Venoruton Gel 20 mg/ g to lek w postaci żelu należący do grupy środków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi). Venoruton Gel w swoim składzie zawiera substancję czynną 0-(beta-hydroksyetylo)-rutyzydów, która stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i ich łamliwości a w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku. Lek Venoruton Gel zmniejsza więc obrzęk i przynosi ulgę w związanych z nim objawach takich jak: ból, zmęczenie, mrowienie, ociężałość nóg oraz skurcze. Venoruton Gel zmniejsza też obrzęk i przynosi ulgę w objawach pochodzenia urazowego (skręcenia i zwichnięcia, stłuczenia mięśni). Venoruton Gel nie zawiera alkoholu, w leczeniu miejscowym świetnie nadaje się do wielokrotnego stosowania na skórę. Jest przyjemny w użyciu i daje uczucie świeżości. Venoruton Gel nie ma zapachu i nie jest tłusty.
Lek Venoruton Gel 20 mg/ g stosuje się u osób dorosłych do miejscowego stosowania na skórę:
1 g żelu zawiera:
Zmniejszające obrzęk i przynoszące ulgę w związanych z nim objawach takich jak: ból, zmęczenie, mrowienie, ociężałość nóg oraz skurcze.
Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Przechowywać poza zasięgiem dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C.
Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
InPharm Sp. z o.o.
ul. Strumykowa 28/11
03-138 Warszawa
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Import równoległy produktów leczniczych polega na sprowadzaniu do Polski leków, które posiadają pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane w innym państwie* oraz które uzyskały pozwolenie na import równoległy wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.
Po zakupie leku w jednym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest on przepakowywany do opakowania oznakowanego w języku polskim. Do leku dołączona zostaje również ulotka w języku polskim. Lek z importu równoległego posiada taką samą (lub zbliżoną) postać farmaceutyczną, taką samą substancję(-e) czynną(-e), moc oraz drogę podania.
*państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym