Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Ekspert kosmetyczny: przebarwienia
X - Gotowi na malucha 2
X - Nutricia Bebilon
X - Nutricia Danacol
X - Inhalatory
6

Henna pudrowa – czy jest lepsza od tradycyjnej?

Słuchaj artykułu

Brwi są ramą twarzy. Widać na nich mimikę, możemy wyrażać dzięki nim emocje. Pełnią także funkcję ochrony oczu przed zanieczyszczeniami. Jeśli chcesz, by były dobrze dopasowane do twarzy, zadbaj o ich kształt i kolor. Od niedawna dużą popularnością cieszy się zabieg henny pudrowej. Zapewnia on nie tylko piękny i długotrwały kolor brwi, ale również je odżywia.

Henna pudrowa – czy jest lepsza od tradycyjnej?

Henna pudrowa – co to jest? 

Henna pudrowa jest naturalną, ale jednocześnie nowoczesną metodą nadawania koloru brwiom. W przypadku jej stosowania wachlarz kolorów do wyboru jest dużo szerszy niż w przypadku standardowej henny. Odmiana pudrowa zawiera również mniej składników, które mogą powodować alergie, jednak lawsonia, która jest głównym składnikiem henny pudrowej, również może uczulić. Dzięki naturalnemu pochodzeniu uzyskujemy nie tylko efekt upiększenia, ale również regeneracji włosków.


Pielęgnacja brwi
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Co jeszcze wyróżnia hennę pudrową? Rozrabiana jest tylko z wodą, dzięki czemu do jej przygotowania nie jest potrzebna woda utleniona [1]. Sama nazwa wynika z tego, że z wodą rozrabiany jest właśnie drobny, naturalny proszek. Niektórzy wskazują, że nazwa może wynikać również z efektu, jaki ten zabieg daje – łagodny, naturalny, ale wyrazisty, jakby brwi były pomalowane pudrem. 

Henna pudrowa – na czym polega? 

Brwi do wykonania henny pudrowej należy przygotować. Stylistka myje je specjalnym szamponem do tego przeznaczonym, a także może wykonać peeling. Następnie wykonuje geometrię brwi – za pomocą specjalnych narzędzi i nitek wyznacza miejsca, w których brwi powinny się zaczynać, kończyć i gdzie mieć najwyższy punkt. Skóra wokół jest zabezpieczana specjalną pastą, aby henna przypadkowo nie znalazła się w innym miejscu, niż w wyznaczonych wcześniej konturach.  

Kosmetyczka wraz z klientką wybierają najkorzystniejszy kolor henny i preparat zostaje nałożony na skórę i włoski. Po upływie około 20 minut pozostałości preparatu zostają wczesane we włoski, a nadmiar usunięty zwilżonym wacikiem. Dla dopełnienia efektu stylistka reguluje brwi – usuwa włoski znajdujące się poza wyznaczonymi granicami za pomocą pęsety, nitki, wosku lub pasty cukrowej [2]. 

Aby efekty utrzymały się jak najdłużej, w pierwszą dobę po zabiegu warto zrezygnować z makijażu tej okolicy, a także ograniczyć wizyty na basenie, gdyż chlor może przyczynić się do szybszego zmycia koloru. Wystawianie twarzy na promienie słoneczne również może nie być najlepszym pomysłem, jeśli zależy Ci na przedłużonej trwałości uzyskanego efektu [3]. 

Henna pudrowa – jakie są efekty? 

Dzięki temu, że henna pudrowa barwi również skórę, możesz za jej pomocą uzyskać pożądany kształt brwi, uzupełnić wizualnie ubytki we włoskach, optycznie je zagęścić. Szeroki wybór kolorów pozwala lepiej dopasować efekt do oczekiwań. Włoski mogą być w kolorze włosów na głowie lub idealnie do nich dobrane – ton jaśniejsze lub ciemniejsze.  

Dużą zaletą henny pudrowej jest fakt, że utrzymuje się ona znacznie dłużej niż jej tradycyjna alternatywa, nawet do 6 tygodni. Dokładny czas zależy od indywidualnych czynników – na tłustej skórze barwnik krócej się utrzymuje. Również niektóre problemy hormonalne mogą wpływać na trwałość zabiegu. 

Henna pudrowa – jaki jest koszt zabiegu? 

Koszt wykonania henny pudrowej w salonie kosmetycznym waha się od 80 do nawet 150 zł. Czy zatem można wykonać hennę pudrową w domu? 

Tak, są dostępne zestawy do samodzielnego wykonania henny pudrowej, należy jednak pamiętać, że efekt tej henny może utrzymać się kilka tygodni, więc trzeba wykazać się starannością. Sam przebieg zabiegu w domu wygląda podobnie jak w gabinecie kosmetycznym. Umyj brwi, odtłuść skórę, a następnie wyznacz kształt łuku. W kolejnym kroku nanieś preparat, najlepiej za pomocą pędzelka, aby zrobić to precyzyjnie. Równomierne jego rozprowadzenie zapewni efekt, jakiego oczekujesz. Skup się w szczególności na miejscach, w których włoski są przerzedzone. Po upływie około 20 minut możesz dołożyć drugą warstwę, a po kolejnych 10 wczesać pozostałości i zmyć nadmiar zwilżonym wacikiem. Gotowe! 

Henna pudrowa – przeciwwskazania 

Zabieg henny pudrowej jest bezpieczny, ale warto sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:  

  • alergia na składniki preparatu; 
  • stany zapalne w okolicy brwi;  
  • niewygojony makijaż permanentny; 
  • skóra bezpośrednio po zabiegach złuszczających – kwasach, laserach; 
  • przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych dostępnych na receptę [5]. 

Zabieg henny pudrowej w przeciwieństwie do tradycyjnej henny to nie koloryzowanie chemiczną farbką, ale produktem naturalnym pochodzenia roślinnego. Efekt utrzymuje się dłużej, a także do wyboru jest szerszy wachlarz kolorów. Zabieg można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu.

Przeczytaj również:
Pielęgnacja brwi – sprawdź, jak to zrobić!


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

  1. https://dyskontkosmetyczny.pl/blog/uroda/co-to-jest-henna-pudrowa/ 
  2. https://twojstyl.pl/artykul/henna-pudrowa-co-to-jest-i-czym-sie-rozni-od-tradycyjnej-henny,aid,1506 
  3. https://estetico.pl/henna-pudrowa 
  4. https://rarityshop.pl/blog/post/6-henna-pudrowa-czym-jest-i-dlaczego-jest-tak-popularna 
  5. https://instytutpieknychbrwi.pl/faq-items/przeciwwskazania-do-wykonania-henny-pudrowej/
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę