Puder leczniczy do rozpylania na skórę Daktarin przeznaczony jest do stosowania w leczeniu grzybicy pachwin lub grzybicy międzypalcowej. Ponadto lek jest wskazany również w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry oraz do profilaktycznego stosowania jako środek do butów i skarpetek w celu ochrony stóp przed zakażeniem. Puder leczniczy jest zwykle stosowany w leczeniu w połączeniu z lekiem Daktarin w postaci kremu.
Substancją czynną preparatu jest mikonazol o działaniu przeciwgrzybiczym między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnym na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje zastosowanie również w leczeniu grzybic wtórnie zakażonych. Substancja czynna zawarta w pudrze leczniczym zwykle likwiduje także świąd skóry towarzyszący zakażeniom wywołany przez dermatofity oraz drożdżaki. Objaw ten ustępuje zazwyczaj przed pojawieniem się innych oznak wyleczenia.
1 g pudru leczniczego zawiera:
Leczenie grzybicy pachwin, grzybicy międzypalcowej lub pieluszkowego zapalenia skóry
Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych. Po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych leczenie powinno być kontynuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Profilaktycznie jako środek do butów i skarpetek
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Puder leczniczy Daktarin jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):
Ciąża i karmienie piersią
Prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn
McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght, Dublin 24, Irlandia
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do:
Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.
ul. Iłżecka 24
02-135 Warszawa
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.