Poradnik
Beta karoten

Beta karoten

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Naturell Beta-Karoten + E, 60 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Naturell Beta-Karoten + E, 60 tabletek
16,19 zł
Jarrow Formulas CarotenAll, kompleks karotenoidów, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Jarrow Formulas CarotenAll, kompleks karotenoidów, 60 kapsułek
95,99 zł
Swanson Beta Carotene 10000 IU, beta karoten, 100 kapsułek żelowych - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Beta Carotene 10000 IU, beta karoten, 100 kapsułek żelowych
13,69 zł
Beta Karoten Plus, 60 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Beta Karoten Plus, 60 kapsułek miękkich
11,89 zł
Beta Karoten Sun Forte, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Beta Karoten Sun Forte, 30 tabletek
6,19 zł
1 - 5 z 5 produktów

Beta karoten

Beta karoten to inaczej prowitamina A, czyli związek, który nie tylko przyspiesza opalenie i przedłuża trwałość opalenizny, ale ma także inne właściwości prozdrowotne. Zapewnia między innymi prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wspomaga leczenie trądziku, wzmacnia odporność i opóźnia pojawianie się zmarszczek.

Beta karoten - czym jest?

Pomarańczowe, żółte i czerwone barwniki roślinne nazywamy karotenoidami. Do tej właśnie grupy należy beta karoten. Funkcje beta karotenu w organizmie są bardzo ważne, ponieważ przy jego pomocy (z wykorzystaniem enzymów wątrobowych i nienasyconych kwasów tłuszczowych) w ciele ludzkim wytwarzana jest witamina A, a właściwie retinol, czyli gotowa postać tej witaminy.

Beta karoten i opalanie

Najczęściej beta karoten kojarzy się z właściwościami wspomagającymi opalanie. Jest tak dlatego, że część prowitaminy A jest gromadzona w skórze, dzięki czemu brązowawy odcień dłużej się na niej utrzymuje. Ma ona ponadto właściwości przeciwdziałające powstawaniu plam i przebarwień na skórze, które są wynikiem nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Beta karoten ma także właściwości zmniejszające wrażliwość skóry na promieniowanie UV, dlatego może przedłużyć czas bezpiecznego przebywania na słońcu. Warto jednak pamiętać, że beta karoten nie może zastąpić właściwych filtrów przeciwsłonecznych.

Beta karoten - właściwości

Warto wiedzieć, że beta karoten ma właściwości obniżające poziom złego cholesterolu we krwi, przez co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca, jak zawał lub udar mózgu. Witamina A, w którą przekształca się beta karoten, ma ponadto udowodnione właściwości wspierające prawidłowe funkcjonowanie wzroku, zwłaszcza po zmroku. Jest tak dlatego, że witamina A należy do barwników występujących w siatkówce oka, które zapewniają dobre widzenie w warunkach półmroku. Suplementacja beta karotenem zmniejsza też ryzyko utraty wzroku w starszym wieku. Zapobiega również powstawaniu zaćmy, uszkodzeń soczewki i rozwojowi tak zwanego syndromu suchego oka.

Beta karoten: tabletki na opalanie

Niemal każdy, szczególnie latem, marzy o pięknej, opalonej skórze. Wiadomo też jednak, że opalenizna wymaga poświęcenia – długotrwałego przebywania na słońcu. Co gorsze, efekt nie zawsze jest taki, jak zakładany na początku; każdy opala się na inny kolor, zależny od rodzaju karnacji. Na przykład osoby o jasnej skórze prawdopodobnie opalą się na czerwono. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem mogą być tabletki na opalanie ; zawarty w nich beta karoten nie tylko wspomoże proces opalania, ale także przedłuży utrzymywanie się opalenizny na skórze.

Beta karoten tabletki idealne na lato

Tabletki na opalanie – to brzmi jak mit. Okazuje się jednak, że beta karoten, który jest w nich zawarty, naprawdę może wspomóc proces powstawania opalenizny. Po pierwsze, przy regularnej suplementacji, beta karoten gromadzi się i odkłada w tkance podskórnej, dzięki czemu nadaje skórze ładny odcień opalenizny. Tabletki tego rodzaju mogą sprawić, że nawet bez słońca skóra nabierze zdrowszego kolorytu; jeszcze lepiej sprawdzą się jako przyspieszacz procesu opalania. Suplementacja preparatu przyczyni się także do utrzymania pożądanego efektu opalenizny znacznie dłużej niż zazwyczaj.

Co jeszcze zawierają tabletki na opalanie?

Oprócz beta karotenu tabletki na opalanie zawierają także witaminy – C i E (C odpowiada za wspomaganie produkcji kolagenu, natomiast E pomaga walczyć ze stresem oksydacyjnym wpływającym negatywnie na kondycję skóry). Warto pamiętać, że beta karoten przekształca się w organizmie w witaminę A, dlatego suplementacja tego rodzaju preparatów może być zalecana także dla osób cierpiących na niedobór tej witaminy.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki