Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Niezbędnik majówkowy
X - Alergia 2024
X - Baby Week 22.04-05.05
X - Bądź Eco
X - Sale do -50%
13

Wolumetria twarzy. Jakie efekty możesz uzyskać?

Słuchaj artykułu

Medycyna estetyczna może przywrócić skórze utracone substancje i opóźnić w ten sposób proces jej starzenia się. Jedną z dostępnych technik jest wolumetria twarzy. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty? Przeczytaj w artykule!

Wolumetria twarzy. Jakie efekty możesz uzyskać?

Wolumetria twarzy – co to jest? 

Kiedy się starzejemy, nasza skóra traci jędrność. W obrębie brody gromadzi się nadmiar tkanki, a linia podbródka poszerza się. Dzięki wolumetrii możemy odwrócić ten proces. Jest to możliwe poprzez modelowanie konturów twarzy, by schodziły się ku dołowi i przypominały literę „V” lub trójkąt z podstawą skierowaną ku górze. Taki kształt twarzy utożsamiamy z młodszym wyglądem. 

Jakie efekty daje wolumetria twarzy? 

Dzięki wolumetrii specjalista może skorygować u Ciebie m.in.: 

  • opadające policzki, 
  • zarys żuchwy, 
  • zbyt wydatną dolinę łez, 
  • grubość tkanki w okolicy kości jarzmowych. 

Jak przebiega wolumetria twarzy? 

W trakcie zabiegu specjalista: 

  1. oczyści Twoją twarzkwas hialuronowy i inne wypełniacze są implantami. Stanowią więc ciało obce w tkance i mogą ulec zakażeniu. Oczyszczenie skóry zmniejszy możliwość wystąpienia infekcji bakteryjnej;  
  2. zastosuje jałowy żel z lidokainą złagodzi to ból podczas wkłucia; 
  3. zdecyduje, w którym miejscu wykonać zastrzyk, aby uzyskać pożądany efekt. Zazwyczaj są to okolice kości jarzmowych i zarys żuchwy, które stanowią „rusztowanie” dla pozostałych tkanek. Wypełnienie tych okolic sprawi, że z łatwością zaobserwujesz efekt;  
  4. zmyje resztki żelu ze skóry; 
  5. sprawdzi, czy nie wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna na podany preparat.   

Zalecenia po zabiegu 

Po powrocie do domu zadbaj o nawilżenie skóry, także od wewnątrz. Staraj się nie dotykać twarzy dłońmi. Przez 2-3 dni po zabiegu nie korzystaj z sauny, basenu i solarium. Nie bierz gorących kąpieli. Przez około 7 dni unikaj picia alkoholu i palenia papierosów. 


Kremy modelujące owal twarzy

Wolumetria twarzy – jak długo utrzymuje się efekt? 

Zmianę zauważysz tuż po wykonaniu zabiegu. Jednak pełen efekt będzie widoczny po około 2 dniach. Jego utrzymanie zależy od rodzaju preparatu oraz obszaru skóry, do którego jest podawany. Pozostałe czynniki to m.in. wiek, rodzaj skóry, tryb życia.  

Może też zdarzyć się, że efekty zabiegu nie będą Cię zadowalały. Czy specjalista może je odwrócić? Tak, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnie występującym elementem skóry. Specjalista może podać enzym hialuronidazę do miejsca poddanego zabiegowi, co spowoduje przyspieszony rozpad preparatu. 

Wolumetria twarzy – skutki uboczne 

Do działań niepożądanych możemy zaliczyć:  

  • zaczerwienienie,  
  • obrzęk,  
  • ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu.  

Na ogół objawy te ustępują w ciągu 72 godzin. W przypadku pojawienia się krwiaka, w pierwszym etapie ochłódź skórę, by zmniejszyć objętość wynaczynionej krwi. Następnie nałóż preparat ułatwiający wchłanianie krwiaka i zrób ciepły kompres.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania 

Zrezygnuj z wolumetrii twarzy, jeśli występuje u Ciebie nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Przeciwwskazaniem są również trwające infekcje ogólnoustrojowe i miejscowe.

Jeśli planujesz zabieg wolumetrii twarzy, a jesteś w ciąży lub karmisz piersią, poinformuj o tym specjalistę.

Istotne są również przyjmowane leki. Preparaty przeciwzakrzepowe mogą powodować powikłania krwotoczne. Również popularne bez recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. z ibuprofenem, również będą wpływały na krzepnięcie. Aby złagodzić ból po zabiegu, możesz zażyć preparat z paracetamolem. 


Produkty przeciwbólowe
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Wolumetria twarzy – cena  

Koszt zabiegu zależy od ilości wykorzystanego preparatu. Drugi element składowy stanowią kompetencje osoby, która wykona u Ciebie zabieg. Koszt wolumetrii twarzy w renomowanym ośrodku to nawet 4500 zł.

Przeczytaj również:
Makijaż permanentny. Na czym polega i jak się do niego przygotować?


Źródła
Zwiń
Rozwiń
  • Donejko M., Starzenie się skóry, Podstawy medycyny estetycznej, Białystok 2014. 
  • Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL 2022. 
  • Szpringer E., Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, Medycyna estetyczna w praktyce, t.1, Warszawa 2010. 
  • Moore R.M. i in., Asymptomatic Stroke After Hyaluronic Acid Filler Injection: Case Report and Literature Review Aesthetic Surgery Journal, vol. 41, 2021. 
  • Kim Y.J., Kyung S., Bilateral Blindness after Filler Injection, Plastic and Reconstructive Surgery, 2013.  
  • Galicka E., Niczyporuk M., Podstawy medycyny estetycznej, Białystok 2014. 
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę