Tępe urazy z krwiakami lub bez nich, zapalenie żył powierzchniowych, obrzęki, stłuczenia.
100 g maści zawiera: substancja czynna: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3g/100g co odpowiada 25 000 j. oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesanmetylu, propylu, kwas stearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetosterylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.
Preparat przyspiesza rozpuszczanie się już istniejących drobnych skrzepów krwi,a także znikanie siniaków oraz obrzęków i działa przeciwbólowo.
Lek należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5cm maści. W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejscach chorobowo zmienione. Lek może być stosowany jako opatrunek z maści. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono i jonoforezy. Podczas jonoforezy maść jest podawana pod katodę.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu; na uszkodzoną skórę, otwarte rany, błony śluzowe i oczy.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.