1
28 czerwca 2022
Pytanie od Pani Karoliny

Jak poradzić sobie z niedociśnieniem, któremu towarzyszą bóle i zawroty głowy?

Mam 46 lat. Od jakiegoś czasu mam bardzo niskie ciśnienie (nawet 86/64). Wtedy bardzo źle się czuję. Dodam jeszcze, że ponadto występują u mnie bardzo silne bóle i zawroty głowy. Od 14. roku życia mam wszczepioną zastawkę w głowie, która była wymieniania 7 razy. Co mam w tej sytuacji robić?

Jak poradzić sobie z niedociśnieniem, któremu towarzyszą bóle i zawroty głowy?

Produkty w trosce o prawidłowe ciśnienie

Odpowiada:

Niedociśnienie jest przypadłością, która dotyka wielu osób. U Pani niestety daje konkretne objawy w postaci bólów i zawrotów głowy.

Przyczyny występowania niskiego ciśnienia krwi mogą być różne. Niskie ciśnienie często występuje u osób, które mają niedobór elektrolitów w organizmie (spożywają za mało wody) lub prowadzą siedzący tryb życia (mają niską aktywność fizyczną). Problem niskiego ciśnienia może być także związany z przyjmowaniem niektórych leków lub może świadczyć o zaburzeniach gospodarki hormonalnej, zazwyczaj związanych z nadnerczami lub przysadką mózgową.

Naturalnymi sposobami podniesienia ciśnienia są zwiększenie aktywności fizycznej i uzupełnienie elektrolitów. Można także zastosować preparaty zawierające żeń-szeń lub kofeinę, które mają właściwości zwiększajace ciśnienie krwi.

Jednakże w Pani przypadku (ze względu na obecność wspomnianej zastawki) przed wprowadzeniem suplementacji i zwiększeniem aktywności fizycznej zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym. Konieczne mogą okazać się badania krwi w celu odnalezienia przyczyny niskiego ciśnienia.

Przeczytaj również:
Niskie ciśnienie krwi i zawroty głowy – jak sobie radzić z hipotonią?

Odpowiedzi na pytania naszych czytelników

Jak badać ciśnienie krwi elektronicznym ciśnieniomierzem?

W celu poprawnego pomiaru ciśnienia ciśnieniomierzem elektronicznym należy: 1. Odpocząć 15 minut. Pomiar nie powinien być wykonywany bezpośrednio po wysiłku,…

Zobacz więcej

Zostaw komentarz

Jak poradzić sobie z niedociśnieniem, któremu towarzyszą bóle i zawroty głowy?

Produkty w trosce o prawidłowe ciśnienie

Czytaj także
07 lutego 2022 lek. Patryk Jasielski
22 listopada 2021 mgr Aniela Brzozowska
15 grudnia 2021 lek. Patryk Jasielski
Dziękujemy za Twoje pytanie!
Postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie :)
Dziękujemy!
Twój adres e-mail został dodany do newslettera :)