Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Kalendarz adwentowy
X - Herbapol Syrop sosnowy
X - Nutricia Bebilon + Mustela
X - Humavit Colostrum
X - Aurovitas ApoD3
X - Pomysł na prezent 3
X - Baby Week 9
X - Inhalatory
X - Unia Unituss
3

Manicure japoński. Jak go wykonać?

Słuchaj artykułu

Paznokcie krótkie czy długie? Gładka płytka czy wzorki? Kolory odważne czy stonowane? Najważniejsze, by paznokcie były zdrowe i zadbane! Umożliwi Ci to manicure japoński.

Manicure japoński. Jak go wykonać?

Manicure japoński – co to jest? 

W Japonii jest znany od wielu stuleci, natomiast do Polski dotarł kilkanaście lat temu i zdążył przez ten czas zdobyć grono wiernych wielbicielek. Manicure japoński, bo o nim mowa, to zabieg polegający na intensywnej regeneracji płytki paznokcia. W jego trakcie wciera się w płytkę specjalną pastę zawierającą witaminy i minerały, a także keratynę. To tej mieszance paznokcie zawdzięczają wzmocnienie, blask i zdrowy wygląd. 

U kogo sprawdzi się manicure japoński? 

Twoje paznokcie są zniszczone i matowe? Pomyśl o manicurze japońskim! Sprawdzi się on zarówno w przypadku paznokci zniszczonych np. w wyniku sprzątania bez rękawiczek, jak i po zdjęciu manicure’u hybrydowego lub żelowego. Również w przypadku kruchych i łamliwych paznokci będzie to dobre rozwiązanie. Już pierwszy zabieg nada płytce zdrowy wygląd i blask dzięki dostarczeniu prawdziwej bomby witaminowej. 

Manicure japoński w domu krok po kroku 

  1. Przygotuj paznokcie – oczyść paznokcie, odtłuść je, odsuń skórki, a także nadaj pożądany kształt płytce. Możesz również delikatnie zmatowić ją specjalnym bloczkiem polerskim, aby mogła mocniej chłonąć składniki aktywne. 
  2. Wmasuj pastę – za pomocą polerki nanieś na paznokcie pastę bogatą w krzemionkę i witaminy. Wmasuj ją ruchami w jednym kierunku, do momentu aż paznokcie staną się błyszczące. 
  3. Nałóż puder – utrwali i wzmocni on uzyskany efekt oraz „zamknie” substancje odżywcze w płytce. Puder zwiększy także odporność paznokci na uszkodzenia mechaniczne i nada im blask. 
  4. Nałóż oliwkę – wmasuj ją w skórki wokół paznokci okrężnymi ruchami, aby zmiękczyć je i nawilżyć. 

Produkty do pielęgnacji paznokci
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Jak często wykonywać manicure japoński? 

Aby uzyskać pełną skuteczność, wykonaj kilka zabiegów. Potrzebny czas to zazwyczaj kilka miesięcy, a więc 2-4 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni. Wykonanie manicure’u japońskiego nie jest skomplikowane, ale możesz również oddać się w ręce profesjonalisty w gabinecie kosmetycznym i w czasie zabiegu odprężyć się i zrelaksować. 

Manicure japoński – efekty 

Jeśli zdecydujesz się na manicure japoński, najlepiej zrezygnuj na ten czas z malowania paznokci. Płytka będzie miała wtedy lepsze warunki do odbudowy i regeneracji i w ten sposób najlepiej skorzysta z dobrodziejstw tego zabiegu. Ponadto, nałożone substancje odżywcze powodują poślizg na paznokciach, co znacznie skróciłoby czas utrzymania się na nich lakieru. A jakie efekty można uzyskać? Od razu po wykonaniu manicure’u japońskiego paznokcie mają różowy połysk, który utrzymuje się do 5 dni. Są błyszczące, wyglądają jak po aplikacji lakieru bezbarwnego. Działanie odżywcze utrzymuje się do 2 tygodni, stąd nie ma potrzeby częstszego wykonywania tego zabiegu. Paznokcie mają mniejszą tendencję do łamania się, są gładkie, lśniące i zadbane. 

Manicure japoński – wady i zalety 

Dużą zaletą manicure japońskiego jest naturalność tej metody. Nie znajdziemy w tym zestawie mocnych syntetycznych substancji chemicznych, lecz krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę oraz witaminy A, E oraz prowitaminę B5. Szybkość jego wykonania, mała liczba niezbędnych kroków oraz łatwość tego zabiegu również należą do zalet. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo. Mogą się na niego zdecydować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a samego manicure’u nie trzeba zmywać w żaden sposób.  

Czy zatem manicure japoński ma jakieś wady? To zależy! Jeśli chcesz malować paznokcie lakierem, nie będzie to najlepszy wybór. Po zabiegu będziesz musiała odczekać kilka dni. Również naturalność wyglądu paznokci po zabiegu dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą. Sam połysk również nie utrzymuje się cały czas pomiędzy zabiegami, a dla odpowiedniego efektu należy ich wykonać kilka.

Manicure japoński – przeciwwskazania 

Podczas manicure’u japońskiego wciera się pyłek i pastę, a na początku matowi się płytkę. Jeśli Twoje paznokcie są cienkie i pergaminowe, manicure japoński niestety nie jest dla Ciebie. Choroby w obrębie dłoni, tj. grzybica, niegojące się rany, przerwana ciągłość naskórka i stany zapalne, również są przeciwwskazaniem. 

Manicure japoński – cena 

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Manicure japoński wykonany u kosmetyczki to wydatek około 50-100 zł. Za zestaw do domowego manicure’u zapłacisz około 150 zł, lecz dzięki niemu wykonasz co najmniej kilkanaście zabiegów.

Przeczytaj również:
Sposoby na wzmocnienie paznokci po hybrydzie


Źródła
Zwiń
Rozwiń
  1. https://estetico.pl/manicure-japonski 
  2. https://www.neonail.pl/blog/manicure-japonski.html 
  3. https://www.topestetic.pl/blog-uroda/manicure-japonski-hit-czy-mit 
  4. https://www.orlykosmetyki.pl/articles/56/manicure-japonski-wlasciwosci-wady-jak-wyglada-cena 
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę