Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Zdrowe oczy
X - Zadbaj o zdrowie swojej rodziny
X - Aurovitas FlexiStav Meno
X - Sale do -50%
X - Asa
4

Krople na ból ucha – jakie wybrać?

Słuchaj artykułu
Pytanie od Teresy
Bardzo boli mnie ucho. Używam preparatu na bazie oleju, ale nic nie daje, a laryngolog przyjmuje dopiero za 2 miesiące. Proszę o poradę jakie krople na ból ucha najlepiej zastosować.

Ból ucha może mieć różne przyczyny. Może być spowodowany infekcją bakteryjną lub wirusową, urazem mechanicznym lub dostaniem się do przewodu słuchowego ciała obcego. Ból ucha może pojawić się także po przebytej infekcji (np. po przeziębieniu). Jeśli ból utrzymuje się od kilku dni, to konieczna będzie wizyta u lekarza, chociażby rodzinnego.

W celu złagodzenia bólu może Pani zastosować krople na ból ucha z salicylanem choliny, np. Otinum, Ototalgin. Salicylan choliny dodatkowo zmiękcza woskowinę i wspomaga jej usunięcie z ucha. Proszę stosować 3-4 krople 3-4 razy dziennie, pozostając kilka minut w takiej pozycji, aby nie wypłynęły one z kanału słuchowego. Wspomagająco zadziała również wyrób medyczny na bazie znieczulającej lidokainy, np. Lix.

Przeczytaj również:
Zapalenie ucha u dziecka – jakie są jego objawy?


Krople na ból ucha i inne preparaty
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę