Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
22

Jak zrobić peeling? Sprawdź nasze przepisy!

Słuchaj artykułu

Miękka i gładka skóra to zasługa odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z jej elementów jest regularny peeling twarzy, jak i ciała. Dzięki kilku składnikom, które na pewno masz w swojej kuchni, możesz wykonać go samodzielnie? To prostsze, niż myślisz! Jak zrobić peeling z kawy lub płatków owsianych? Sprawdź!

Jak zrobić peeling? Sprawdź nasze przepisy!

Peelingi – dlaczego warto i jak z nich korzystać?

Peelingi przynoszą naszej skórze wiele korzyści. Poprawiają jej ukrwienie, przywracają cerze blask, zmniejszają przebarwienia i blizny (np. potrądzikowe). Odświeżają skórę i odblokowują jej pory, przygotowując ją tym samym do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. nałożenia maseczki czy odżywczego serum.

Za pomocą peelingu możesz złuszczać różne partie ciała. Preparaty do twarzy zwykle różnią się od tych do ciała (tzw. scruby). Zdecydowanie najsilniejsze właściwości ścierające są charakterystyczne dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp.

Peeling twarzy wykonuj po zmyciu makijażu, a peeling całego ciała podczas prysznica lub kąpieli. Nałóż kosmetyk na wilgotną skórę i masuj ciało przez kilka minut.

Peeling to nie tylko podstawa pielęgnacji, ale także doskonała forma relaksu.  


Peelingi do ciała i szczotki do masażu
Zakupy z doradcą Gemini

Jak zrobić domowy peeling?

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele peelingów przeznaczonych do twarzy i ciała. Możesz jednak wykonać taki produkt samodzielnie.

Peeling kawowo-cynamonowy

Oczyszcza, nawilża, działa antycellulitowo i pobudzająco. Możesz złuszczyć nim skórę ciała i twarzy. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji stóp. Wspaniały zapach tego kosmetyku doda Ci energii i poprawi humor.

Jeżeli Twoja skóra jest podatna na podrażnienia lub istnieje podejrzenie alergii, zrezygnuj z dodatku cynamonu.

Składniki:

  • ½ szklanki kawy mielonej,
  • 5-6 łyżek jogurtu naturalnego,
  • 2 łyżeczki cynamonu.

Wszystkie składniki wymieszaj w miseczce. Po ok. 5 minutach peeling jest gotowy do użycia.

Peeling cukrowy

Idealny do ciała, ale możesz użyć go również do twarzy. W tym przypadku dodaj do niego więcej miodu i oliwy, aby był bardziej płynny.

Składniki:

  • ½ szklanki cukru,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron,
  • 2 łyżki płynnego miodu.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i od razu nanieś na skórę.

Peeling solny

Nadaje się do intensywnego zabiegu stosowanego na całe ciało. Ze względu na możliwość podrażnienia nie stosuj go na twarzy. Nie jest też zalecany dla bardzo wrażliwej skóry oraz takiej z licznymi uszkodzeniami (np. zadrapania, ślady po ukąszeniach owadów). Dzięki dodatkowi ogórka działa łagodząco, lekko rozjaśnia skórę i ma świeży zapach.

Składniki:

  • ¾ szklanki soli kuchennej,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron,
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego,
  • ¼ startego ogórka średniej wielkości.

Zetrzyj ogórka na grubych oczkach. Dodaj resztę składników i wszystko dokładnie wymieszaj. Zastosuj peeling od razu po jego wykonaniu.

Peeling owsiany

Ten delikatny kosmetyk nadaje się do twarzy, jak i całego ciała. Wygładza, nawilża i koi skórę. Pozostawiony na 10 minut po wykonaniu zabiegu na twarzy staje się świetną maseczką.

Składniki:

  • ¾ szklanki płatków owsianych,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  • ½ szklanki naparu z rumianku,
  • 2-4 łyżki soku ze świeżego ogórka.

Zetrzyj ogórka na grubych oczkach i odciśnij sok. Przygotuj napar z rumianku (½ szklanki wrzątku zalej jedną torebkę z suszem, odstaw na 10 minut i przestudź). Zmiel płatki owsiane i dodaj do nich wszystkie składniki. Pozostaw na ok. 5 minut. Po tym czasie peeling jest gotowy do użycia.

Peeling kukurydziany

Peeling z mąką kukurydzianą jest odpowiedni do twarzy, jak i całego ciała. Wodę różaną możesz zastąpić innym hydrolatem, wedle własnych upodobań. Jeśli zależy Ci na efekcie rozjaśnienia, dodaj odrobinę soku z cytryny.

Składniki:

  • ½ szklanki mąki kukurydzianej,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 3 łyżki wody różanej,
  • 2-4 łyżki soku z cytryny (opcjonalnie).

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na 3 minuty. Po tym czasie kosmetyk jest gotowy do użycia.

Wszystkie peelingi możesz mieszać ze sobą w dowolnych proporcjach, tworząc tym samym zupełnie nowy produkt. Dodając więcej lub mniej płynnego składnika, możesz stworzyć kosmetyk o  konsystencji, która najbardziej Ci odpowiada.

Przeczytaj również:
Peelingi do ciała. Dlaczego warto je stosować?
Peelingi do twarzy. Jakie są ich rodzaje i jak je stosować?


Peelingi do twarzy
 

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę