Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Siła Kobiet
X - Asa
X - Aurovitas FlexiStav Meno
X - Sale do -50%
X - Zadbaj o zdrowie swojej rodziny
X - Zdrowe oczy
X - Baby Sleep
25

Prezent dla seniora. Poznaj 10 propozycji!

Słuchaj artykułu

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś pomyśl nad upominkami dla bliskich. Poznaj nasze propozycje i wybierz właściwy prezent dla seniora.

Prezent dla seniora. Poznaj 10 propozycji!

Płynne zdrowie – toniki wzmacniające

Są to preparaty wspomagające koncentrację, odporność i układ krwionośny. Przy wyborze produktu zwróć uwagę na jego skład. Większość z nich zawiera wyciągi z głogu, żelazo i kompleks witamin z grupy B. Możemy w nich również znaleźć wyciągi z żeń-szenia, malin, żurawiny, pigwy, winogron oraz dodatek innych flawonoidów, witamin i minerałów. Sprawdź, czy preparat zawiera alkohol.

Dla osoby z nieustabilizowanym nadciśnieniem tętniczym, dychawicą oskrzelową czy przyjmującej warfarynę wybierz tonik bez zawartości żeń-szenia i ginsenozydów.


Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Zdrowie w pigułce – zestawy witamin

Zestawy witamin cieszą się dużą popularnością. Pozwalają zadbać o zdrowie seniora. Możesz wybrać spośród wielu ciekawych produktów dostosowanych do potrzeb osób starszych. Tak jak w przypadku toników, zwróć uwagę na obecność żeń-szenia w składzie.


W trosce o regularność – dozowniki na leki

Osoby starsze przyjmują różne leki, często kilka razy w ciągu dnia. Aby ułatwić im pamiętanie o ich zażyciu, postaw na kasetki na leki. Na rynku znajdziesz zarówno pojemniki dzienne, jak i tygodniowe. Niektóre z nich oprócz tego, że są praktyczne, wyglądają stylowo, np. są umieszczone w skórzanym etui.


Coś od serca – ciśnieniomierz

Wraz z wiekiem mogą pojawić się problemy z ciśnieniem. Choroby serca i nadciśnienie to powszechne problemy zdrowotne. Pomóż bliskiej osobie kontrolować ciśnienie i obdaruj ją ciśnieniomierzem. Podczas wyboru urządzenia dla seniora pamiętaj o dużym, wyraźnym wyświetlaczu i prostej obsłudze. 

Dokładniejsze i wiarygodniejsze pomiary dokonują ciśnieniomierze z mankietem naramiennym niż te nadgarstkowe.


Małe urządzenie o wielkiej mocy – pulsoksymetr

Pulsoksymetr to urządzenie przeznaczone do pomiaru pulsu i saturacji (wysycenia krwi tlenem). Warto, aby znalazł się on w apteczce osób starszych i cierpiących na choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.


Coś na rozgrzanie – elektryczne akcesoria

Wraz z wiekiem stajemy się bardziej wrażliwi na niskie temperatury. Wynika to z tego, że metabolizm zwalnia, a skóra staje się cieńsza. Z pomocą przychodzą poduszki, koce i buty elektryczne. Te gadżety pozwolą seniorowi się ogrzać.


Wsparcie aktywności – sportowy gadżet

Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, który pozwala zachować dobre zdrowie i witalność. Jeśli bliska Ci osoba woli siedzący tryb życia, możesz zachęcić ją do zmiany przyzwyczajeń. Postaw na matę, gumę lub piłkę do ćwiczeń. Już nawet kilka minut aktywności dziennie poprawi samopoczucie seniora.


Zwiększenie energii – akcesoria do akupresury

Babcia lub dziadek skarżą się różnego rodzaju ból, odczuwają zmęczenie i brak energii? Dobrym pomysłem na prezent może okazać się mata lub piłka do akupresury. Można je stosować do relaksu, medytacji i jogi. 


Sprawdzony upominek – kosmetyki

Dobrze dobrane kosmetyki są zawsze trafionym prezentem. Skóra osób starszych jest cieńsza, mniej elastyczna i zawiera mniej wody. Zwróć uwagę na linie kosmetyków, które zwiększają gęstość skóry. Wzmacniają one ochronną barierę skóry, wyrównują jej kolor, nawilżają oraz aktywują syntezę kolagenu i elastyny.


Słodkie wzmocnienie – miód Manuka

Miód Manuka zawiera wyjątkowo bogatą kompozycję flawonoidów, które wpływają ochronnie na układ sercowo-naczyniowy i hamują procesy miażdżycowe. Dodatkowo, tak jak wszystkie miody, działa przeciwbakteryjnie, antyoksydacyjnie, przyspiesza gojenie ran i wzmacnia organizm.


Mamy nadzieję, że powyższe propozycje pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji i sprawią radość obdarowanej osobie.

Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę