Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dzięki właściwościom hydrofilowym makrogol zmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnienie, nie powodując skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.
Zastosowanie
Przewlekłe zaparcia oraz sporadyczne zaburzenia pracy jelit u dzieci od 6 mż.
Sposób użycia
Dzieci od 6. mż. do 2 lat (o mc. do 12 kg): 1-2 saszetki na dobę lub 0,8 g proszku/kg mc. na dobę.
Dzieci od 2. do 11. rż. (o mc. 12-20 kg): 2-4 saszetki na dobę lub 1 g proszku/kg mc. na dobę.
Dzieci powyżej 11. rż. (o mc. >20 kg): 2-6 saszetek na dobę lub 10-30 g proszku na dobę.
Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1/2 szklanki wody (62,5 ml) i wypić sporządzony roztwór.
Dozownikiem, na którym zaznaczone są dawki: 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) odmierzamy zalecaną dzienną dawkę preparatu.
Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w ok. 1/4 szklanki wody (25 ml) i wypić sporządzony roztwór.
Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Proszek rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez 24 h.
Perforacja i (lub) niedrożność układu pokarmowego.
Zmiany chorobowe układu pokarmowego lub wydalniczego.
Choroby zapalne jelit (takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).
Ważne wskazówki
Nie stwierdzono interakcji preparatu z żadnymi lekami, wyrobami medycznymi i suplementami diety, ale zaleca się jego przyjmowanie w odstępie co najmniej 2 h od momentu ich zażycia, ponieważ właściwości osmotyczne makrogolu i wywołany tym przyspieszony pasaż jelitowy mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na skuteczność ich działania.
W przypadku stosowania innych preparatów, przed zażyciem Dicopegu Junior należy skonsultować się z lekarzem.
Ostrzeżenia
W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.
Dodatkowe informacje
Nie zawiera glutenu.
Dystrybutor
Vitis Pharma Sp. z o.o.
ul. Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa