Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
1

Masaż Kobido – lifting twarzy bez skalpela?

Słuchaj artykułu

Masaż Kobido to wywodzący się z Japonii rytuał młodości i piękna, który z dnia na dzień zyskuje na popularności. Często mówi się, że Kobido stanowi świetną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jakie rezultaty daje? Kto powinien spróbować? Czy warto wykonywać go samodzielnie w domu?

Masaż Kobido – lifting twarzy bez skalpela?

Masaż Kobido – co to jest? 

Masaż Kobido to japoński masaż twarzy, który w ostatnich miesiącach stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Mówi się, że może być alternatywą nawet dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych wymagających użycia skalpela.


Produkty do masażu twarzy
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Japoński masaż Kobido jest zabiegiem liftingującym, którego efekty widoczne są natychmiastowo. Wykorzystuje techniki rozluźniania głębokich mięśni twarzy i stymulacji tkanek. Masaż widocznie spłyca zmarszczki i głębokie bruzdy. Działa jak drenaż limfatyczny, dzięki czemu niweluje opuchliznę i uwidacznia kontur twarzy. Pobudza mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie i efektywność składników aktywnych zawartych w kosmetykach.  

Kobido łączy szybkie i mocne ruchy dłoni z delikatnym głaskaniem, szczypaniem i oklepywaniem poszczególnych partii twarzy. Zabieg jest zdecydowanie odczuwalny, pierwsze sesje mogą wydawać się wręcz bolesne, ale rezultaty z pewnością są tego warte.  

Kobido to więcej niż masaż twarzy, to terapia manualna niosąca korzyści nie tylko dla twarzy, ale także dla całego ciała i ducha. Po zabiegu zazwyczaj pojawia się uczucie głębokiej relaksacji. 

Masaż Kobido – jak przebiega? 

Masaż Kobido składa się z precyzyjnie zaplanowanych ruchów, które koniecznie należy wykonywać w odpowiedniej kolejności. Zabieg przebiega w kilku fazach różniących się rodzajem wykonywanych ruchów, włożoną siłą i czasem trwania. Każda faza ma na celu wprowadzenie organizmu w różne stany i wywołanie odpowiadającym im odczuć. 

Pełny masaż Kobido, oprócz twarzy, obejmuje również szyję, kark i dekolt. Efekty relaksacji odczuwalne są w całym ciele. 

Japoński masaż Kobido składa się z kilku faz: 

  1. Faza rozluźnienia i relaksacji – na tym etapie masażysta skupia się na wprowadzeniu osoby masowanej w stan głębokiego relaksu. Ruchy są długie i spokojne, mają przede wszystkim rozluźnić spięte mięśnie. Najczęściej pierwszą fazę wykonuje się bez użycia kosmetyku. W tej fazie masażysta często ciągnie osobę masowaną za włosy. Odciągnięcie skóry głowy powoduje relaksację czepca ścięgnistego, który łączy się z mięśniami potyliczno-czołowym i skroniowo-ciemieniowym. W tym obszarze często powstają napięcia, które przenoszą się na całe ciało. Rozluźnienie czepca powoduje odpuszczenie napięcia i zredukowanie stresu. 
  2. Faza drenażu limfatycznego – to etap, który ma na celu usprawnienie przepływu krwi i limfy. Drenaż limfatyczny wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, skutecznie radzi sobie także z nadmiarem wody i opuchlizną. W tej fazie skóra rozgrzewa się, zaczerwienia, staje się odczuwalnie gładka i miękka. Widoczne jest także wyrównanie kolorytu. 
  3. Faza manualnego liftingu – to główna część zabiegu. Ruchy w tej fazie stają się mocniejsze i szybsze, dla części osób mogą być nawet bolesne. Skóra twarzy jest ugniatana, rozciągana, a nawet szczypana. Etap ten ma na celu pobudzenie mikrokrążenia i stymulowanie skóry do produkcji kolagenu i elastyny, a także przyspieszenie regeneracji komórkowej. Kontur twarzy staje się bardziej widoczny, owal unosi się, skóra staje się gładsza, jest dotleniona i nabiera zdrowego blasku. 
  4. Faza akupresury – ostatnim etapem masażu jest akupresura, czyli uciskanie poszczególnych punktów na twarzy. Akupresura ma na celu stymulowanie najważniejszych mięśni twarzy.  

Masaż Kobido – jak często należy go wykonywać? 

Efekty widoczne są już po pierwszym masażu, ale warto zdecydować się na serię zabiegów. Pierwsze rezultaty nie utrzymują się przez długi czas, konieczna jest tu pewna regularność.   

Aby uzyskać trwałe efekty, najlepiej wykonać serię 10-12 zabiegów, zaczynając z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Po kompletnej serii częstotliwość zabiegów dla utrzymania efektu można zmniejszyć. Warto obserwować swoją skórę i dostosować częstotliwość zabiegu do własnych potrzeb. 

Masaż Kobido – dla kogo jest wskazany? 

Masaż Kobido jest świetną propozycją niemal dla każdego. Najpopularniejszy jest wśród kobiet, lecz coraz częściej decydują się na niego również mężczyźni. 

Sporą grupę osób korzystających z masaży Kobido stanowią osoby, u których oznaki starzenia są już widoczne i bardziej zaawansowane. Uzyskiwane rezultaty są spektakularne, zmarszczki stają się płytsze, twarz jest wykonturowana i podniesiona. Skóra nabiera blasku, jest gęstsza, bardziej napięta i elastyczna. Efekt odmłodzenia jest widoczny gołym okiem. 

Masaż Kobido poleca się także osobom młodszym, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry. Masaże warto rozpocząć jeszcze zanim pojawią się głębokie zmarszczki, bruzdy, a kontur twarzy opadnie.  

Działanie zapobiegawcze przynosi świetne rezultaty i spowalnia pojawianie się widocznych oznak starzenia

Masaż Kobido warto wykonywać również w przypadku bruksizmu, czyli nawykowego, nieświadomego zaciskania i zgrzytania zębami. Techniki głębokiej relaksacji mięśni przynoszą niemal natychmiastową ulgę i łagodzą objawy bruksizmu, zwiększając komfort życia pacjentów zmagających się z tą przypadłością. 

Masaż Kobido jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z silnymi, nawracającymi bólami głowy, migrenami i stresem. Zabieg nie tylko poprawia kondycję skóry, ale korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie, zapewnia głęboki relaks całego ciała. 

Masaż Kobido – efekty 

Na efekty działania zabiegu nie trzeba długo czekać. Rezultaty widoczne są natychmiastowo, od pierwszego zabiegu.  

Efekty masażu Kobido: 

  • rozluźnienie głębokich mięśni twarzy, 
  • zmniejszenie napięcia szyi i karku, 
  • spłycenie zmarszczek mimicznych i głębszych bruzd, 
  • uwidocznienie konturu twarzy i uniesienie owalu, 
  • zmniejszenie widoczności drugiego podbródka, 
  • uniesienie brwi, 
  • zmniejszenie opuchlizny, 
  • poprawa regeneracji komórkowej, 
  • stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, 
  • zmniejszenie objawów bruksizmu, 
  • detoksykacja, 
  • wyrównanie kolorytu cery, 
  • uzyskanie blasku. 

Efekty po pierwszym zabiegu nie są jednak długotrwałe. Masaż Kobido najlepiej wykonywać regularnie, aby rezultaty utrzymały się przez długi czas. 

Masaż Kobido – przeciwwskazania 

Przeciwskazaniami do wykonania masażu są: 

  • pierwszy trymestr ciąży, 
  • gorączka, 
  • stany zapalne skóry,  
  • aktywny trądzik
  • przerwanie ciągłości skóry, 
  • nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze, 
  • nadczynność tarczycy, 
  • ekstrakcja zęba w ciągu dwóch tygodni, 
  • botoks w ciągu dwóch tygodni, 
  • kwas hialuronowy w ciągu czterech do sześciu tygodni. 

Masaż Kobido – skutki uboczne 

Masaż Kobido jest doświadczeniem niekiedy na granicy bólu, jednak jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny. Skóra po zabiegu może być rozgrzana, zaczerwieniona i tkliwa, ale jest to całkowicie normalne. Masaż wykonany prawidłowo nie daje żadnych poważnych i długotrwałych skutków ubocznych. 

Masaż Kobido – czy można wykonać go w domu? 

Masaż Kobido jest zaawansowaną techniką stymulacji mięśni twarzy, która wymaga dużej wiedzy i precyzji wykonania. Uznaje się go za jeden z najtrudniejszych masaży na świecie. Niezbędna jest szeroka wiedza na temat budowy wszystkich mięśni twarzy, powięzi, a także skóry.

Wypracowanie prawidłowej techniki masażu Kobido wymaga odpowiedniej praktyki. Kompletny masaż, obejmujący twarz i kark, składa się z ponad stu ruchów, które muszą być świadome i bardzo precyzyjne, aby były skuteczne. Na masaż Kobido warto wybrać się więc do terapeuty z dużym doświadczeniem. Masaż wykonany samodzielnie w domu nie przyniesie pożądanych efektów. 

Masaż Kobido – ile trwa zabieg? 

Masaż Kobido często bywa nazywany rytuałem. Podczas masażu niezwykle istotna jest relaksacja, która oprócz poprawy kondycji skóry jest najbardziej pożądanym efektem. Całość trwa 50-70 minut. W ciągu tego czasu masażysta przechodzi przez poszczególne fazy zabiegu, w odpowiedniej kolejności. Cały masaż składa się z kilkudziesięciu elementów, żadnego z nich nie można pominąć – musi być wykonany precyzyjnie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. 

Masaż Kobido – cena  

Cena może wahać się w zależności od czasu trwania masażu, lokalizacji gabinetu, a także doświadczenia terapeuty. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy masaż obejmuje jedynie twarz czy także inne części ciała. Za pełny masaż Kobido, obejmujący dekolt, szyję i kark często trzeba zapłacić więcej. Cena może zależeć także od kosmetyków wykorzystywanych podczas zabiegu. Gabinety kosmetyczne często oferują całe serie masaży, przy zakupie których cena pojedynczego masażu znacznie się obniża.

Przeczytaj również:
Kamień gua sha – efekty jego stosowania mogą zaskoczyć!


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

  1. https://www.vogue.pl/a/kobido-japonski-sekret-mlodosci 
  2. https://horex.pl/blog/masaz-twarzy-kobido-japonski-lifting-twarzy-bez-skalpela/
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę