Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
7

Jak zmyć hennę z brwi, skóry i włosów?

Słuchaj artykułu
Pytanie od Agnieszki
Od dłuższego czasu planuję pofarbować włosy na rudo henną. Powstrzymuje mnie jedynie lęk, że przez przypadek niedokładnie ją nałożę i będę miała nieestetyczne plamy na twarzy. Czy henna ze skóry trudno się zmywa?

Henna to naturalny barwnik otrzymywany z pędów i liści tropikalnej rośliny – lawsonii bezbronnej. Ze względu na właściwości koloryzujące znalazła zastosowanie w farbowaniu włosów oraz przyciemnianiu brwi i rzęs. Jest wykorzystywana także w zdobieniu ciała, przy wykonywaniu tzw. zmywalnych tatuaży. 

Henna utrzymuje się na brwiach i rzęsach od 2 do 4 tygodni, na włosach nawet do 3-4 miesięcy.  

Nadmiar henny z brwi czy rzęs można łatwo usunąć wacikiem zwilżonym ciepłą wodą z lub bez dodatku niewielkiej ilości mydła. Kolejnym sposobem jest ich przecieranie płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym. Z pomocą mogą także przyjść: krem o bogatej konsystencji, oliwka do ciała lub ulubiony olejek do twarzy. Skuteczna okazuje się być pianka do golenia, którą pozostawia się na brwiach na 20 minut, a następnie usuwa się za pomocą chusteczki lub bieżącej wody. Na rynku dostępne są również specjalne, dedykowane preparaty do zmywania henny. W niektórych salonach stosowany jest spirytus kosmetyczny. Nasączony nim wacik pozostawia się na brwiach na około 2 minuty, unikając kontaktu z oczami. 

W przypadku konieczności zmycia henny ze skóry, poza powyższymi sposobami, zaleca się wykonanie drobnoziarnistego peelingu. Można także użyć szczoteczki do oczyszczania twarzy, która – podobnie jak peeling – usunie część barwnika. Alternatywną metodą jest pocieranie skóry przekrojoną na pół cytryną. Należy jednak pamiętać, aby spłukać sok ze skóry, a następnie nałożyć krem lub balsam. 

Zmywanie henny z włosów trwa najdłużej. Metodą na przyspieszenie tego procesu jest stosowanie szamponu przeciwłupieżowego zamiast zwykłego, który zazwyczaj jest mniej delikatnym kosmetykiem. Można także dodać łyżkę sody oczyszczonej do swojego ulubionego szamponu. Po umyciu włosów tą mieszanką należy je spłukać i potraktować płukanką z rozcieńczonego octu jabłkowego lub wodą z sokiem z cytryny. Kolejny domowy sposób to nałożenie na całą długość włosów mieszanki miodu i soku z cytryny. Tak przygotowaną maskę należy zmyć po kilku minutach.

Przeczytaj również:
Henna – dlaczego warto ją stosować?


Henna do włosów
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę