Traumon to lek w postaci żelu do stosowania na skórę. Jego substancja czynna - etofenamat, zaliczana jest go grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które posiadają również działanie przeciwbólowe. Lek stosowany miejscowo wchłania się przez skórę, a następnie gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach, nie pozostawiając tłustej warstwy. Wskazania do stosowania preparatu są tępe urazy narządów ruchu (stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów), choroby zwyrodnieniowe stawów (kręgosłupa, kolana, barku), reumatyzm pozastawowy objawiający się bólem okolicy krzyżowo lędźwiowej, zmianami chorobowymi w obrębie okołostawowych tkanek miękkich (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych) oraz zapalenie nadkłykci. Co ważne stosowanie NLPZ na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, mogących się pojawiać przy podaniu doustnym.
1 g żelu zawiera:
Przeciwzapalne, przeciwbólowe.
Leczenie dolegliwości reumatycznych zazwyczaj rewa 3-4 tygodnie, zaś tępych urazów, w tym urazów sportowych do 2 tygodni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Lek Traumon jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niezbyt często (z częstotliwością mniejszą niż 1 na 100, ale większą niż 1 na 1000 osób):
Bardzo rzadko (z częstotliwością mniejszą niż 1 na 10 000 osób):
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
Ciąża i karmienie piersią
Mylan Healthcare Sp. z o.o.
ul. Postępu 21B
02-676 Warszawa
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.