Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Siła Kobiet
X - Asa
X - Aurovitas FlexiStav Meno
X - Sale do -50%
X - Zadbaj o zdrowie swojej rodziny
X - Zdrowe oczy
X - Baby Sleep
6

Lipoliza iniekcyjna. Sposób na tkankę tłuszczową?

Słuchaj artykułu

Nowoczesna kosmetologia stale opracowuje metody, które pozwalają nam na zmiany w wyglądzie. Zyskująca na popularności lipoliza iniekcyjna jest jedną z nich. Jakie efekty pozwala uzyskać i czy jest bezpieczna? Odpowiadamy.

Lipoliza iniekcyjna. Sposób na tkankę tłuszczową?

Co to jest lipoliza iniekcyjna? 

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z metod na pozbycie się tkanki tłuszczowej. To zabieg, dzięki któremu możemy zredukować cellulit i miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej bez operacji. Lipoliza iniekcyjna staje się popularniejsza od liposukcji. Jest tańsza, łatwiej przystępna i ma mniej przeciwwskazań.  

Lipoliza iniekcyjna – wskazania 

Pamiętaj, że lipoliza nie jest metodą odchudzania, a jedynie możliwością wymodelowania poszczególnych części ciała. Szczególnie, jeśli wcześniejsze wysiłki w postaci diety i aktywności fizycznej nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.  

Partie ciała najczęściej poddawane zabiegowi to:  

 • drugi podbródek, 
 • poduszeczki w okolicy pach, 
 • okolice kolan, 
 • „boczki” i fałdki na brzuchu, 
 • uda i miejsca występowania cellulitu, 
 • ginekomastia (przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn). 

Przebieg lipolizy iniekcyjnej 

Do zabiegu lipolizy iniekcyjnej nie musisz się specjalnie przygotowywać. Lekarz medycyny estetycznej, za pomocą specjalnej rurki zakończonej igłą wprowadzi preparat (fosfatydylocholinę z deoksycholanem sodu) w wybrane miejsce. Substancje te powodują pękanie komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz wędruje z krwią do wątroby, gdzie jest metabolizowany, a następnie usuwany. Po tym procesie komórki tłuszczowe nie odnawiają się. Efekt zabiegu jest więc trwały. 

W zależności od miejsca na ciele, zabieg może trwać od 15 minut do godziny.   

Lipoliza iniekcyjna – zalecenia po zabiegu 

Dla jak najlepszego efektu przejdź na dietę o małej zawartości węglowodanów i tłuszczu. Bezpośrednio po zabiegu pij również dużo wody. Warto też skorzystać z masaży limfatycznych, co zapobiegnie ewentualnemu powstawaniu nierówności. 


Kosmetyki antycellulitowe
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Lipoliza iniekcyjna – efekty 

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest nie tylko pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale również poprawa mikrokrążenia, metabolizmu komórek skóry czy jej napięcia. Pełen efekt możesz zaobserwować około 6 tygodni po zabiegu. Najbardziej widoczne jest wyszczuplenie miejsca poddanego zabiegowi. W przypadku twarzy natomiast, poprawienie jej owalu czy pozbycie się drugiego podbródka. Szczególnie polecane są miejsca oporne na dietę i aktywność fizyczną dla osób o wadze prawidłowej lub lekkiej nadwadze. Lipoliza iniekcyjna nie sprawi jednak, że pozbędziemy się większej ilości tkanki tłuszczowej, a jedynie wymodelujemy konkretny obszar ciała.  

Lipoliza iniekcyjna – skutki uboczne 

Do kilkunastu dni po zabiegu możesz zaobserwować zaczerwienienie, siniaki, obrzęk, wrażliwość na ucisk i ból. Lipoliza może być wykonana ze znieczuleniem, jednak sam zabieg może powodować nieprzyjemne uczucie szczypania. Lipoliza iniekcyjna nie niesie ze sobą poważnych skutków ubocznych, jeśli jest prawidłowo wykonana i nie ma do jej wykonania przeciwwskazań. 

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania 

Jak w przypadku większości zabiegów, również w przypadku lipolizy iniekcyjnej istnieją przeciwwskazania do jej wykonania.  

Są to:  

 • ciąża,  
 • karmienie piersią,  
 • padaczka,  
 • cukrzyca,  
 • zaawansowana otyłość,  
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
 • choroby wątroby i nerek.  

Wszelkie wątpliwości omów ze specjalistą wykonującym zabieg. 

Lipoliza iniekcyjna – cena 

Zależnie od wybranego obszaru, cena pojedynczego zabiegu to 200-2000 zł. Im mniejsza powierzchnia ciała, tym zabieg będzie tańszy. Zazwyczaj też jeden zabieg nie jest wystarczający. Dokładną ich liczbę ustalisz z osobą przeprowadzającą zabieg. W niektórych przypadkach może to być nawet 6 sesji.

Przeczytaj również:
Wolumetria twarzy. Jakie efekty możesz uzyskać?


Źródła
Zwiń
Rozwiń
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20878380/ 
 • https://dermatic.pl/aestheticbusiness/2017/03/21/lipoliza-iniekcyjna-intralipoterapia/ 
 • https://www.kosmetologiaestetyczna.com/ike/2.2021/#page=158 
 • https://klinikamiracki.pl/lipoliza-iniekcyjna/
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę