Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
6

Roller do twarzy. Jakie efekty możesz uzyskać?

Słuchaj artykułu

W ostatnim czasie coraz większą popularność w Europie zdobywa znany od lat w Azji roller do masażu twarzy. Jak go używać, by uzyskać najlepsze efekty?

Roller do twarzy. Jakie efekty możesz uzyskać?

Roller do twarzy – co to takiego? 

Roller do twarzy to niewielkie urządzenie wykonane najczęściej z naturalnego kamienia szlachetnego lub półszlachetnego. Narzędzie to, nazywane także wałeczkiem lub masażerem, służy do masażu twarzy. Tego typu masaż ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jak i relaksujące. Korzyści wynikających z takiego postępowania jest sporo. Dzięki chłodzącym właściwościom kamienia oraz masażowi, który pobudza drenaż limfatyczny można je zauważyć niedługo po rozpoczęciu regularnego stosowania. Ale jak robić to prawidłowo?

Roller do twarzy – jak używać? 

Najlepsze efekty uzyskasz, stosując chłodny kamień. Pomoże to w domknięciu porów i uzyskaniu wrażenia natychmiastowego liftingu.

  1. Włóż roller do twarzy do lodówki na kilka minut przed jego użyciem.
  2. Oczyść twarz z makijażu.
  3. Nałóż ulubiony krem, serum lub olejek.
  4. Zabieg rozpocznij od pobudzenia skóry przy użyciu palców lub całych dłoni.
  5. Przejdź do użycia rollera – większym wałeczkiem masuj twarz, a mniejszym okolice oczu i ust. Wykonuj ruchy w górę oraz od środka na zewnątrz twarzy. Pozwoli to na przemieszczanie limfy w kierunku węzłów chłonnych, co wpłynie na zmniejszenie opuchlizny.
  6. Masaż zacznij od szyi, wykonując kilka przesunięć od obojczyków do brody.
  7. Następnie przejdź do okolicy żuchwy i zgodnie z podstawową zasadą przesuwaj roller w kierunku ucha i kości policzkowej – najpierw z jednej, potem z drugiej strony.
  8. Później przejdź do policzków i masuj je od nosa do ucha i skroni.
  9. Nie pomijaj czoła. Prowadź wałek od brwi w kierunku skroni i linii włosów. 
  10. Dodatkowo zadbaj o okolice oczu, masując je okrężnymi ruchami od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni, dalej po górnej powiece pod łukiem brwiowym w kierunku nasady nosa, wykonując kilka takich posunięć po każdej ze stron.
  11. Podobnie możesz postąpić z okolicą ust, używając tutaj rollera również na zasadzie ruchów okrężnych. 

Dla najlepszych efektów wykonuj masaż codziennie rano i wieczorem przez około 5 minut.  

Na końcu umyj roller. Możesz w tym celu zastosować mydło antybakteryjne. Po osuszeniu odłóż go w suche miejsce do kolejnego użycia. 


Mydła antybakteryjne

Roller do twarzy – jaki wybrać? 

Najczęściej spotykane są rollery do twarzy kwarcowe i jadeitowe. Który z nich wybrać? 

Rollery do twarzy z jadeitu najczęściej występują w różnych odcieniach zieleni. Właściwości tego kamienia pozwalają na domknięcie porów i zmniejszenie wydzielania sebum.  

Roller do twarzy kwarcowy jest dostępny w odcieniach różu – od bladych, po bardziej intensywne. Wałeczek ten jest nieco cięższy i dłużej utrzymuje chłód niż wykonany z jadeitu, co pomoże w skuteczniejszym zwalczaniu opuchlizny. Dodatkowo regeneruje skórę, poprawia krążenie i zmniejsza pajączki. 

Roller do twarzy – efekty stosowania 

Masaż rollerem przynosi korzyści dla skóry i wpływa na samopoczucie. Używanie rollera do twarzy z kosmetykami pozwala na ich lepsze rozprowadzenie i mocniejszą penetrację składników aktywnych w głąb skóry, co przekłada się na ich lepsze działanie. Chłodny kamień zmniejsza opuchliznę i obrzęki, a także koi skórę, która pod wpływem ucisku staje się lepiej dotleniona poprzez zwiększony przepływ krwi. Skutkuje to świeżym i promiennym wyglądem, wyrównanym kolorytem cery. W dłuższej perspektywie stosowania możesz spodziewać się poprawy sprężystości i elastyczności skóry. Taki rytuał redukuje napięcie mięśni, co może przełożyć się na poprawę owalu twarzy.  

Roller do twarzy a kamień gua sha – co wybrać? 

Kamień gua sha, czyli płytka masująca również najczęściej wykonana jest z naturalnego kamienia, z charakterystycznym wycięciem. Możesz kupić jedno z narzędzi, ale często są one dostępne w komplecie. Właściwości kamienia pozwalają na nieco mocniejszy masaż niż w przypadku rollera, choć sam proces wygląda bardzo podobnie. Możesz zacząć od rollera do twarzy, a jeśli ten typ masażu Ci się spodoba, spróbuj również płytki gua sha i używaj ich naprzemiennie.


Zakupy z doradcą Gemini

Roller do twarzy z igłami

Na rynku pojawił się również roller do twarzy z igłami, czyli derma roller. Jest to urządzenie, które składa się z rączki oraz wałka z małymi, cienkimi igiełkami. Igły te powodują mikrouszkodzenia skóry, zwiększającym tym samym produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu cera staje się bardziej napięta i jędrna. Warto używać rollera z igłami w połączeniu z serum, aby zwiększyć wchłanianie składników.

Roller do twarzy – przeciwwskazania do stosowania 

Wśród przeciwwskazań do stosowania rollera do twarzy znajdują się:

  • rozległy trądzik,
  • trądzik różowaty, 
  • opryszczka,
  • rany na twarzy
  • zmiany zapalne na skórze, 
  • gorączka, 
  • powiększone węzły chłonne, 
  • infekcje gardła,
  • niedawno przebyta ekstrakcja zęba, 
  • stany zapalne dziąseł,
  • zapalenie lub uszkodzenie nerwu twarzowego, 
  • zaburzenia czucia w obrębie twarzy i szyi, 
  • liczne pieprzyki i znamiona,
  • nowotwór. 

Stosowanie rollera do twarzy stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ten typ masażu twarzy i szyi jest przyjemny, odprężający i przynosi liczne korzyści. Łatwo ten przyrząd nabyć i używać w domowym zaciszu, a efekty są tego warte.


Kosmetyki modelujące owal twarzy

Przeczytaj również:
Kamień gua sha – efekty jego stosowania mogą zaskoczyć!


Źródła
Zwiń
Rozwiń
  • https://pielegnacja.hellozdrowie.pl/walek-jadeitowy-jakie-sa-jego-wlasciwosci-instrukcja-masazu/ 
  • https://biotechnologia.pl/kosmetologia/masaz-walkiem-jadeitowym-z-naukowego-punktu-widzenia,18488
  • https://pielegnacja.hellozdrowie.pl/masazery-do-twarzy-fizjoterapeutka-magdalena-mikolajczyk-mowi-dlaczego-sa-skuteczne/
Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę