Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Siła Kobiet
X - Asa
X - Aurovitas FlexiStav Meno
X - Sale do -50%
X - Zadbaj o zdrowie swojej rodziny
X - Zdrowe oczy
X - Baby Sleep
5

Kosmetyki organiczne – kto powinien je stosować?

Słuchaj artykułu

Kosmetyki organiczne zdobywają coraz większe uznanie konsumentów, którzy cenią sobie naturalne rozwiązania. Prosty skład produktów i naturalne składniki to elementy, na które zwracamy uwagę, wybierając preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Czym charakteryzują się kosmetyki organiczne? Czy są odpowiednie dla każdego typu skóry?

Kosmetyki organiczne – kto powinien je stosować?

Dla kogo przeznaczone są kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne to takie, które zawierają ponad 90% składników pochodzenia naturalnego, co gwarantuje skuteczną, ale przede wszystkim bezpieczną pielęgnację. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których skóra jest wymagająca i potrzebuje szczególnej troski. Kto przede wszystkim powinien wybrać kosmetyki organiczne?

Kobiety w ciąży

Skóra przyszłych mam przez 9 miesięcy narażona jest na znaczące zmiany spowodowane nie tylko rosnącym brzuszkiem, ale i burzą hormonów. Podwyższony poziom estrogenu może powodować:

 • swędzenie,
 • pieczenie,
 • przesuszenie,
 • podrażnienia skóry. 

Naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Ciąża to czas, w którym mogą pojawić się rozstępy, różnego rodzaju zmiany pigmentacyjne lub trądzik. Są to problemy, które można rozwiązać przy pomocy kosmetyków organicznych. Co zyskujemy dzięki ich stosowaniu?

 • Subtelne oczyszczenie i nawilżenie.
 • Troska o elastyczność i jędrność skóry.
 • Dostarczenie potrzebnych składników odżywczych.
 • Unikanie podrażnień skóry.

Kosmetyki organiczne nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na organizm mamy lub dziecka. Nie znajdziemy w nich okrytych złą sławą parabenów, które niekorzystanie wpływają na gospodarkę hormonalną, przez co mogą stanowić zagrożenie dla malucha rozwijającego się w łonie matki. Kosmetyki organiczne, dzięki naturalnemu składowi, są bezpieczne nawet od pierwszych dni ciąży. Pozwalają przyszłym mamom na odpowiednią pielęgnację, zmniejszając tym samym ryzyko powstawania rozstępów w trakcie ciąży, jak i po rozwiązaniu.

Młode mamy

Nawet po porodzie kobiety często skarżą się na problemy skórne podobne do tych, z którymi zmagały się podczas ciąży. Skóra jest sucha i bardzo wrażliwa. Staje się delikatna i skłonna do podrażnień, czemu nie pomaga częste przystawianie dziecka do piersi. Składniki naturalnego pochodzenia wspomagają procesy odbudowy bariery skórnej, chroniąc, kojąc i pielęgnując podrażnione miejsca. Co więcej, naturalny skład gwarantuje bezpieczeństwo dziecku, które ma styczność z produktem podczas karmienia.  

Osoby z bardzo wrażliwą lub suchą skórą i dzieci

Rezygnacja z silnych, drażniących kosmetyków może być kluczowym krokiem na drodze do skóry bez podrażnień. Składniki wykorzystywane do produkcji kosmetyków organicznych delikatnie koją i chronią wymagającą i wrażliwą skórę. 

Ciążowy brzuszek posmarowany balsamem

Kosmetyki organiczne – co zawierają?

Kosmetyki organiczne są pozbawione składników:

 • silnie uczulających, 
 • konserwujących, 
 • podrażniających.

Nie znajdziemy tam zatem SLS-ów, parabenów, syntetycznych zapachów i innych składników, które mogą nam zaszkodzić, szczególnie jeśli nasza skóra ma skłonności do silnych reakcji na stosowane preparaty. Kosmetyki organiczne bazują na następujących składnikach:

 • oliwa z oliwek – dzięki zawartości kwasów omega odżywia i regeneruje skórę,
 • gliceryna pochodzenia naturalnego – nawilża skórę i chroni ją przed podrażnieniami,
 • różnego rodzaju oleje, np. słonecznikowy, z awokado, marakui lub pestek malin – są bogate w pielęgnacyjne właściwości, przez co wzmacniają, zmiękczają i nawilżają skórę, wygładzają i poprawiają jej elastyczność, a do tego wykazują właściwości przeciwzapalne,
 • witaminy, np. E, A, B, D – są naturalnymi przeciwutleniaczami; sprawiają, że skóra  działa w sposób prawidłowy oraz wspomagają redukcję podrażnień i zapaleń. 

Kosmetyki organiczne – co je cechuje?

Kosmetyki naturalne są bezpieczne, co potwierdzają specjalne certyfikaty – świadczą one o odpowiednim składzie i pochodzeniu surowców. Najpopularniejszym certyfikatem jest COSMOS – międzynarodowy standard łączący w sobie lokalne europejskie certyfikaty organiczności, takie jak BDIH, Cosmebio, Ecocert, ICEA oraz Soil Association. Klasyfikuje produkty naturalne, jak i organiczne, a ponadto jest honorowany przez branżę kosmetyczną w całej Europie. 

Wyroby, które otrzymują powyższy certyfikat, tworzone są w trosce o zdrowie konsumentów, środowisko oraz przy wykorzystaniu organicznych składników podchodzących z odpowiedzialnych gospodarstw rolnych. Produkty posiadające takie oznaczenie łatwo rozpoznać – wystarczy znaleźć na ich opakowaniu logo danego certyfikatu. 

Kosmetyki organiczne to świetny wybór dla osób, które chcą w odpowiedni sposób zadbać o siebie, swoją rodzinę oraz środowisko. Dzięki swojej uniwersalności mogą być używane przez każdego członka rodziny bez względu na typ jego skóry.

Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę