178
29 listopada 2018

Jakie zioła na potencję dla mężczyzn?

Potencją określa się zdolność organizmu do osiągania reakcji seksualnych. U mężczyzn potencja jest odwzorowaniem stanu sprawności seksualnej. Mężczyźni, którzy zmagają się z zaburzeniami potencji, tj. możliwości osiągnięcia wzwodu i odbycia stosunku, stosują różne środki. Na farmakologiczne środki zawsze jest czas. Warto jednak najpierw wypróbować naturalne metody, czyli zioła stymulujące potencję. Kuracja ziołami może być pomocna w leczeniu zaburzeń potencji u mężczyzn, którzy nie cierpią na poważne choroby ogólnorozwojowe, a problemy natury seksualnej zdarzają się nieregularnie. Poniżej znajduje się lista ziół poprawiających potencję.

Korzeń żeń-szenia

Naukowcy odkryli, iż żeń-szeń zwiększa syntezę tlenku azotu, czynnika nieodzownego w procesie erekcji, wspomagającego rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych penisa, dzięki czemu powoduje zwiększony dopływ krwi do prącia. Najważniejszymi substancjami znajdującymi się w tej roślinie, wspomagającymi potencję są ginsenozydy. Żeń-szeń posiada właściwości:

 • przeciwstresowe,
 • pobudzające,
 • wpływające na działanie gruczołów produkujących hormony.

Środków z żeń-szeniem nie powinno się stosować bez żadnych ograniczeń i przerw dłużej niż przez okres dwóch miesięcy, gdyż posiada on silne działanie pobudzające. Natomiast osoby z wysokim ciśnieniem krwi oraz przyjmujące leki przeciwzakrzepowe nie powinny w ogóle stosować preparatów z żeń-szeniem.

Korzeń Maca

Maca to roślina uprawiana w Andach, zawierająca witaminy z grupy B, witaminę C, aminokwasy, cynk, żelazo, mangan, miedź i sterole. Korzeń Maca jest dostępny na rynku w postaci kapsułek oraz proszku. Dzięki bogactwie składników odżywczych, w tym argininie, roślina ta posiada następujące właściwości:

 • zwiększające liczbę plemników w ejakulacie,
 • wzmacniające ruchliwość plemników,
 • zwiększające libido,
 • zmniejszające problemy z erekcją,
 • wspierające kondycję prostaty,
 • poprawiające wytrzymałość fizyczną organizmu,
 • regulujące gospodarkę hormonalną,
 • spowalniające procesy starzenia organizmu,
 • poprawiające nastrój i witalność.

Palma sabałowa

Według medycyny tradycyjnej palma sabałowa posiada silne właściwości pobudzające potencję, gdyż podnosi ona poziom testosteronu we krwi. Roślina ta może również obniżać poziom „złego” cholesterolu, a także wspomagać pracę układu krążenia. Specyfiki z owoców palmy sabałowej pozytywnie wpływają również przy takich schorzeniach, jak:

 • reumatyzm,
 • dna moczanowa,
 • stany zapalne,
 • trądzik androgenny,
 • choroby narządów płciowych,
 • bóle migrenowe.

Palma sabałowa zawdzięcza swoje właściwości takim składnikom chemicznym, jak: triglicerydy, fitosterole tłuszczowe, ich estry etylowe oraz biologicznie czynne monoacyloglicerydy, które pozytywnie wpływają na komórki prostaty. Stosuje się ją przede wszystkim w łagodnych stanach rozrostu gruczołu krokowego oraz jako składnik preparatów wzmacniających potencję.

Damiana pustynna

Damiana pustynna używana jest w leczeniu impotencji i bezpłodności. Roślina ta zwiększa ukrwienie narządów płciowych oraz reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, stąd jej popularność u mężczyzn z zaburzeniami erekcji i popędu płciowego. Co istotne, damiana pustynna posiada również właściwości:

 • antydepresyjne,
 • rozluźniające,
 • łagodzące stany lękowe,
 • poprawiające pracę układu nerwowego.

Miłorząb japoński

Roślina ta bogata jest we flawonoidy wzmacniające popęd płciowy. Wyciąg z miłorzębu zwiększa syntezę tlenku azotu, wzmaga przepływ krwi do narządów płciowych, ułatwia rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, przez co wzrasta możliwość osiągnięcia wzwodu.

Lukrecja

Korzeń lukrecji jest bogaty w liczne witaminy: E, witaminy z grupy B, minerały, biotynę oraz lecytynę. Wpływają one korzystnie na procesy związane z przemianą materii. Lukrecja pomaga w walce ze stresem i nerwicą, przez co zwiększa się ochota na odbywanie aktów seksualnych.

Polskie zioła

Do leczenia popędu seksualnego z powodzeniem można stosować również polskie zioła. W walce z obniżonym libido warto sięgnąć po m.in.

 • lubczyk – zawiera w swoim składzie olejki eteryczne, żywice oraz kumaryny, rozszerzające naczynia krwionośne, które wspomagają osiągnięcie podniecenia seksualnego,
 • liść pokrzywy – stosowany pomocniczo w leczeniu przerostu prostaty, zapobiega infekcjom układu moczowego,
 • kozie ziele – pobudza produkcję testosteronu, zwiększa przepływ krwi do prącia i wzmacnia erekcję,
 • owies –powstrzymuje powiększanie się gruczołu krokowego, zwłaszcza u mężczyzn w wieku zaawansowanym,  pobudza popęd płciowy, wzmacnia pracę systemu nerwowego, pobudza uwalnianie testosteronu,
 • nasiona kozieradki – obniżają poziom glukozy we krwi, stanowią źródło selenu i żelaza, przez co zwiększa się poziom testosteronu we krwi.

Buzdyganek naziemny

Buzdyganek naziemny zawiera naturalny hormon na potencję. Ze względu na obecność w składzie protodioscyny, która jest pochodną testosteronu, mówi się, że jest on naturalnym afrodyzjakiem. Wspomaga i wzmacnia erekcję, może również wpływać na wzrost testosteronu we krwi.

Nasiona guarany

Nasiona te działają przede wszystkim pobudzająco ze względu na obecności kofeiny. Spożycie nasion guarany zwalcza zmęczenie psychofizyczne, wspomaga doznania seksualne, a także zwiększa jakość i czas trwania wzwodu.

Jagody jałowca brazylijskiego

Jagody te idealnie nadają się dla osób, u których problem z potencją ma źródło w stresie i obniżonym nastroju. Posiadają one właściwości pobudzające, regenerujące, a także podwyższają libido.

Zioła na potencję mogą być skuteczne, jeśli problemy natury seksualnej zdarzają się sporadycznie, a ich źródłem jest zmęczenie, znudzenie dotychczasowym życiem intymnym lub wynikają z innych przyczyn o podłożu psychicznym. Zioła zwiększające erekcję są dostępne na rynku zarówno w specjalnych preparatach dla mężczyzn, jak również jako zioła do zaparzania. Nie powinno się jednak oczekiwać spektakularnych efektów, jeżeli zaburzenia erekcji lub obniżony poziom libido jest wynikiem poważnych chorób. Jeśli kłopoty z potencją trwają dłużej niż 6 miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem, który może zalecić terapię farmakologiczną.

Odpowiedzi na pytania naszych czytelników

Spadek libido u mężczyzny – co zastosować?

Spadek libido u mężczyzn jest związany z obniżeniem poziomu testosteronu we krwi. Dodatkowymi czynnikami, które wpływają na obniżenie popędu seksualnego…

Zobacz więcej

Tadalafil bez recepty – gdzie kupić?

W polskich aptekach tadalafil jest dostępny w postaci doustnych tabletek w dawkach 5, 10 i 20 mg. Do tej pory…

Zobacz więcej

Sildenafil – bezpieczeństwo stosowania

Produkt leczniczy sildenafil najlepiej zastosować po konsultacji lekarskiej, ponieważ zaburzenia erekcji mogą wynikać m.in. z zaburzeń hormonalnych, przyjmowania określonych leków…

Zobacz więcej

Czy leki na potencję można łączyć z alkoholem?

Generalnie nie powinno się przyjmować żadnych leków w połączeniu z alkoholem. Etanol w połączeniu z sildenafilem (jeśli nie są przyjmowane…

Zobacz więcej

Zostaw komentarz

 1. Zdzislawa pisze:

  Witam, taką wiedzę powinna posiadać każda mądra kobieta i wspomagać swojego mężczyznę!

  1. Jadwiga pisze:

   Zgadzam się, bardzo inspirujący artykuł, jednak brakuje mi tu w nim catuaby, kory ze specjalnego drzewa z Ameryki Północnej. Razem z mężem testowaliśmy różne specyfiki i ten okazał się najlepszy. Teraz gdy najdzie nas ochota sięgamy także po wspomnianą w artykule macę. Poza tym są to afrodyzjaki, więc na brak doznań nie można po ich spożyciu narzekać

 2. zygmunt pisze:

  wszystko ładnie napisane tylko nie ma wspominku czy stosować te specyfiki razem czy pojedynczo i w jakich odstępach czasu

 3. Piotr pisze:

  Ikaryna to jest bomba

Czytaj także
16 sierpnia 2018 mgr farm. Magda Jabłonowska
20 maja 2022 mgr farm. Agnieszka Mikołajczak
25 lutego 2021 mgr farm. Łukasz Smoła
30 października 2020 mgr farm. Monika Cichocka
Dziękujemy za Twoje pytanie!
Postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie :)
Dziękujemy!
Twój adres e-mail został dodany do newslettera :)