Poradnik
Ginkofar

Ginkofar

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ginkofar Intense 120 mg, 60 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ginkofar Intense 120 mg, 60 tabletek powlekanych
33,59 zł
Ginkofar Extra 240 mg, 60 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Ginkofar Extra 240 mg, 60 tabletek powlekanych
58,79 zł
Ginkofar Extra 240 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ginkofar Extra 240 mg, 30 tabletek
35,39 zł
Ginkofar Forte 80 mg, 60 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ginkofar Forte 80 mg, 60 tabletek powlekanych
29,79 zł
1 - 4 z 4 produktów

Ginkofar

Co zrobić, kiedy nie możesz się skupić?

Na problemy z koncentracją skarży się coraz więcej osób. Niektórzy twierdzą, że słaba pamięć to kwestia braku odpowiednich predyspozycji genetycznych, z kolei problemy z koncentracją mają być wynikiem złych zdarzeń w życiu prywatnym lub zawodowym. Niemożność skupienia się może być jednak wynikiem złej diety i stylu życia jak i również towarzyszyć wielu chorobom. Jak radzić sobie z tym problemem?

Zacznij od zmiany stylu życia

Bardzo często problemy z koncentracją wynikają z prowadzonego przez daną osobę stylu życia. Nieprawidłowości należy szukać przede wszystkim w diecie. Brak owoców i warzyw (lub ich niewielka ilość), ograniczone spożywanie ryb i orzechów – to wszystko niezbyt dobrze wpływa na proces zapamiętywania i na poziom koncentracji. Przyczyną problemów może być również nadmierne spożywanie napojów gazowanych, a także kawy czy herbaty (kofeina i teina pobudzają, a w zbyt dużej ilości mogą doprowadzać do rozpraszania uwagi i niemożności skoncentrowania się). Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swojej diety nie tylko niektórych produktów spożywczych (ryby, orzechy, zielone warzywa), ale również naparów ziołowych, które mają liczne właściwości prozdrowotne. Ważnym elementem stylu życia jest ruch – aktywność fizyczna umożliwia przedostanie się do mózgu, większej ilości tlenu, co z kolei pomaga w przypadku każdej aktywności umysłowej. Elementem stylu życia i diety są także leki, takie jak np. Ginkofar – stosuje się go w przypadkach zaburzeń krążenia mózgowego, którego jednym z objawów jest właśnie problem z koncentracją.

Ginkofar - w przypadku zaburzeń krążenia mózgowego

Problemy z koncentracją i zaniki pamięci często bywają również wynikiem schorzeń czy chorób. Jedną z przyczyn mogą być zaburzenia krążenia mózgowego. Niewystarczająca ilość tlenu docierająca do mózgu może mieć zresztą o wiele poważniejsze konsekwencje, takie jak zawroty i bóle głowy, szumy uszne czy osłabienie wzroku i słuchu. To właśnie takim dolegliwościom przeciwdziała wspomniany już Ginkofar. Lek może być stosowany także w przypadku zaburzeń krążenia obwodowego, którego wynikiem jest zaburzenie w ukrwieniu kończyn dolnych (co z kolei prowadzi do uczucia bólu i zimna w stopach). Ginkofar zmniejsza niedotlenienie mózgu, chroni komórki przed niedotlenieniem i usprawnia przepływ mózgowy. Jest to możliwe m.in. dzięki składnikowi takiemu jak ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Dawkowanie preparatu zależy od jego formy – mamy bowiem do wyboru nie tylko tradycyjny Ginkofar, ale także wersje: Forte, Extra oraz Intense.