogo? 

Przed wyborem kremu warto zdiagnozować swoją skórę i jej potrzeby. Krem CC polecany jest osobom o skórze trądzikowej, wrażliwej i naczynkowej. Skąd ta rekomendacja? Przy skórze trądzikowej często mamy do czynienia z wykwitami skórnymi, przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi, z którymi krem CC powinien sobie dobrze poradzić – skorygować, zatuszować widoczne zmiany poprzez swoje właściwości kryjące i delikatnie przeciwzapalne. Charakter tych zmian powinien jednak mieć łagodny lub umiarkowany przebieg, ponieważ krem CC nie poradzi sobie z silnymi stanami zapalnymi skóry trądzikowej i nie będzie w stanie ich zatuszować.

Skóra naczynkowa natomiast charakteryzuje się widocznymi rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi tzw. teleangiektazjami. Często towarzyszy jej rumień, zwłaszcza w linii policzki – nos – policzki. Krem CC w tym przypadku zneutralizuje zaczerwienienie i pajączki, które przebijają się przez skórę. Kremy CC mają zazwyczaj kolor uniwersalny, który ma za zadanie wtopić się w skórę i dopasować do jej naturalnego kolorytu. Jednak zdarzają się też takie, które oferują różne odcienie do wyboru, dopasowane do konkretnego typu karnacji.  

Krem CC – ranking substancji 

  1. Filtry UV – podstawą prawidłowej pielęgnacji jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego też w każdym kremie typu CC znajdziemy ochronę od SPF10 do SPF50+. 
  2. Kwas hialuronowy – popularny składnik wielu kosmetyków, którego główną funkcją jest nawilżenie skóry i działanie przeciwzmarszczkowe. 
  3. Pigmenty – najczęściej pochodzenia naturalnego (mineralne), które nie powodują podrażnień i nie działają zapychająco na pory. Zapewniają wysokie krycie i wyrównanie kolorytu, dodatkowo pielęgnując skórę wrażliwą i chroniąc przed podrażnieniami. 
  4. Substancje anti-aging – najczęściej jest to retinol, pochodna witaminy A, o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych. Retinol pobudza naturalną produkcję kolagenu w skórze, opóźnia procesy starzenia się. 
  5. Substancje uszczelniające naczynia krwionośne – escyna, witamina K, ekstrakty roślinne bogate w polifenole, które zapewniają uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych podczas regularnej pielęgnacji. 
  6. Substancje antyoksydacyjne – witaminy A, E i C opóźniają proces starzenia się skóry, hamując wolne rodniki i ochraniając skórę przed stresem oksydacyjnym; działają również korzystnie na skórę narażoną na smog.  
  7. Inne substancje dbające o dobrą kondycję skóry – odżywcze masło shea, niwelujący podrażnienia i działający kojąco olejek kameliowy, rozświetlający żeń-szeń [4].

Przeczytaj również:
Jakie są rodzaje podkładów?


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia. 
  2. Martini M.C., Placek W., Kosmetologia i farmakologia skóry. 
  3. Arct J., Pytkowska K., Wiedza o kosmetykach. 
  4. Arct J., Pytkowska K., Leksykon surowców kosmetycznych. 
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę