Revlon Colorstay 180
Wybór odpowiedniego podkładu dla cery, który nie tylko będzie tuszował niedoskonałości, ale i utrzymywał się przez większą część dnia, jest wyzwaniem, przed którym stoi wiele kobiet.
Wybór odpowiedniego podkładu dla cery, który nie tylko będzie tuszował niedoskonałości, ale i utrzymywał się przez większą część dnia, jest wyzwaniem, przed którym stoi wiele kobiet.
Podkład Revlon Colorstay 180 w kolorze Sand Beige, czyli beżowego piasku występuje w dwóch wersjach, spełniających wymagania cer mieszanych i tłustych, jak i normalnych i mieszanych. Produkt wzbogacony jest o formułę SoftFlex, która została opatentowana przez firmę Revlon. W składzie podkładu znajdują się cenne polimery, których zadaniem jest ułatwianie aplikacji na twarz oraz zwiększenie komfortu noszenia. Po nałożeniu nie odczuwa się typowego efektu maski oraz "ciężkości". Kosmetyk zapewnia bardzo mocne krycie, zarówno cieni pod powiekami, niedoskonałości skóry (trądziku, blizn), drobnych naczynek krwionośnych i przebarwień. Ponadto jest on komedogenny, co oznacza, że nie zatyka porów skóry. Revlon Colorstay 180 posiada filtr SPF20, dlatego może być stosowany jako średnia ochrona przed promieniowaniem słonecznym przez cały rok. Opakowanie z higieniczną pompką zapobiega dostawaniu się do środka powietrza i bakterii.
Aby makijaż był idealny, długo utrzymywał się na skórze, nie powodował świecenia się ani nadmiernego wysuszania, powinien być właściwie dobrany. Niedopasowany podkład (zbyt ciemny, jasny lub stosowany do niewłaściwego rodzaju cery) może dodawać lat, odznaczać się na skórze oraz psuć efekt pięknie wykonanego makijażu. Podkłady z serii Revlon Colorstay 180 dzięki odpowiednim składom dopasować można do dwóch rodzajów cery:
Sucha skóra jest szorstka w dotyku, sprawia wrażenie ściągniętej, szczególnie po umyciu. Ponieważ brakuje jej nawilżenia, podkład do tego rodzaju cery nie powinien powodować dodatkowego wysuszenia, zaczerwienienia czy powstawania nieestetycznie wyglądających skórek. Dlatego ważne jest, aby produkt stosowany do codziennego makijażu zawierał w sobie substancje nawilżające i witaminy. Jego konsystencja, najlepiej fluidu, pozwala na łatwe rozprowadzanie na całej twarzy bez konieczności wcierania. Aplikację można wykonywać za pomocą specjalnej gąbeczki lub opuszków palców. Cera mieszana i tłusta charakteryzuje się odmiennym profilem dermatologicznym. Posiadaczki tego rodzaju skóry najczęściej obserwują nadmierne przetłuszczanie się naskórka w strefie T, tzn. w obszarze czoła, nosa i brody. Aktywność gruczołów łojowych powoduje świecenie się tych miejsc. Podkład dla takiej cery powinien zawierać w składzie cząsteczki silikonu oraz substancje działające łagodząco na zmiany zapalne i ekstrakty antybakteryjne (w tym np. bakterie mlekowe obecne w podkładzie Revlon Colorstay 180).
Zanim wybierze się odpowiedni kolor podkładu, trzeba odpowiedzieć na pytanie o to, jaka jest tonacja skóry. Aby móc to ocenić, najlepiej jest wykonać krótki i prosty test - koniecznie w świetle dziennym. Należy przyłożyć do twarzy białą kartkę papieru i obiektywnie ocenić, jaki kolor ma skóra w porównaniu do bieli. Jeśli przybiera ona odcienie różu lub koloru niebieskiego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej tonacja jest chłodna. Jeżeli z kolei jest żółta lub złotawa, wówczas może to świadczyć o jej ciepłym odcieniu. Dobrze dobrany podkład musi "zlewać" się z kolorem skóry i być niewidoczny gołym okiem. Osoby posiadające chłodną karnację powinny wybierać odcienie beżu i różu, natomiast te z ciepłą tonacją cery kolory zbliżone do złota i brązu.
Kobiety wykonujące na co dzień pełny makijaż często zapominają o stosowaniu filtrów ochronnych przeciwko promieniowaniu słonecznemu. W młodości wydaje się to nie mieć większego znaczenia, jednak wraz z wiekiem tego rodzaju "zaniedbania" prędzej czy później dadzą o sobie znać. Dlaczego tak istotne jest, aby podkład posiadał filtry przeciwsłoneczne?
Przez cały rok, szczególnie jednak latem i wiosną, skóra narażona jest na silne promieniowanie słoneczne. Mimo że cera potrzebuje słońca ze względu na konieczność syntetyzowania witaminy D, to nadmierna ekspozycja jest wysoce szkodliwa. Ma to związek z tzw. fotostarzeniem, czyli uszkadzaniem naskórka przez promieniowanie słoneczne. Powoduje to szybsze powstawanie zmarszczek, pojawienie się przebarwień, odwodnienie, utratę elastyczności oraz tworzenie się nierówności. Niektóre dostępne na rynku podkłady koloryzujące (np. Revlon Colorstay 180) wzbogacone są o filtry przeciwsłoneczne, które tworzą na powierzchni twarzy niewidzialny parasol i zapobiegają procesom uruchamianym przez wolne rodniki. Nakładając taki podkład, nie wolno zapominać o okolicy szyi, która jest wyjątkowo delikatna, co czyni ją podatną na uszkodzenia.