Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Niezbędnik majówkowy
X - Alergia 2024
X - Baby Week 22.04-05.05
X - Bądź Eco
X - Sale do -50%
21

Jak pomóc partnerowi, który ma problemy z erekcją?

Słuchaj artykułu

Kłopoty z erekcją to nie tylko zmartwienie mężczyzny. Dotyczą też partnerki, ponieważ wpływają na jakość relacji. Mogą podważać wiarę we własną atrakcyjność i trwałość związku. Jedną z substancji stosowaną w leczeniu problemów z erekcją jest sildenafil. Jak działa i jak go zażywać? 

Jak pomóc partnerowi, który ma problemy z erekcją?

Problemy z erekcją – z czego wynikają? 

Zaburzenia wzwodu mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Bywają efektem przemęczenia, stresu, kryzysu w związku, mogą być także objawem nadciśnienia, miażdżycy i cukrzycy. Dlatego gdy wystąpią, warto skonsultować  się z lekarzem. 

Pierwsze łóżkowe niepowodzenie może skutkować unikaniem seksu przez mężczyznę w obawie przed kolejną porażką. Zwłaszcza że lęk przez nieudanym stosunkiem może powodować stres uniemożliwiający erekcję. Obniżeniu ulega także samoocena mężczyzny. Wielu mężczyzn nie dopuszcza do siebie myśli, że taki problem mógłby ich dotyczyć i próbuje szukać winy po stronie partnerki.  


Produkty z sildenafilem
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Jak leczyć problemy z erekcją? 

W Internecie można znaleźć oferty różnych specyfików poprawiających sprawność seksualną. Niestety najczęściej są to obietnice bez pokrycia. Lepiej zaufać medycynie. Działanie dopuszczonego ponad 20 lat temu przez organy rejestrujące leki sildenafilu zostało dokładnie przebadane. Sprawdzone są też długofalowe skutki jego stosowania.  Aktualnie jest to najdokładniej przebadana substancja stosowana w zaburzeniach erekcji. Pomaga zarówno młodszym, jak i starszym mężczyznom.  Seksuolodzy dowodzą, że satysfakcjonujące życie seksualne cementuje związek, poprawia samoocenę, zdrowie i zadowolenie z życia.  

Co to jest sildenafil i jak działa?  

Sildenafil jest dobrze przebadaną substancją  stosowaną w  zaburzeniach erekcji. Nie jest przeznaczony dla kobiet. Nie zwiększa też ochoty na seks i pożądania, ale wywołuje erekcję, rozszerzając naczynia krwionośne, przez co ułatwia napływ krwi do prącia u osób pobudzonych seksualnie (podnieconych). Umożliwia osiągnięcie i utrzymanie wzwodu pozwalającego odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny. Jeszcze do niedawna leki z sildenafilem można było kupić tylko na receptę. Obecnie w aptekach są dostępne tabletki bez recepty w dawce 25 mg i 50 mg.  

Jak zażywać sildenafil? 

Tabletki z sildenafilem należy kupować wyłącznie w aptece. Wówczas mamy pewność, że pochodzą one z bezpiecznego źródła. Przed zastosowaniem trzeba wypełnić specjalną ankietę – narzędzie diagnostyczne i przeczytać ulotkę, które są dołączone do opakowania.  

Planując miłosne igraszki, mężczyzna powinien zażyć tabletkę godzinę przed stosunkiem. Posiłek może opóźnić działanie sildenafilu. Aby lek zaczął działać, mężczyzna musi być pobudzony seksualnie (podniecony). Sildenafil przywraca zaburzony mechanizm erekcji. Dla wielu panów już samo posiadanie takiej tabletki buduje pewność siebie, odtwarza poczucie kontroli nad własnym ciałem i pozwala cieszyć się seksem. Dlatego w razie problemów z erekcją, warto mieć sildenafil pod ręką. 


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

 1. Lew-Starowicz Z., Skrzypulec V., Podstawy seksuologii. PZWL, Warszawa 2015. 
 2. Jakima S., Zakliczyńska H., Zaburzenia erekcji w praktyce lekarza rodzinnego, https://www.mp.pl/medycynarodzinna/artykuly/170576,zaburzenia-erekcji-w-praktyce-lekarza-rodzinnego (dostęp: 08.03.2021). 
 3. Cichoń W., Grabski B., Zaburzenia erekcji – leczenie farmakologiczne i operacyjne, https://seksuologia.mp.pl/leczenie/104119,zaburzenia-erekcji-leczenie-farmakologiczne-i-operacyjne (dostęp: 08.03.2021). 
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

 1. 12 lipca 2021, 11:31
  Andrzej

  Czy polecacie Państwo metodę ESWT na leczenie erekcji?

  1. 13 lipca 2021, 12:08
   mgr farm. Marta Grabowska
   mgr farm. Marta Grabowska

   Dzień dobry.
   Metoda ESWT jest wykorzystywana w leczeniu choroby Peyroniego, która może zaburzać występowanie erekcji. Do takiego zabiegu pacjent musi zostać zakwalifikowany przez lekarza urologa.

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę