Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

6

Czy domowe sposoby na anginę są skuteczne?

Słuchaj artykułu
Pytanie od Moniki
Prawdopodobnie mam anginę. Co mogę zastosować? Czy są jakieś domowe sposoby?

Pamiętaj, że domowe sposoby na anginę mogą tylko wspomagać właściwe leczenie. 

Nieleczona angina może powodować poważne konsekwencje. Jeśli podejrzewasz u siebie anginę, zgłoś się do lekarza, który dobierze właściwe leczenie.

Pomocniczo możesz użyć ziół o sprawdzonej skuteczności przeciwdrobnoustrojowej, np. alkoholowy wyciąg z lawendy. Nie jest on jednak powszechnie produkowany. Możesz wykonać go samodzielnie lub zrobić inhalację parową z łatwiej dostępnym olejkiem lawendowym. 


Olejek lawendowy
 

Nie myl inhalacji z nebulizacją przeprowadzaną przy pomocy nebulizatora. Inhalacja polega na wdychaniu pary wodnej, która powstaje pod wpływem połączenia gorącej wody i olejku. 

Do innych znanych i łatwo dostępnych ziół zaliczamy prawoślaz lekarski, lebiodkę pospolitą (oregano) i macierzankę zwyczajną (tymianek). Są one dostępne w postaci syropów, tabletek do ssania, aerozoli na gardło, kapsułek lub olejków. 


Prawoślaz, oregano i tymianek
 

Dodatkowo świetnie sprawdzą się zioła znane z właściwości immunostymulujących, np. ziele lipy, nasiona czarnuszki i owoce dzikiej róży, które poprawią odporność.


 

Przeczytaj również:
Angina. Jak ją rozpoznać i leczyć?

Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę