Test na infekcje układu moczowego Diather to wyrób medyczny przeznaczony do określania 4 parametrów: obecności leukocytów, krwi, azotynów oraz białka w moczu. Domowy test paskowy jest pomocny we wstępnej diagnozie infekcji układu moczowego zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci, a materiałem wyjściowym do badań jest próbka świeżo pobranego moczu.
Diather Infekcje Układu Moczowego Test wskazany jest do wykonania w przypadku wystąpienia takich objawów jak uczucie parcia na pęcherz przy jednoczesnej niemożności oddania moczu lub wydalaniu bardzo niewielkiej ilości moczu, piekącego bólu przy oddawaniu moczu, moczu mętnego o nieprzyjemnym zapachu, gorączki, złego samopoczucia i/lub bólu w okolicy lędźwiowej. Szybki test paskowy Diather Infekcje Układu Moczowego 4 parametry pozwala na uzyskanie wyniku w ciągu 2 minut od wykonania badania.
Infekcje układu moczowego są jedną z najczęstszych przyczyn interwencji lekarskich, występują nawet 50 razy częściej u kobiet niż wśród mężczyzn, z największą częstością w wieku 16-35 lat. W warunkach prawidłowych mocz w pęcherzu moczowym, moczowodach, kielichach nerkowych jest jałowy. Do zakażenia dochodzi zwykle drogą wstępującą, a typowym pierwszym etapem zakażenia jest kolonizacja okolicy ujścia cewki moczowej, a następnie przedostanie się drobnoustrojów z cewki moczowej do pęcherza moczowego. Na infekcje dróg moczowych może wskazywać obecność w moczu białka, krwi, azotynów i/lub podwyższona liczba leukocytów. Nieleczone infekcje dróg moczowych bądź zaniedbane mogą przejść w stan przewlekły. Test Infekcje Dróg Moczowych pozwala na wczesne wykrycie infekcji i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, zwiększając tym samym szanse pacjenta na szybkie i skuteczne wyleczenie.
Obecność azotynów w moczu jest pośrednim dowodem na infekcje dróg moczowych, gdyż świadczy o występowaniu w układzie moczowym bakterii potrafiących przetwarzać pochodzące z diety i metabolizmu białek azotany do azotynów. Dopuszczalna jest śladowa ilość leukocytów w moczu, jednak podwyższona liczba leukocytów może wskazywać na infekcję dróg moczowych, m.in. ostrą lub przewlekłą, choroby nerek lub nawet nowotworów. Ślad białka w moczu nie musi jednak świadczyć o poważnej nieprawidłowości. Jego przyczyną może być np. intensywny wysiłek fizyczny. Gdy ilość białka w moczu przekracza fizjologiczne wartości, można podejrzewać chorobę nerek, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek. Natomiast tzw. krwiomocz może pojawiać się w chorobach górnego odcinka układu moczowego. Krew w moczu może być objawem kamicy moczowej, torbieli nerek, gruźlicy nerek lub nowotworów. Mocz z krwią może występować także przy zapaleniu cewki moczowej, jej zwężeniu, obecności ciała obcego lub nowotworu
Hangzhou AllTest Biotech Co. Ltd
550 Yinhai Street
Hangzhou 310018, Chiny
Diather Sp. z o. o. Sp. k
ul. Twarda 1/14
00-114 Warszawa