Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Baby Week 1
X - Ferie zimowe
X - Ekspert kosmetyczny - Włosy
X - Inhalatory
X - Darmowa Dostawa InPost
26

Płaski brzuch. Jak wspomóc efekty?

Słuchaj artykułu

W zależności od typu budowy ciała miejsca odkładania się tkanki tłuszczowej mogą się różnić. Jej nadwyżka w rejonie brzucha nie tylko zaburza profil sylwetki, ale może też prowadzić do problemów zdrowotnych. Czy istnieje dieta na płaski brzuch?

Płaski brzuch. Jak wspomóc efekty?

Typów kobiecej figury jest kilka. Najbardziej znane to „jabłko”, „gruszka” i „klepsydra”. Znając swój typ figury, jesteśmy w stanie określić sposób tycia i tracenia na wadze oraz skutecznego pozbycia się uciążliwej tkanki tłuszczowej. Kobiety o figurze typu jabłko przejawiają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w obszarze ramion, piersi i brzucha, zachowując przy tym szczupłe nogi. „Gruszki” natomiast charakteryzują się małym biustem oraz talią osy o szerokich biodrach i udach. Z kolei „klepsydra” zachowuje proporcje ciała między ramionami a biodrami, przy zachowaniu szczupłej talii.

W kontrolowaniu gromadzenia się tkanki tłuszczowej zdecydowanie nie ułatwia szybkie tempo życia, gdzie liczy się wielozadaniowość i wydajność. W napiętym harmonogramie dnia nierzadko sięgamy po wysokoprzetworzone produkty, które naładowane są cukrami prostymi. To właśnie one są głównymi sprawcami oponki na brzuchu. Sytuacji nie poprawia też siedzący tryb życia, stres czy znikoma aktywność fizyczna. „Oponka” na brzuchu to coraz częstszy problem wśród kobiet.


Produkty wspomagające odchudzanie
Zakupy z doradcą Gemini

Na płaski brzuch: woda

Aby podkręcić metabolizm i zapobiec wzdęciom, zyskując płaski brzuch, zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij szklankę wody po przebudzeniu (jeśli nie jesteś przyzwyczajona do smaku czystej wody, możesz dodać łyżkę miodu, plasterek cytryny lub świeżą miętę) oraz pół godziny przed posiłkiem. Zadbaj o dostarczenie ok. 2 litrów płynów (w przewadze wody) na dobę.

Na płaski brzuch: owoce i warzywa

W ciągu dnia spożywaj pięć porcji owoców i warzyw. Są one źródłem witamin, antyoksydantów, soli mineralnych i błonnika. Doskonale sprawdzą się jako przekąska na drugie śniadanie czy podwieczorek. Dodatkowo, sięgając po owoc lub warzywo między posiłkami, zmniejszysz ochotę na słodycze i inne przetworzone produkty.

Na płaski brzuch: regularna liczba i odstępy między posiłkami

Jedz mniejsze porcje, ale częściej i w równych odstępach czasu. Dzięki temu pokarm nie będzie zalegał długo w żołądku, zostanie szybciej strawiony. To z kolei wyeliminuje wzdęcia i zbieranie się gazów, ułatwiając zachowanie płaskiego brzucha. 

Na płaski brzuch: błonnik

Błonnik zwiększa perystaltykę jelit, a w połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości na długi czas. Znajdziesz go w otrębach, płatkach owsianych, warzywach i owocach (np. jabłkach). Włącz go np. do kolacji, która z założenia powinna być lekka i łatwostrawna. Świetnym rozwiązaniem będą tu płatki owsiane z jabłkiem czy suszonymi śliwkami, które nie obciążą układu trawiennego i zlikwidują zaparcia. Pamiętaj jednak, aby zadbać o wypicie odpowiedniej ilości wody, gdyż sam błonnik bez wody czy płynów może spowodować odwrotny od zamierzonego skutek. Do diety włącz również kefiry i jogurty. Zawarte w nich kultury bakterii dbają o prawidłową mikroflorę jelitową. Zdrowe jelita to klucz do uzyskania płaskiego brzucha!

Na płaski brzuch: ruch

Dzięki ruchowi nie tylko poprawisz motorykę ciała, ale również przyspieszysz metabolizm i perystaltykę jelit. Dodatkowo w trakcie ćwiczeń wydzielane są endorfiny (hormony szczęścia), które przekładają się bezpośrednio na dobre samopoczucie. Chociaż nie istnieją ćwiczenia na płaski brzuch, zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia pomoże Ci zachować deficyt kaloryczny i ułatwi odchudzanie.

Na płaski brzuch: masaże

Mowa tu zwłaszcza o masażu powłok jamy brzusznej. Wykonując ruchy okrężne zgodnie z kierunkiem zegara, czyli zgodnie z ruchami jelit, zwiększysz ich perystaltykę.

Powyższe sposoby pomogą Ci na dłużej zachować nie tylko szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie. 

Data aktualizacji: 26.11.2022

Przeczytaj również:
Garcinia cambogia – czy pomoże w odchudzaniu?

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę