Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
6

Joga twarzy – czy to działa?

Słuchaj artykułu

Ludzka twarz wyposażona jest w 50 różnych mięśni, które odpowiadają za jej ruch i wyraz. Ich stan wpływa w sposób bezpośredni na wygląd skóry twarzy. Wykonywana prawidłowo i regularnie joga twarzy pozwala na osiągnięcie efektów podobnych do średnio inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Joga twarzy – czy to działa?

Czym jest joga twarzy? 

Joga twarzy wywodzi się z Japonii i stanowi naturalną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. To ćwiczenia mięśni twarzy wykonywane samodzielnie (rodzaj automasażu), jedynie z użyciem własnych dłoni i odrobiny olejku lub kremu do twarzy. Ćwiczenia te polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni twarzy w określony sposób

To bardzo popularny temat poruszany w kontekście prewencji i niwelowania zmarszczek, poprawy jędrności skóry oraz pozytywnego wpływu na owal twarzy. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny, których obecność odpowiada za jędrność i młody wygląd skóry. Ponadto, joga twarzy polecana jest osobom młodszym jako prewencja przeciwstarzeniowa


Oleje do twarzy
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Czy joga twarzy działa? 

Każda wykonywana regularnie aktywność fizyczna przynosi pozytywne efekty. Podobnie będzie z jogą twarzy. Ćwiczenia te zalecane są do wykonywania dwa razy dziennie przez 10-15 minut. Poprzez napinanie i rozluźnianie mięśni stymulowane są ich włókna mięśniowe, które odpowiadają za sprężystość i wygląd owalu twarzy. W efekcie regularnego ćwiczenia mięśnie twarzy wzmacniają się, dzięki czemu skóra na nich wygląda lepiej i młodziej. Wzmacnianie to połączone jest z efektem odprężenia i rozluźnienia, co stanowi również pewien rodzaj relaksu.

Oprócz wpływu na mięśnie, opisywane ćwiczenia przyczyniają się do poprawy krążenia krwi i limfy w obrębie twarzy. Zmniejszają się obrzęki i opuchlizna, a włókna elastynowe i kolagenowe są odpowiednio stymulowane do wzrostu. Joga twarzy jest idealnym dopełnieniem prawidłowo dobranej pielęgnacji skóry. 

Kiedy warto zainteresować się ćwiczeniami automasażu twarzy? 

  • W każdym wieku, w celu spowolnienia procesu starzenia; 
  • Jako uzupełnienie świadomej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej; 
  • Przy problemach z opuchlizną pod oczami; 
  • Przy opadających policzkach; 
  • Przy widocznych zmarszczkach na czole, wokół ust, oczu i na szyi; 
  • Przy problemie „podwójnego podbródka”. 

Joga twarzy – kiedy widać pierwsze efekty? 

Certyfikowani instruktorzy mający doświadczenie w wykonywaniu i uczeniu technik jogi twarzy podają 3 tygodnie jako czas, w którym można zauważyć pierwsze efekty regularnych ćwiczeń. 

Joga twarzy – przeciwwskazania 

Osoby borykające się z zapalną formą trądziku nie powinny stosować jogi twarzy, ponieważ istnieje duże ryzyko pogorszenia się stanu cery.  

Joga twarzy – przykładowe ćwiczenia 

Przed przystąpieniem do każdego z opisywanych ćwiczeń należy nałożyć na skórę odrobinę ulubionego olejku do twarzy, serum lub kremu nawilżającego. Dzięki takiemu przygotowaniu poślizg dłoni po skórze nie będzie powodował jej niechcianego naciągnięcia. 

  • Ćwiczenie wygładzające zmarszczki i bruzdy na czole: 

Zaciśnij lekko pięści i umieść je na środku czoła, po czym delikatny ruchem przesuwaj je po skórze aż do skroni. Powtórz kilka razy. 

  • Ćwiczenie wyszczuplające policzki: 

Ściągnij policzki do wewnątrz, tworząc tzw. rybie usta. Wytrzymaj tak do 10 sekund po czym rozluźnij mięśnie twarzy. Powtórz kilka razy. 

  • Ćwiczenie poprawiające wygląd skóry wokół warg: 

Kilkakrotnie powtórz na głos kilka samogłosek takich jak: a, e, i, o, u.  

Istnieje wiele kursów organizowanych przez instruktorów jogi, którzy w odpowiedni i profesjonalny sposób przeprowadzą lekcje efektywnych ćwiczeń jogi twarzy.  

Przeczytaj również:
Oleje do twarzy – jak je stosować?

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę