Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
70

Czy srebro koloidalne można pić?

Słuchaj artykułu

Mimo właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych srebro koloidalne jest metalem ciężkim, który silnie kumuluje się w organizmie i ma działanie toksyczne. W związku z tym pod żadnym pozorem nie wolno go spożywać. Konsekwencją picia srebra może być srebrzyca. 

Czy srebro koloidalne można pić?

Srebro koloidalne – działanie 

Srebro koloidalne (nanosrebro, kolargol) działa podobnie jak antybiotyk, jest jednak czymś więcej – wykazuje działanie także wobec wirusów oraz grzybów. Jest więc preparatem o bardzo szerokim spektrum działania. Więcej na temat właściwości i działania srebra koloidalnego dowiesz się z artykułu [LINK]. 

Srebro koloidalne – wskazania 

Właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze mogą być wykorzystywane w terapii wielu schorzeń. Srebro wchodzi w skład preparatów do użytku zewnętrznego! Powinno być stosowane przede wszystkim na skórę, niekiedy na błony śluzowe. Występuje w postaci maści, kremów, aerozoli i opatrunków w leczeniu ran różnego pochodzenia, oparzeń czy odleżyn. Coraz częściej znajduje także zastosowanie w pielęgnacji skóry atopowej i trądzikowejSrebro może być wykorzystywane także w postaci kropli i maści do oczu w okulistyce, leczeniu bakteryjnego zapalenia spojówek czy w laryngologii w infekcjach bakteryjnych i grzybiczych uszu, gardła i nosa. Antybakteryjne działanie srebra wykorzystywane jest także w kosmetykach do higieny jamy ustnej, ale także dłoni, stóp, a nawet obuwia. 


Zakupy z doradcą Gemini

Srebro koloidalne do picia – skąd ten pomysł? 

Wiele internetowych źródeł zachęca do doustnego spożywania srebra. Według autorów tych treści srebro ma mieć zbawienny wpływ na odporność. Ma działać jak naturalny antybiotyk, który, w przeciwieństwie do klasycznych antybiotyków, niszczy jedynie złe bakterie, a także posiada właściwości odrobaczające.  

Żadne z tych działań nie zostało potwierdzone naukowo, nie należy więc próbować udowodnić go na własną rękę!  

Srebro jest metalem ciężkim silnie kumulującym się w organizmie i wywierającym działanie toksyczne. Z tego względu pod żadnym pozorem nie należy przyjmować srebra koloidalnego doustnie. 

Konsekwencje spożywania srebra koloidalnego 

Najbardziej charakterystycznym zespołem objawów występujących w konsekwencji doustnego przyjmowania srebra jest srebrzyca, inaczej argyria. 

Srebrzyca – przyczyny 

Srebrzyca jest wynikiem gromadzenia się związków srebra w organizmie człowieka. Dotyczy głównie osób mających bezpośredni kontakt ze srebrem, np. pracowników kopalni, dotyka jednak także tych, którzy w nieodpowiedzialny sposób próbują leczyć się związkami srebra poprzez ich spożywanie. Srebro wchłania się do organizmu i silnie akumuluje w tkankach organizmu. 

Srebrzyca – objawy  

Charakterystycznym, wczesnym objawem srebrzycy jest pojawienie się niebieskiego zabarwienia dziąseł. Następnie zabarwieniu ulega także skóra i błony śluzowe, które przyjmują szaroniebieski odcień. Na skórze mogą pojawić się wręcz metaliczne, czarne plamy. Odbarwieniu mogą ulec także narządy wewnętrzne. W przypadku podawania preparatów srebra do oka zabarwieniu mogą ulec także gałki oczne na skutek akumulacji pierwiastka w rogówce i soczewce. 

Srebrzyca – leczenie 

Srebrzyca jest nieuleczalna. Niebieskie zabarwienie skóry oraz błon śluzowych utrzymuje się do końca życia. 

Oprócz względów wizualnych spożywanie srebra ma poważne konsekwencje zdrowotne. Srebro, wykazując silne działanie przeciwbakteryjne, poważnie uszkadza florę bateryjną, bez rozróżniania na bakterie chorobotwórcze i florę fizjologiczną. Związki srebra wykazują ponadto silne działanie neurotoksyczne. Niszczą nasz układ nerwowy, uszkadzają i gromadzą się w wielu organach, m.in. wątrobie, płucach czy trzustce.  

Srebro koloidalne jest trucizną i dlatego pod żadnym pozorem nie należy przyjmować go doustnie.  

Źródła: 

  • Biologiczna aktywność srebra i jego zastosowanie w medycynie, 2007, G. Bugla-Płoskońska, A. Leczkiewicz– Kosmos. 
  • Oraltoxicity of silverions, silvernanoparticles and colloidal silver–a review– Hadrup, HR Lam - Regulatory Toxicology and Pharmacology, 2014  Elsevier. 
  • Systemic argyria associated with ingestion of colloidal silver.– A. Wadhera, Fung, M. A. – 2005  Dermatology Online Journal. 
  1. 12 października 2020, 10:07
    Dar

    Właśnie przekonałem sąsiadkę do zaprzestania. Trochę jednak tego dzieciom dała. Jaka ilość jest tą już niebezpieczną?

    1. 13 października 2020, 07:48
      Poradnik Gemini
      Poradnik Gemini

      Srebro koloidalne jest trucizną i pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować go doustnie. Każda ilość tej substancji może być niebezpieczna dla organizmu i przynieść przykre konsekwencje zdrowotne.

  2. 6 grudnia 2020, 09:32
    BTS

    podobnie jak antybiotyk niszczy wszelkie życie w jelitach

  3. 17 lutego 2021, 21:33
    Halina

    Ja wyleczyłam nawracające zapalenie pęcherza, piłam 1 łyżkę dziennie. Lekarze nie dali rady. Wypiłam w sumie 300 ml. Polecam, srebro jest cudowne.

    1. 1 kwietnia 2021, 11:45
      Anonim

      Srebro działa i to doskonale. Uzywam z całą rodziną od trzech lat. Big farma i jej żołnierze starają sie nas przekonać o szkodliwości srebra bo jest skuteczne i tanie. Ja sam je wytwarzam. Cudo!

  4. 1 kwietnia 2021, 11:43
    Filip

    Ja piję srebro, które sam wytwarzam od trzech lat. Od tamtego czasu ani ja ani nikt z mojej rodziny i bliskich znajomych nie był chory dluzej niz 24h. Polecam wszystkim z otwartymi głowami. A tak przy okazji, gdzie mogę znaleźć jakieś naukowe wyniki badań co do szkodliwości srebra? Bo szukałem i nic konkretnego nie znalazłem oprócz artykułów typu “uwierz mi na słowo bo jestem lekarzem”. Polecam książkę na ten temat pt. Srebro jako lek. Naturalny antybiotyk.

    1. 4 maja 2021, 15:29
      Monika

      Potrzebuję pilnej porady na zmaganie się z bakterią clostridium i CPE. Czy picie srebra pomoże? Nie wiem co myśleć, bo mnóstwo sprzecznych informacji na temat picia srebra w Internecie.

    2. 4 października 2021, 11:13
      Mag

      Panie Filipie.Wczoraj pierwszy raz zrobiłam płyn srebrny,wyszło mleczne,ale także pojawiły się czarne farfolcle.co to znaczy?

    3. 4 października 2021, 20:37
      Emil

      Pytanie do Autorki artykułu: ile przypadków srebrzycy miała Pani osobiście w swojej praktyce? Proszę o odpowiedź.
      Srebro koloidalne używamy od 6 lat. W tym czasie wielokrotnie wyleczyliśmy nim nasze dzieci z zapalenia górnych dróg oddechowych, w tym trzykrotnie z zapalenia płuc. Nie jestem nawiedzonym oszołomem – za każdym razem mieliśmy wykupiony antybiotyk i czas dany przez lekarza ile możemy próbować zwalczyć chorobę za pomocą srebra, dużej ilości aceroli, oklepywania pleców, baniek, itd. Wszystkie przypadki pediatra opisał w Książeczce Zdrowia Dziecka. Nasze najstarsze dziecko ma 7 lat i ani razu nie przyjmował antybiotyku.

    4. 15 listopada 2021, 08:26
      mgr farm. Karolina Kochańska
      mgr farm. Karolina Kochańska

      Dzień dobry.
      W swojej karierze zawodowej nie miałam takiego przypadku. Pacjenci z podejrzeniem srebrzycy udają się do gabinetu lekarskiego, nie do apteki. Artykuł został napisany na podstawie dostępnych badań naukowych, według których srebrzyca jest potwierdzonym w medycynie efektem wewnętrznego stosowania srebra koloidalnego. Żadne badania naukowe i medycyna oparta na faktach nie dopuszczają stosowania wewnętrznie srebra koloidalnego ze względu na ryzyko poważnych konsekwencji. Moim obowiązkiem jako farmaceuty jest przekazywanie rzetelnej, opartej na faktach wiedzy.

    5. 18 listopada 2021, 09:49
      Madzik

      A co np. z tabletkami do ssania na gardło, które zawierają m.in srebro?

    6. 19 listopada 2021, 16:57
      mgr farm. Agnieszka Mikołajczak
      mgr farm. Agnieszka Mikołajczak

      Dzień dobry, tabletki do ssania zawierające srebro są stosowane są jedynie miejscowo na błony śluzowe. Jednak również należy z nich korzystać z rozwagą.

  5. 4 października 2021, 21:25
    Sławek

    Szkodliwe jest picie srebra koloidalnego jonowego czy srebra koloidalnego niejonowego? To są dwa różne produkty. Miałem grybicę jamy ustnej. Stosowałem Nystatynę z mizernym skutkiem. Pomogło płukanie srebrem niejonowym.

    1. 5 października 2021, 22:53
      mgr farm. Marta Grabowska
      mgr farm. Marta Grabowska

      Dzień dobry, nie należy spożywać żadnych produktów ze srebrem, gdyż jest to metal ciężki, który silnie kumuluje się w organizmie. Srebro wchodzi w skład preparatów do użytku zewnętrznego.

  6. 8 lutego 2023, 21:06
    An

    Dzień dobry. Zamierzam stosować srebro koloidalne przez 3 tygodnie na całe ciało. Czy jeśli będę zażywać węgiel doustnie ( Ma usunąć z organizmu metal ciężki – srebro), czy to będzie zapobiegac ryzyko Srebrzycy?

    1. 10 lutego 2023, 15:39
      mgr farm. Marta Grabowska
      mgr farm. Marta Grabowska

      Dzień dobry. Węgiel aktywny po przyjęciu doustnym usuwa toksyny z układu pokarmowego. W przypadku nakładania srebra koloidalnego na skórę nie przyniesie on efektu. Nie zaleca się także długotrwałego stosowania srebra na skórę, gdyż może to spowodować wystąpienie srebrzycy. W przypadku opatrunków zawierających srebro można je stosować maksymalnie przez 14 dni.

  7. 17 grudnia 2023, 18:13
    Alicja

    Pani Marto. Pisze Pani, że srebro to metal ciężki i szkodzi organizmowi. A co Pani powie na na wszechobecny tlenek glinu? Wiadomo, że aluminium to metal ciężki i szkodzi organizmowi, a glin występuje powszechnie w lekach. Czy powinniśmy zaprzestać przyjmowania leków/premapratów leczniczych zawierających glin w jakiejkolwiek postaci?

    1. 19 grudnia 2023, 09:23
      mgr farm. Marta Grabowska
      mgr farm. Marta Grabowska

      Tlenek glinu ulega zobojętnieniu w żołądku pod wpływem kwasu do chlorku, następnie przechodzi do jelita i zostaje przemieniony do węglanu glinu i nierozpuszczalnego mydła glinowego i w takiej postaci wydalany jest wraz z kałem z organizmu. W związku z tym glin działa jedynie miejscowo w organizmie, niewielka część glinu jest wydalana przez nerki z moczem. Jedynie osoby z niewydolnością nerek są zagrożone kumulacją glinu w organizmie.

  8. 22 grudnia 2023, 10:42
    Ksenior

    BAAAARDZO POTRZEBNY ! !
    Wyprowadza z górnej dla zdrowia niewiedzy !

  9. 5 kwietnia 2024, 14:51
    Dariusz

    Pytanie do Pani mgr Marty Grabowskiej.
    Właśnie używam sprayu do gardła Argentin-T. Nie jest on środkiem do użytku zewnętrznego, a w jego składzie głównym, bo pierwszym na liście składu, jest Nanokoloid Ag. Używałem wiele lat temu srebra koloidalnego do picia (1 łyżka dziennie) przez okres 2mc. Jakie dolegliwości powinny mnie dosięgnąć?

    1. 8 kwietnia 2024, 12:30
      mgr farm. Marta Grabowska
      mgr farm. Marta Grabowska

      Spray do gardła Argentin-T jest środkiem do użytku zewnętrznego (służy do pokrycia gardła preparatem, a nie do picia). Jeśli jest stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją umieszczoną w ulotce, to nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne.

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę