Czym są kosmetyki mineralne?
Kosmetyki mineralne to najdelikatniejsze naturalne kosmetyki kolorowe, stworzone z myślą o skórze z problemami, np. z trądzikiem, ranami, bliznami, podrażnieniami po zabiegach kosmetycznych, a nawet dla osób po operacjach i ze skłonnościami do alergii.
Mineralne kosmetyki mają minimalny skład i zawierają jedynie najpotrzebniejsze składniki, dzięki czemu mogą być używane przez każdego i uchodzą za łagodne i hipoalergiczne.
Mineralne produkty nie zawierają:
- silikonów,
- alkoholu,
- parabenów,
- retinolu,
- składników pochodzenia zwierzęcego,
- SLS,
- syntetycznych pigmentów karminowych.
Są wegańskie, a przede wszystkim nietestowane na zwierzętach, co może mieć ogromne znaczenie dla wielu klientek.
Czy kosmetyki mineralne do makijażu są łatwo dostępne?
Kosmetyki mineralne są coraz powszechniej stosowane, a ich ilość wkrótce dorówna szerokiej gamie kosmetyków tradycyjnych. Zaczynając od baz pod podkład i sypkich podkładów w ogromnej palecie dostępnych kolorów, przez korektory (również o sypkiej konsystencji), cienie do powiek o niezliczonej liczbie barw, róże i rozświetlacze aż po naturalne kredki, masła i szminki do ust.
Za pomocą mineralnych kosmetyków można wykonać kompletny makijaż, tak jak w przypadku kosmetyków tradycyjnych. Znaczącą różnicę stanowi jednak sposób ich nakładania.
Jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?
Przed nałożeniem kosmetyków należy pamiętać o nawilżeniu skóry. Odpowiednio nawilżona skóra będzie doskonale łączyć się z produktem. Dzięki temu cera nie będzie wyglądała na wysuszoną, unikniemy „mącznego” efektu, a skóra stanie się jedwabista.
Kosmetyki mineralne o sproszkowanej konsystencji nakłada się za pomocą pędzli. Do nałożenia podkładów używa się pędzla ściętego. Co ważne, pędzla nie zanurzamy w słoiczku. Niewielką ilość produktu należy przesypać do wieczka i dobrze wbić w pędzel, a nadmiar z niego zsypać. Z tak nałożonym produktem można przystąpić do aplikacji na skórę na dwa sposoby:
- ruchy koliste – niewielką ilość produktu nakładamy ruchami kolistymi i dodajemy, jeśli chcemy uzyskać większe krycie. W ten sposób podkład ładnie połączy się z sebum czy nałożonym wcześniej kremem.
- ruchy stempla – tak nałożonym produktem uzyskamy większe krycie. Należy jednak uważać, by nie stworzyć efektu „maski” i nierówności kolorystycznych.
Kolejne etapy makijażu również wykonujemy pędzlem. Technika nakładania produktu na pędzel jest taka sama – zarówno korektor, jak i cienie należy „wbić” we włos pędzla. Chociaż technika nakładania kosmetyków mineralnych może wydawać się na początku trudna, szybko można dojść do wprawy.
Jeśli chcemy uzyskać podkład w formie płynnej lub stworzyć dowolnego koloru eyeliner, wystarczy połączyć produkt z wodą termalną. Cera z pewnością nam się odwdzięczy lepszym stanem skóry!
Mineralne kosmetyki do makijażu stworzono z myślą o osobach ceniących sobie naturalne składniki, minimalny skład, zdrową skórę i ekologiczne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tych cech w kosmetykach tradycyjnych. Niezależnie od tego, czy stosujemy kosmetyki tradycyjne, czy mineralne, za priorytet należy przyjąć nawilżanie skóry. Skóra poddana odpowiedniej pielęgnacji przyjmie dobrany przez nas kosmetyk, a odpowiednio nałożone kosmetyki mineralne pokochają się z każdą cerą.
Wszystko brzmi zachęcająco, ale mam pytanie, czym takie kosmetyki zmywać? Mam bardzo wrażliwą skórę , szczególnie na powiekach, mleczka i płyny przeznaczone do demakijażu oczu bardzo mnie podrażniają…
Dzień dobry.
Przy wrażliwej cerze warto wypróbować wodę termalną do zmywania makijażu oraz codziennej higieny twarzy.