Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
5

Jak dbać o skórę latem? Poznaj zasady letniej pielęgnacji!

Słuchaj artykułu

Latem spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Nasza skóra jest wtedy bardziej narażona na czynniki zewnętrzne: słońce, wiatr czy słoną wodę. Jak zadbać o skórę latem? Odpowiadamy.

Jak dbać o skórę latem? Poznaj zasady letniej pielęgnacji!

Ochrona przeciwsłoneczna

Krem z filtrem to podstawa letniej pielęgnacji. Skóra stanowi barierę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Aby wspomóc to działanie i zabezpieczyć się przed niepożądanymi skutkami opalania, podczas kąpieli słonecznych stosuj kremy z wysokim filtrem UV.

Jest to szczególnie istotne u dzieci oraz na częściach ciała najbardziej narażonych na ekspozycję słoneczną (twarz, nogi, ręce). Po wyjściu z wody i osuszeniu się ręcznikiem nałóż kolejną warstwę kosmetyku.


Zakupy z doradcą Gemini

Ratunek dla zaczerwienionej skóry po opalaniu

Często zdarza się, że latem przebywamy na słońcu nieco dłużej niż planowaliśmy. Po opalaniu skóra może być zaczerwieniona, sucha, podrażniona i swędząca. Czasem dochodzi nawet do poparzeń słonecznych.

Ratunkiem i ukojeniem dla skóry w takich sytuacjach są balsamy po opalaniu. Nie tylko łagodzą one podrażnioną skórę, ale również zapewniają uczucie chłodu. Czasami w tego typu kosmetykach znajdują się także substancje utrwalające opaleniznę.


Nuta orzeźwienia podczas upałów

Obok balsamu po opalaniu świetnym produktem do schłodzenia i ukojenia podrażnionej skóry jest woda termalna.

Wodę termalną rozpyla się za pomocą atomizera. Delikatna mgiełka daje uczucie chłodu i nawilżenia. Można ją śmiało wykorzystać jako produkt do odświeżenia skóry. 


Kwiatowe odświeżenie

Hydrolat to kolejny obok wody termalnej multifunkcyjny letni kosmetyk. Większość hydrolatów działa podobnie jak tonik – odświeżając i tonizując skórę. Wybierając odpowiedni hydrolat, kieruj się nie tylko zapachem, ale przede wszystkim jego właściwościami.

Roślinne składniki pomogą złagodzić podrażnienia i zmniejszyć zaczerwienienia skóry spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce.


Jeden kosmetyk na wiele potrzeb

Dobrej jakości mgiełka do twarzy i ciała to letni kosmetyk do zadań specjalnych. Może posłużyć jako baza pod makijaż, kosmetyk do odświeżania twarzy w trakcie dnia, łagodzenia podrażnień słonecznych czy nawilżania włosów po kąpieli w morzu.

Podstawowym składnikiem większości mgiełek jest gliceryna w połączeniu z hydrolatami lub innymi ekstraktami roślinnymi, wzbogacona kwasem hialuronowym, pantenolem lub niacydamidem.


Odpowiednie nawilżenie

Kontakt z czynnikami zewnętrznymi – słońcem czy wiatrem – sprawia, że skóra staje się przesuszona. Warto więc mieć pod ręką skuteczne kosmetyki nawilżające.

Latem sięgaj po lżejsze konsystencje, aby nadmiernie nie obciążać skóry. Jeśli Twoja skóra jest sucha i podrażniona, możesz zastosować masła i kremy o bogatszym składzie.


Efekt zdrowej skóry

Rozświetlające balsamy lub olejki nadadzą Twojej skórze zdrowy i świeży wygląd. Produkty w postaci mgiełek, suchych olejków lub rozświetlaczy to bezpieczne, wielofunkcyjne kosmetyki, które w zależności od potrzeb mogą być stosowane codziennie lub na większe wyjścia.

Pigmenty lub złote drobinki zawarte w kosmetykach dodadzą skórze blasku, a składniki aktywne utrzymają odpowiednie nawilżenie.   


Naturalny wygląd

Lato to idealny moment na odpoczynek od kryjącego makijażu. Zmęczona wysoką temperaturą skóra pragnie odpoczynku od kosmetyków kolorowych, które mogą działać zapychająco na pory. Czasami mniej znaczy więcej!

Sięgnij zatem po delikatne kosmetyki mineralne, które lekko wyrównają koloryt skóry i jednocześnie jej nie obciążą. Warto sprawdzić, czy kosmetyk zawiera filtr przeciwsłoneczny. 


Przeczytaj również:
Krem z filtrem 50. Ranking kremów do twarzy okiem eksperta

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę