Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
6

Ranking maślanu sodu. Który preparat wybrać?

Słuchaj artykułu

Przy chorobach jelit, takich jak IBS, SIBO, choroba Leśniowskiego-Crohna, zmniejsza się ilość kwasu masłowego. Prowadzi to do rozregulowania wielu procesów, także przenoszenia informacji o zdrowiu jelit do mózgu. Oprócz objawów ze strony układu pokarmowego możesz odczuwać pogorszenie nastroju. Rozwiązaniem może być suplementacja kwasu masłowego w postaci maślanu sodu.

Ranking maślanu sodu. Który preparat wybrać?

Jelita i mózg, pomimo znacznej odległości w organizmie, są ze sobą w stałym kontakcie za pośrednictwem nerwu błędnego. Oprócz mikrobioty za prawidłowe funkcjonowanie komórek jelit odpowiedzialny jest kwas masłowy. Stanowi on źródło energii dla komórek nabłonka jelit, wspomaga usuwanie martwych komórek, dzięki czemu zapobiega procesowi nowotworzenia w jelicie.  

Maślan sodu to związek chemiczny, który w organizmie przekształca się w kwas masłowy, ale jest bardziej stabilny niż sam kwas. Aby maślan sodu odpowiednio zadziałał, musi zostać przetransportowany bezpośrednio do jelita, ponieważ w żołądku uległby rozpadowi. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich preparatów doustnych, odpornych na działanie soku żołądkowego. Mowa tutaj o mikrokapsułkach lub mikrogranulacie otoczkowanym.

Jaki preparat z maślanem sodu wybrać?

1. Health Labs Maślan Sodu Forte 

Skład w 1 kapsułce: maślan sodu 600 mg, w tym kwas masłowy 470 mg. 

Dawkowanie: 1 kapsułka 2 razy dziennie (po śniadaniu i kolacji). 

Wysoka dawka maślanu sodu w jednej kapsułce wyróżnia ten produkt na tle innych. Kapsułki, w których umieszczony jest ten składnik, są odporne na działanie kwasu żołądkowego o niskim pH. Preparat nie zawiera żadnych dodatków, dlatego może być wyczuwalny zapach maślanu sodu. Jest to produkt wegański. 


Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

2. Rebutestin Forte 

Skład w 1 kapsułce: maślan sodu 340 mg, w tym kwas masłowy 272 mg. 

Dawkowanie: dorośli 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem, dzieci powyżej 7 lat 1 kapsułka dziennie (najlepiej wieczorem). 

Maślan sodu jest zamknięty w otoczkowanych peletkach oraz w kapsułce odpornej na kwas żołądkowy. Dzięki temu substancja aktywna ma podwójną ochronę przed niskim pH w przewodzie pokarmowym. Preparat mogą przyjmować dorośli i dzieci od 7 lat.  


3. Gastro Maślan IBS 

Skład w 1 kapsułce: maślan sodu 300 mg, w tym kwas masłowy 240 mg. 

Dawkowanie: dorośli 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem, dzieci powyżej 7. roku życia 1 kapsułka raz dziennie, najlepiej wieczorem. 

Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat. W kapsułkach zamknięte są mikropeletki, których otoczka chroni przed wchłonięciem preparatu w górnym odcinku przewodu pokarmowego.  


4. Aura Herbals Maślan sodu mikrokapsułkowany 

Skład w 1 kapsułce: maślan sodu 300 mg, w tym kwas masłowy 240 mg. 

Dawkowanie: dorośli 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem, dzieci powyżej 7. roku życia 1 kapsułka raz dziennie, najlepiej wieczorem. 

Maślan sodu jest zamknięty w formie mikrokapsułek. Oznacza to, że produkt jest odporny na działanie niskiego pH w żołądku. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 7. roku życia. 


5. SEMA Lab Maślan Sodu Max 

Skład w 1 kapsułce: maślan sodu 300 mg, ekstrakt z liści melisy 50 mg. 

Dawkowanie: dorośli 1-2 kapsułki na dzień podczas posiłku lub po, dzieci od 12. roku życia 1 kapsułka dziennie podczas posiłku lub po, najlepiej wieczorem. 

Oprócz maślanu sodu w standardowej dawce 300 mg, suplement zawiera dodatek ekstraktu z melisy. Melisa pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Maślan sodu zamknięty jest w kapsułkach, których otoczka jest odporna na działanie kwasu żołądkowego. Produkt może być stosowany przez dzieci w wieku od 12 lat.


Przeczytaj również:
SIBO. Czy bakterii w jelitach może być za dużo?

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę