Poradnik
Woda utleniona

Woda utleniona

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Woda utleniona 3%, roztwór na skórę, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Woda utleniona 3%, roztwór na skórę, 100 g
3,09 zł
Avena Woda utleniona 3%, atomizer, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Avena Woda utleniona 3%, atomizer, 100 g
4,99 zł
1 - 2 z 2 produktów

Woda utleniona

Kto choć raz nie używał wody utlenionej? Najczęściej sięgamy po nią w momencie skaleczenia się lub gdy chcemy przeczyścić miejsce, które naszym zdaniem może być skażone bakteriami. Okazuje się, że o wodzie utlenionej nie wiemy jednak wielu rzeczy, dlatego warto poznać jej wszystkie fizyczne i chemiczne właściwości.

Woda utleniona: właściwości, zastosowanie

Najbardziej znane są właściwości odkażające wody utlenionej – to właśnie po to trzymamy ją w domowej czy samochodowej apteczce. W momencie, kiedy skaleczymy się, przed zabandażowaniem rany dokładnie polewamy miejsce właśnie wodą utlenioną, tak, by zlikwidować zarazki, które ewentualnie pojawiły się przy powstaniu rany. Czym właściwie jest woda utleniona? To roztwór nadtlenku wodoru o stężeniu równym 3%, który wykazuje właściwości odkażające i pomaga zapobiegać namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za zakażenia. W tym celu woda utleniona powinna być stosowana w postaci rozcieńczonej bezpośrednio na skórę.

Inne zastosowania wody utlenionej

Woda utleniona ma jednak także inne właściwości. Może zostać zastosowana w formie leku do płukania jamy ustnej w postaci rozcieńczonej. W ten sposób sprawdza się w walce z chorobami przyzębia lub do przepłukiwania kieszonek dziąsłowych w przypadku wystąpienia stanów zapalnych. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniami dla takiego stosowania są wrzodziejące zapalenia dziąseł czy jakiekolwiek uszkodzenia jamy ustnej. Woda utleniona nie powinna być także stosowana przez osoby wykazujące nadwrażliwość na substancje pomocnicze.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki