Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Black Week
X - Nutricia Bebilon
X - Axobiotic
X - Inhalatory
130

Masz problemy z libido lub erekcją? Są na to naturalne sposoby

Słuchaj artykułu

Badania wskazują, że aż 1,5 mln mężczyzn w Polsce ma problemy z erekcją. To co trzeci mężczyzna po 35. roku życia. Niestety, liczba osób z roku na rok się powiększa, a sytuację pogarsza fakt, że jest to bardzo wstydliwy problem i wielu mężczyzn nie potrafi sobie z nim poradzić. Poniżej prezentujemy naturalne sposoby, które mogą poprawić życie seksualne.

Masz problemy z libido lub erekcją? Są na to naturalne sposoby

Gdy mężczyźni borykają się z problemem z erekcją, zazwyczaj szukają pomocy w Internecie lub zaczynają zażywać preparaty na potencję, bez konsultacji z lekarzem. Skutkiem takiego postępowania są nierzadko nudności, zawroty głowy, a nawet zagrożenie zdrowia i życia. Zamiast samodzielnego eksperymentowania, lepiej postawić na naturalne i bezpieczne sposoby.

Jakie są naturalne i bezpieczne sposoby na poprawę sprawności seksualnej?

Przede wszystkim sport! Podczas ćwiczeń w organizmie podnosi się poziom testosteronu – hormonu, który bezpośrednio wpływa na libido. Już podczas 30 minutowego wysiłku, ciało zaczyna wydzielać endorfiny – hormony szczęścia, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie. Efektem uprawiania sportu może być też satysfakcja z własnego ciała oraz akceptacja. To również ważny czynnik zwiększający libido, gdyż wstyd przed nagością przestaje być problemem. Oprócz aktywności fizycznej warto zadbać o odpowiednią dietę!


Stosowane w poprawie jakości życia seksualnego
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Niektóre pokarmy są nawet określane mianem „seksualnego paliwa”. Wśród nich znajdziemy między innymi:

  • ostrygi,
  • zielone warzywa (szpinak, brokuły itp.),
  • tłuste ryby,
  • różnego rodzaju orzechy,
  • truskawki,
  • lampka czerwonego wina.

Ponadto, bardzo wygodnym i dobrym rozwiązaniem są naturalne wyciągi z roślin o potwierdzonym działaniu. Są to między innymi:

  • żeń-szeń właściwy (Panax ginseng)
  • buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris),
  • sosna nadmorska (Pinus pinaster)

Żeń-szeń właściwy

To źródło wielu substancji aktywnych o właściwościach leczniczych mających wpływ m.in. na pamięć, mocne serce czy potencję. W przypadku potencji najważniejszą substancją aktywną są ginsenozydy, które poprawiają zaopatrywanie narządów w tlen. To z kolei pozwala poprawić możliwości organizmu w zakresie wysiłku fizycznego. Warto również podkreślić, że skuteczność żeń-szenia właściwego została udowodniona naukowo w przypadkach zaburzeń potencji pochodzenia psychogennego oraz naczyniowego. Żeń-szeń właściwy najczęściej można spotkać w aptekach pod postacią ekstraktu, który może występować jako pojedynczy produkt lub składnik różnych suplementów diety. Suplementując się żeń-szeniem, należy jednak pamiętać o nieprzekraczaniu zalecanej dziennej dawki spożycia, ponieważ spożywanie go w dużych ilościach może prowadzić do tzw. zespołu żeńszeniowego, czyli bólów głowy, senności, nadciśnienia czy biegunki.

Buzdyganek naziemny

To roślina znana od tysięcy lat. Ma właściwości tonizujące oraz niweluje uczucie zmęczenia. Najbardziej prawdopodobnym mechanizmem poprawy erekcji przez buzdyganek naziemny jest nasilanie uwalniania tlenku azotu ze śródbłonka, co powoduje rozkurcz naczyń ciała jamistego i zwiększony napływ krwi. Ciekawostką może być fakt, że już na początku lat 70. XX wieku bułgarscy sportowcy zaczęli suplementować się wyciągami z buzdyganka naziemnego, co miało na celu zwiększenie produkcji testosteronu. Naturalną formą podania buzdyganka jest napar z jego liści. Jego smak opisywany jest jako: nieco szorstki, ziemisty i gorzki.

Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej

Ma właściwości przeciwzapalne i jest uznawany za jeden z najsilniej działających antyoksydantów, czyli substancji odmładzających, chroniących przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Obniża poziom glukozy, lipidów i cholesterolu we krwi, a dzięki wywołaniu przyspieszonego mikrokrążenia może mieć pozytywny wpływ na erekcję. Niestety, czysty ekstrakt z kory sosny nadmorskiej jest słabo dostępnym produktem i niewiele aptek decyduje się na włączenie tego produktu do swojej oferty. Na szczęście, ekstrakt ten można znaleźć w suplementach diety, w których stanowi najważniejszy składnik aktywny.

Sport, dieta i suplementacja to czasami nie wszystko

Na poziom libido i samą erekcję wpływa znacznie więcej czynników, aniżeli wyłącznie aktywność fizyczna, dieta czy suplementacja. Jednym z nich może być na przykład palenie. Wokół wpływu papierosów na sprawność seksualną przez lata zdążyło powstać kilka mitów, jednak skupmy się na faktach. Nikotyna i substancje smoliste powodują zwężanie tętnic i żył, miażdżycę oraz nadciśnienie. Wymienione skutki mają bezpośredni wpływ na pogorszenie się erekcji. Ponadto, w niektórych przypadkach mogą prowadzić nawet do powstawania zaburzeń. Dla potwierdzenia warto przytoczyć chińskie badanie na próbie 5 000 mężczyzn, które wykazało, że palenie 20 papierosów dziennie może zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji aż o 60%. Inne, równie ważne czynniki, które w prosty sposób można wprowadzić w życie to między innymi ograniczenie spożywania alkoholu, ćwiczenia mięśni Kegla (Panowie też je posiadają!) oraz ograniczenie stresu.

Wprowadzenie powyższych rad w życie nie przysporzy żadnych niepożądanych skutków i będzie działaniem bezpiecznym oraz tanim, a trzymanie się tych zasad może skutecznie wpłynąć na jakość życia seksualnego. Warto jednak podkreślić, że samodzielne dążenie do niwelowania problemów z libido czy erekcją nie zwalnia z wizyty u specjalisty, gdyż źródło problemu może tkwić głębiej i nie należy tego bagatelizować.

Przeczytaj również:

  1. 16 maja 2018, 07:36
    JUREK

    CZY LEKI OBNIZAJACE CHOLESTEROL(STATYNY) SA SZKODLIWE DLA ORGANIZMU ?!

    1. 17 maja 2018, 07:24
      mgr farm. Daria Łuczak
      mgr farm. Daria Łuczak

      Statyny są lekami bardzo często stosowanymi. Jak każdy lek posiadają działania niepożądane. Lekarz na podstawie indywidualnych wyników badań pacjenta określa stosunek korzyści do ryzyka zastosowanego leku. Niemniej, statyny wywołują rzadko odczuwalne działanie niepożądane. Do najważniejszych należą nudności, niestrawność, bezsenność, zawroty głowy, bóle mięśni (opisywane podobnie, jak ból mięśni podczas grypy). Ważne jest, aby co jakiś czas badać enzymy wątrobowe w celu sprawdzenia stanu naszej wątroby. Wszelkie pojawiające się działania niepożądane należy konsultować z lekarzem prowadzącym.

  2. 8 czerwca 2018, 08:29
    Marta

    A co z libido u kobiet???? Są sposoby na jego podniesienie???

    1. 29 czerwca 2018, 15:24
      Poradnik Gemini
      Poradnik Gemini

      Zapraszamy serdecznie do przeczytania naszego artykułu o kobiecym libido 🙂 : https://gemini.pl/poradnik/kobiece-sprawy/kobiece-libido-od-czego-zalezy/

  3. 15 grudnia 2019, 19:23
    jan

    mam erekcje i po chwili jest jest jej brak

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę