Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
1

Rodzaje peelingów do twarzy i ich zastosowanie

Słuchaj artykułu

Oprócz dobrze zbilansowanej diety, unikania cukru, nabiału i przetworzonej żywności, możemy pomóc naszej skórze również od zewnątrz. Regularnie wykonywane peelingi pomagają odblokować pory, złuszczyć martwy naskórek i poprawić krążenie krwi. Jaki peeling wybrać?

Rodzaje peelingów do twarzy i ich zastosowanie

Dobór peelingu do typu skóry 

Peeling enzymatyczny  

Nie zawiera w sobie ścierających drobinek. Zmiękcza wierzchnią warstwę naskórka za pomocą enzymów roślinnych. Jest to delikatna forma złuszczania naskórka, dlatego polecany jest dla osób ze skórą normalną, tłustą, suchą, wrażliwą i naczynkową. 

Peeling gommage  

Bardzo popularny u Francuzek i Azjatek. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa gommage, co oznacza gumkowanie i odzwierciedla sposób usuwania produktu z twarzy powolnymi okrężnymi ruchami. Jest on uważany za najdelikatniejszą formę złuszczania naskórka, która rozjaśnia i wygładza skórę. Nadaje się do skóry normalnej, suchej, dojrzałej, tłustej, wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień. 

Peeling mechaniczny  

Najbardziej popularny peeling do twarzy. Drobnoziarnisty stosujemy do twarzy, a gruboziarnisty do ciała. Zazwyczaj drobinkami, które powodują ścieranie naskórka, są drobno zmielone pestki owoców, zboża, fasolka adzuki, łupiny orzechów lub migdałów. Polecany do skóry normalnej, tłustej lub mieszanej. 

Peeling chemiczny  

Złuszcza naskórek za pomocą substancji chemicznych – kwasów. Zazwyczaj wykonuje się go w salonach kosmetycznych, ale na rynku są dostępne niższe stężenia kwasów, które przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności można wykonać również w domu. Jest to już bardziej inwazyjna metoda złuszczania naskórka. Po zabiegu nie wolno wystawiać twarzy na promienie słoneczne, wskazane jest stosowanie filtrów ochronnych. Polecany jest do cer z przebarwieniami, mieszanych, tłustych i normalnych. Niewskazany do skóry wrażliwej, delikatnej i naczynkowej. 

Peeling kawitacyjny  

Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Fale te powodują powstawanie mikroskopijnych pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które poprzez pękanie oczyszczają skórę z martwego naskórka. Można go wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu, zachowując właściwą technikę zabiegu. Polecany jest dla każdego rodzaju cery.


Peelingi i scruby
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Przeciwwskazania do wykonywania peelingów

Należą do nich m.in.: 

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;  
  • alergie skórne i stany zapalne; 
  • skłonność do powstawania bliznowców; 
  • otwarte rany
  • ciężka postać trądziku

Po wykonanym peelingu warto zastosować odżywczy krem nawilżający lub nawilżającą maseczkę. Nie zapominaj również o odpowiednim nawodnieniu, regularnie pijąc wodę w ciągu dnia. 

Przeczytaj również:
Maseczka peel-off – co to, jak działa, na co i jak stosować?


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

  1. https://ekosmetyczki.pl/kosmetyki/peeling-gommage/ 
  2. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/peeling-enzymatyczny,12727 
  3. https://www.hellozdrowie.pl/peeling-kawitacyjny-dzialanie-efekty-przebieg-zabiegu-przeciwwskazania/  
  4. https://edu.fandom.com/pl/wiki/Peeling_enzymatyczny,_gommage,_scrub/ziarnisty
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę