Kategorie

Cytryniec chiński

Znalezione produkty: 4
Sortowanie:
Sortuj według
Alter Medica, Cytryniec chiński, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica, Cytryniec chiński, 60 kapsułek

22,99 zł
Hanoju, Schisandra ekstrakt 400 mg, 90 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju, Schisandra ekstrakt 400 mg, 90 tabletek

77,99 zł
Swanson Full Spectrum Schizandra Berries, cytryniec chiński, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Full Spectrum Schizandra Berries, cytryniec chiński, 90 kapsułek

30,99 zł
PharmoVit, Cytryniec chiński, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

PharmoVit, Cytryniec chiński, 90 kapsułek

34,99 zł

Cytryniec chiński – medycyna naturalna

W medycynie naturalnej Dalekiego Wschodu cytryniec chiński jest doceniany i stosowany od tysiącleci. Jest to roślina o kulistych, czerwonych jagodach, z których można przyrządzić między innymi nalewkę. Roślina sprawdza się na zmęczenie, wspomagająco na wątrobę, ale i znana jest jako afrodyzjak.

Właściwości i lecznicze działanie cytryńca chińskiego

W cytryńcu chińskim znajdują się lignany i to one mają ochronny wpływ na wątrobę. Ponadto przyspieszają jej regenerację, ale i zapobiegają uszkodzeniom. Ochronne działanie lignan polega na aktywacji enzymów w komórkach wątroby, odpowiedzialnych za produkcję jednego z najsilniejszych antyoksydantów – glutationu. Można również liczyć na skuteczne działanie względem niszczenia substancji chemicznych, które wpływają nie tylko na kondycję wątroby, ale i powstawanie stanów zapalnych w obrębie innych komórek.

Cytryniec chiński sprawdza się u osób, które wykazują wzmożony wysiłek psychiczny i/lub fizyczny. Łagodzi uczucie rozdrażnienia i niepokoju. Ponadto wspomaga zmniejszenie uczucia zmęczenia, poprawę kondycji psychicznej oraz fizycznej. Tego typu działanie cytryniec chińskim także zawdzięcza lignanom, które mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego.

Dla sportowców i nie tylko

Owoce cytryńca chińskiego z powodzeniem mogą być stosowane przez sportowców, ponieważ korzystnie wpływają na wytrzymałość mięśniową oraz budowanie siły. Jednocześnie jest to roślina, której nie zalicza się do jakichkolwiek środków dopingujących.

Po cytryniec chiński mogą sięgnąć osoby wykazujące problemy po stronie układu krążenia. Ponadto ci, którzy mają zbyt wysoki poziom cholesterolu, jak i chcą wyregulować w swoim organizmie poziom cukru.

Cytryniec chiński w kuchni i kosmetyce

Cytryniec chiński, a dokładniej mówiąc olejek eteryczny pozyskiwany z kory rośliny, znajduje swoje miejsce w przemyśle perfumeryjnym. Na bazie wyciągów z owoców cytryńca chińskiego produkuje się wiele kremów, ponieważ wykazują działanie przeciwzapalne, regenerujące, zmiękczające oraz ujędrniające.

W kuchni zaś suszone owoce stanowią dodatek do herbat i win, uwydatniając ich aromat. Suszone owoce można również spożywać na surowo, a także robić z nich dżemy, soki i nalewki.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego