9
28 listopada 2018
Pytanie od Pani Roksany

Czy można zwrócić lek do apteki?

Czy mogę zwrócić do apteki lek, jeśli nie został on przeze mnie rozpoczęty lub otwarty?

Czy można zwrócić lek do apteki?

Odpowiada:

Niestety, zgodnie z art. 96 ust.7  ustawy o prawie farmaceutycznym, nie jest możliwe przyjęcie zwrotu leku do apteki. Leki są przechowywane w ściśle monitorowanych warunkach, które pozwalają zachować ich działanie, a po wydaniu go pacjentowi, nie może on zostać zwrócony i ponownie sprzedany komuś innemu.

Przeczytaj również:
Jak przechowywać leki w podróży?
Leki lodówkowe – jak je przechowywać i transportować?
Leki a upały – jak zadbać o domową apteczkę w trakcie upałów?

Odpowiedzi na pytania naszych czytelników

Data ważności leku. Jak ją właściwie odczytać?

Termin ważności zapisany na opakowaniu leku (blistrze, butelce, tubce itp.) jako "mm/rrrr" oznacza, że produkt ten można używać do ostatniego…

Zobacz więcej

Stosowanie syropu – jak długo po otwarciu?

Syropy mogą mieć ograniczoną datę ważności po pierwszym otwarciu ze względu na możliwe zanieczyszczenie drobnoustrojami oraz na rozkład (pod wpływem…

Zobacz więcej

Picie siemienia lnianego a leki

Stosowanie siemienia lnianego w formie odwaru do picia działa osłaniająco na przewód pokarmowy. Oznacza to także, że może wpływać opóźniająco…

Zobacz więcej

Czy po zażyciu leku Klacid można przebywać na słońcu?

Substancja czynna występująca w leku Klacid należy do grupy antybiotyków. Podczas stosowania antybiotyków należy unikać ekspozycji na słońce, gdyż lek…

Zobacz więcej

Przeterminowane leki – czy można je bezpiecznie przyjąć?

Producenci leków określają termin ważności leku jako czas, w którym dany preparat wykazuje 100% skuteczności oraz bezpieczeństwo stosowania. Po upływie…

Zobacz więcej

Program lekowy – co to jest?

Program lekowy to gwarantowane, czyli bezpłatne świadczenie oparte na zastosowaniu innowacyjnych, kosztownych substancji czynnych, których użycie nie jest finansowane w…

Zobacz więcej

Czy lek musujący można rozpuścić w wodzie gazowanej?

Skład tabletek musujących jest tak skomponowany, że nie ma konieczności dodawania do nich wody gazowanej, gdyż zawierają one węglany i…

Zobacz więcej

Czy można łączyć paracetamol z ibuprofenem?

Ibuprofen oraz paracetamol mogą być stosowane razem, również w przeziębieniu. Należy jednak pamiętać,  żeby nie przekraczać maksymalnych dawek dobowych tj. 4…

Zobacz więcej

Zostaw komentarz

  1. Bożena pisze:

    Czy można zwrócić zakupiony sprzęt? Konkretnie aspitator do Moskwa elektryczny ?

    1. Poradnik Gemini pisze:

      Wszystkie informacje odnośnie produktów podlegających zwrotowi znajdzie Pani na naszej stronie: https://gemini.pl/info/odstapienie-od-umowy.

  2. Klaudia pisze:

    Dzień dobry, przez pomyłkę zamówiłam Dicoflor baby. Nie odebrałam jeszcze paczki (oczekuje w punkcie). Czy jest możliwość zwrotu produktu jeżeli nie odbierze się przesyłki? Wówczas mają Państwo pewność, że leki nie były nieodpowiednio przechowywane.

    1. Poradnik Gemini pisze:

      Dzień dobry,
      tego rodzaju pytania prosimy kierować do naszego Biura Obsługi Klienta:
      https://gemini.pl/info/kontakt
      Pozdrawiamy 🙂
      Zespół Poradnika

Czy można zwrócić lek do apteki?
Czytaj także
17 stycznia 2018 Poradnik Gemini
Dziękujemy za Twoje pytanie!
Postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie :)
Dziękujemy!
Twój adres e-mail został dodany do newslettera :)