Poradnik
Paracetamol tabletki

Paracetamol tabletki

Paracetamol

Paracetamol, inaczej znany, jako acetaminofen jest znanym środkiem przeciwbólowym, który dodatkowo może redukować gorączkę, dlatego w szczególny sposób sięga się po niego w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Tabletki bazujące na paracetamolu stosuje się już od wielu lat w leczeniu różnego rodzaju bólu pochodzącego z różnorakich źródeł.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Paracetamol Accord 500 mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Paracetamol Accord 500 mg, 50 tabletek
11,39 zł
1 - 1 z 1 produktów

Paracetamol - na jaki ból?

Najczęstsze dolegliwości bólowe, podczas których można sięgnąć po Paracetamol, są następujące: 

Z racji swoich właściwości tabletki zawierające Paracetamol, które można dostać w tej grupie produktów, mogą być również pomocne, jeśli chodzi o łagodzenie bólu przy zapaleniu stawów. Należy jednak pamiętać, że mowa tutaj o bólu nasileniu słabym do umiarkowanego, a poza tym sam Paracetamol nie wpływa na obrzęk stawu czy stan zapalny, dlatego, nawet jeśli korzysta się doraźnie z jego pomocy w obliczu takich dolegliwości to celem pozbycia się faktycznego schorzenia i poprawienia swojego stanu zdrowia i tak konieczne są konsultacje z lekarzem specjalistą, który postawi prawidłową diagnozę i dobierze odpowiedni tok leczenia.

Warto dodać, iż paracetamol nadaje się również do zastosowania do innych celów, które nie zostały wymienione w tym miejscu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami udostępnionymi przez producentów w opisach poszczególnych produktów, jak również w ramach ulotek dołączonych do opakowania. Oczywiście też podobnych informacji na temat paracetamolu może także z powodzeniem udzielić kompetentny lekarz.

Paracetamol – charakterystyka i bezpieczeństwo stosowania

Ważną i charakterystyczną informacją na temat środka, jakim jest Paracetamol, jest fakt, iż na obecnym rynku można znaleźć go w różnych formach i pod szyldem różnorakich marek. Przykładów nie trzeba daleko szukać, gdyż już w tej kategorii można z łatwością dostrzec wspomnianą różnorodność.

Natomiast, bez względu na to, w jakiej formie i pod jaką marką stosuje się Paracetamol, najważniejszy do zapamiętania jest fakt, iż nigdy nie powinno się go stosować w ilości większej, niż jest to zalecane. Wynika to z prostego faktu: jego przedawkowanie może spowodować poważne szkody. Przede wszystkim, przyjęcie większej ilości paracetamolu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Należy również bardzo uważać, jeśli chodzi o łączenie paracetamolu z alkoholem - nie wolno poprzestawać w takim przypadku na zapoznaniu się z informacjami zawartymi w ulotce, ale lepszym rozwiązaniem byłoby porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem paracetamolu, jeśli przed tym zamiarem spożywało się napoje alkoholowe.

To nie wszystkie sytuacje, kiedy Paracetamol nie powinien być stosowany bez konsultacji z lekarzem. Podobnie nie należy stosować medykamentów z jego zawartością, jeśli równocześnie stosuje się inne dostępne bez recepty leki na dolegliwości, takie jak na przykład:

Taka ostrożność wynika z faktu, iż paracetamol jest zawarty w wielu lekach skojarzonych, a jeśli przyjmuje się niektóre z tych produktów, równocześnie można przypadkowo użyć zbyt dużej ilości paracetamolu – co jak zostało wskazane powyżej i co może podkreślić każdy lekarz bądź farmaceuta jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu.

Paracetamol – przed zażyciem substancji

Oprócz wyżej wymienionych ważnych informacji na temat stosowania leku paracetmol warto wiedzieć, o czym jeszcze należy pamiętać przed zażyciem tego leku. Nie można używać preparatów z zawartością paracetamolu, jeśli jest się uczulonym na ten składnik, co nie należy do rzadkich przypadłości.

Należy również zapytać lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie paracetamolu jest bezpieczne, jeśli:

  • ma się jakiekolwiek dolegliwości związane z wątrobą
  • ma się problemy z uzależnieniem od alkoholu

Z racji tego, iż brakuje jeszcze wystarczających badań na temat tego, czy paracetamol może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku najmądrzejszym rozwiązaniem będzie przed użyciem paracetamolu poinformować lekarza o tym, że jest się w ciąży. Podobnie, jeśli jest się matką karmiącą dziecko piersią, gdyż ten składnik może przenikać do mleka matki i tym samym może zaszkodzić maleństwu. To, dlatego właśnie nie należy stosować paracetamolu bez uprzedniego poinformowania lekarza o karmieniu piersią dziecka.

Nade wszystko należy pamiętać, iż paracetamol należy stosować zawsze dokładnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki