Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Pomysł na prezent 3
X - Niezbędnik zimowy
x - Aurovitas ApoD3
X - Aurovitas LipiForma 3
X - Dermaprofi Cutis
X - Zimowe nowości
X - Przeziębienie dzieci i dorosłych
X - Kalendarz adwentowy 2023
2

Liposukcja kawitacyjna. Modelowanie bez skalpela 

Słuchaj artykułu

Odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa do osiągnięcia szczupłej sylwetki. Na tej drodze można jednak wspierać się zabiegami medycyny estetycznej. Jednym z obiecujących wydaje się liposukcja kawitacyjna. Na czym polega?

Liposukcja kawitacyjna. Modelowanie bez skalpela 

Liposukcja kawitacyjna – na czym polega?  

Liposukcja kawitacyjna to zabieg modelowania sylwetki. Polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych za pomocą fal ultradźwiękowych. Stanowi alternatywę dla tradycyjnego zabiegu liposukcji, czyli tzw. odsysania tłuszczu. W liposukcji kawitacyjnej wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Pod wpływem fal o wysokim natężeniu (ultradźwięków) w komórce tłuszczowej dochodzi do powstawania pęcherzyków gazowych, które mają zdolność rozrywania komórek tłuszczowych. 

Zabieg trwa 30-45 minut, jest bezbolesny i nieinwazyjny (nie dochodzi do uszkodzenia skóry). Nie ma więc konieczności podawania znieczulenia ogólnego czy miejscowego. 

Fale ultradźwiękowe są generowane przez specjalne aparaty i aplikowane za pomocą głowic. Specjalista wykorzystuje żele lub kosmetyki antycellulitowe. Zabieg powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolony personel, przy wykorzystaniu atestowanych aparatów. Po liposukcji kawitacyjnej, ze względu na jej nieinwazyjny charakter, nie ma konieczności rekonwalescencji. Można od razu powrócić do codziennych obowiązków. 

Liposukcja kawitacyjna – kiedy warto z niej skorzystać?  

Pamiętaj, że liposukcja kawitacyjna to nie metoda odchudzania. Warto z niej skorzystać, kiedy wprowadzona dieta i aktywność fizyczna nie są wystarczające, aby osiągnąć zamierzony efekt. Często decydują się na nią osoby, które chcą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, zmagające się z cellulitem, rozstępami i mało elastyczną skórą. 


Preparaty antycellulitowe
Poznaj tysiące produktów z kategorii zdrowie i uroda

Liposukcja kawitacyjna – jakie efekty można osiągnąć?  

Dzięki liposukcji kawitacyjnej podskórna tkanka tłuszczowa w obrębie brzucha, bioder, ud czy pośladków zmniejsza się. Zmniejszają się więc obwody tych części ciała.  

Liposukcja kawitacyjna wpływa również na ogólny stan skóry, ujędrniając ją, uelastyczniając i odżywiając. Ultradźwięki poprawiają krążenie krwi i limfy, zmniejszają cellulit poprzez zmniejszanie zwłóknień i pobudzanie układu limfatycznego do szybszego usuwania toksyn z miejsca objętego zabiegiem.  

Pierwsze efekty pojawiają się zaraz po zabiegu, ale na pełne trzeba poczekać kilka tygodni. Są one długotrwałe pod warunkiem zachowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. 

Jak się przygotować do liposukcji kawitacyjnej?  

Kilka dni przed zabiegiem pij więcej płynów, najlepiej wody, aby tkanka tłuszczowa była odpowiednio uwodniona, a zabieg przebiegał właściwie. Pamiętaj o tym również kilka dni po zabiegu, aby organizm łatwiej przetwarzał tłuszcz uwolniony z tkanki tłuszczowej podczas liposukcji. Większość uwolnionych lipidów jest metabolizowana przez wątrobę, dlatego stosuj lekkostrawną dietę, aby nadmiernie nie obciążać tego narządu. 

Liposukcja kawitacyjna – przeciwwskazania  

 • Ciąża i karmienie piersią,  
 • choroby nerek i wątroby,  
 • choroby nowotworowe,  
 • niewyrównana cukrzyca,  
 • osteoporoza,  
 • choroby tarczycy,  
 • metalowe implanty, rozrusznik serca, sztuczne zastawki,   
 • choroby serca,  
 • padaczka,  
 • przepuklina brzuszna,  
 • stany zapalne skóry.  

Liposukcja kawitacyjna – skutki uboczne 

Liposukcja kawitacyjna nie jest bolesna. Rzadkie działania niepożądane to obrzęk i rumień w miejscu wykonywania zabiegu. Ustępują one samoistnie. 

Liposukcja kawitacyjna – cena  

Zabieg liposukcji kawitacyjnej trzeba powtarzać raz na tydzień lub dwa tygodnie. Zalecana jest seria 6-10 zabiegów. Cena waha się od 150-400 zł za sesję w zależności od obszaru ciała.

Przeczytaj również:
Lipoliza iniekcyjna. Sposób na tkankę tłuszczową?


Źródła
Zwiń
Rozwiń
 • Assim Y., El-Aziz K., Elrefaye G., Youssef A., Effect of ultrasound cavitation versus radiofrequency on abdominal fat thickness in postnatal women, Eurasian Journal of Biosciences, 2020, s. 3337-47.  
 • Bani D., Quattrini Li A., Freschi G., Russo G.L., Histological and Ultrastructural Effects of Ultrasound-induced Cavitation on Human Skin Adipose Tissue, Plast Reconstr Surg Glob Open, 2013. 
 • http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2020/08/ke-2020-04-eng-kononowicz-tkanka-podsk%C3%B3rna.pdf  
 • http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/04/ke2012.2-3.pdf  
 • https://www.beautysecretcosmetology.pl/cennik/  
 • https://wirtualnaklinika.pl/liposukcja-kawitacyjna/  
 • Ascher B., Safety and Efficacy of UltraShape Contour I Treatments to Improve the Appearance of Body Contours: Multiple Treatments in Shorter Intervals, Aesthetic Surgery Journal, 2010, s. 217-224. 
 • Gold M.H., Coleman P.W., Coleman W., Weiss R., A randomized, controlled multicenter study evaluating focused ultrasound treatment for fat reduction in the flanks, Journal of Cosmetic and Laser Therapy, 2019, s. 44-48. 
 • http://cosmetcare.pl/zabiegi-oferta/kosmetologia/zabiegi-na-cialo/liposukcja-kawitacyjna/  
 • https://zaufanekliniki.pl/liposukcja-brzucha-metoda-kawitacyjna
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę