Aspirin® 500 mg to lek w postaci tabletek zawierający kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Związek ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego w tabletkach są bóle o małym bądź umiarkowanym nasileniu, w tym ból głowy i ból mięśni oraz gorączka.
Lek Aspirin® jest odpowiedni dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Każda tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego popularnie nazywanego aspiryną. Zaliczany jest on do grupy kwasowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Po podaniu doustnym, kwas acetylosalicylowy wchłania się szybko i całkowicie z przewodu pokarmowego.
1 tabletka zawiera:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Aspirin®, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zaburzenia żołądka i jelit:
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
Zaburzenia układu nerwowego:
Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Zaburzenia naczyniowe:
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
Zaburzenia układu immunologicznego:
Zaburzenia układu oddechowego:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Aspirin® z jedzeniem i piciem lub alkoholem
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
Bayer Bitterfeld GmbH
Orell Greppin Salegaster Chaussee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen Niemcy
InPharm Sp. z o.o.
ul. Strumykowa 28/11
03-138 Warszawa
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.