Poradnik

Amol

AMOL – sprawdzona receptura z ziołowych składników

Doskonalona od czasów średniowiecznych formuła ziołowa, sprawdza się jako lek na przeziębienie, bóle głowy, mięśni, stawów, problemy trawienne, zaburzenia snu, ukąszenia owadów. Tę specyficzną mieszankę olejków z cytroneli, lawendy, goździka, cynamonu, mięty pieprzowej oraz cytryny można skutecznie stosować w przypadku licznych dolegliwości.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Amol, płyn doustny i na skórę, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Amol, płyn doustny i na skórę, 100 ml
20,39 zł
Amol, płyn doustny i na skórę, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Amol, płyn doustny i na skórę, 150 ml
25,89 zł
Amol, płyn doustny i na skórę, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Amol, płyn doustny i na skórę, 250 ml
33,39 zł
1 - 3 z 3 produktów

Płyn 100 ml – AMOL

Uniwersalny płyn w butelce 100 ml można stosować doustnie (kilkanaście kropli na pół szklanki wody), poprzez inhalację (łyżeczka preparatu na litr wody) lub przez rozcieranie i okłady. Uśmierzające ból, uspokajające i odkażające działanie receptury jest wedle legendy efektem pracy zakonu karmelitów. Dzięki skutecznemu i harmonijnemu połączeniu naturalnych składników kompozycja ta zyskała uznanie wśród zwolenników medycyny alternatywnej. AMOLEM leczy się zarówno objawy wewnętrzne (migreny, nerwobóle, dolegliwości jelitowe i żołądkowe), jak i zewnętrzne: stany zapalne skóry, ból zębów itd.

Amol

Amol to sprawdzony i stosowany już od pokoleń lek o wszechstronnych właściwościach. Już od ponad wieku znajduje się w apteczkach domowych Polaków i jest ich nieodłącznym elementem. Swoje niezwykłe właściwości Amol zawdzięcza składowi, w którym znajdują się między innymi cenne olejki naturalne: cynamonowy, cytrynowy, goździkowy, a także roztwór etanolu. Receptura, na podstawie której powstał skład dzisiejszego leku, sięga czasów wypraw krzyżowych. Wtedy to bracia karmelici specjalizowali się w komponowaniu nalewek zdrowotnych i ich wytwarzaniu. Jedna ze sporządzonych przez nich receptur przetrwała do czasów współczesnych i stała się podstawą do stworzenia popularnego dzisiaj leku ‒ Amolu. Ze względu na bezpieczny skład i szerokie zastosowanie można go stosować zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku wystąpienia doraźnych dolegliwości. Jest dostępny bez recepty.

Kiedy stosować Amol?

Amol jest dostępny w postaci płynnej i można go stosować zarówno doustnie, jak i zewnętrznie. Jego działanie przynosi ulgę w wielu dolegliwościach: od złego samopoczucia, przez przeziębienia, bóle głowy (również migrenowe), mięśni i stawów, a także jako środek łagodzący swędzenie, pieczenie i zaczerwienienia po ukąszeniu owadów. Doustne stosowanie Amolu jest zalecane w przypadku dolegliwości trawiennych (dzięki działaniu rozkurczającemu) i dyspeptycznych (jak wzdęcia lub niestrawność). Można stosować go również jako środek niwelujący dokuczliwe poczucie przejedzenia oraz po zjedzeniu tłustego posiłku. Dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych i mentolu przynosi bowiem uczucie odświeżenia. Ponadto Amol ma działanie uspokajające, dezynfekujące i poprawiające krążenie krwi. Nie bez powodu mówi się więc o nim, że jest niezwykłym lekiem, który pomaga w codziennych dolegliwościach.

Kiedy nie zaleca się stosowania Amolu?

Amol jest preparatem naturalnym i bezpiecznym, niemniej warto zwrócić uwagę na wystąpienie pewnych okoliczności, które powodują, że nie zaleca się przyjmowania tego leku. Nie powinno się go podawać dzieciom przed ukończeniem 12 roku życia oraz osobom, u których występuje nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie. Stanowczym przeciwwskazaniem do zażywania Amolu jest wystąpienie astmy oskrzelowej lub innych schorzeń dróg oddechowych. Szczegółowe zalecenia i przeciwwskazania do stosowania leku zostały opisane w ulotce dla pacjenta, dołączonej do opakowania. Należy się z nią zapoznać przed pierwszym użyciem preparatu.