Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.
W to, że suplementy diety mogą w całości zastąpić zdrowe odżywianie się oraz zrekompensować brak ćwiczeń nie wierzy już prawie nikt. Nie taka jest zresztą rola suplementów; mają one jedynie wspomagać nasze wysiłki na rzecz lepszej kondycji czy zgubienia nadprogramowych kilogramów. Przykładem takiego suplementu jest pokrzywa indyjska. Jakie ma właściwości i czy warto ją stosować?
Coraz częściej i coraz śmielej sięgamy po rodzimą pokrzywę – nauczyliśmy się już, że ma mnóstwo właściwości zdrowotnych. Popularność zdobywa powoli także indyjska odmiana tej rośliny, stosowana od setek lat w medycynie hinduskiej i ajurwedyjskiej. Rośnie głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Uwagę może przyciągnąć wygląd rośliny. Głównym składnikiem pokrzywy indyjskiej jest forskolina; to kolejne określenie stosowane w przypadku tej rośliny. Na Dalekim Wschodzie pokrzywa indyjska nadal jest wykorzystywana do celów leczniczych, głównie przy terapii otyłości, przy dolegliwościach sercowo-naczyniowych czy w przypadku problemów z układem pokarmowym. Forskolinę wykorzystuje się także w Afryce; tam roślinę podaje się w celu wywołania menstruacji u kobiet, a także by wspomóc pracę układu moczowego. Pokrzywa indyjska pełni tam również rolę środka wykrztuśnego.
To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które szukają produktu mogącego wspomóc ich dietę i aktywność fizyczną. To jednak nie jedyna zaleta pokrzywy indyjskiej, chociaż to właśnie dzięki wspomaganiu procesu spalania tłuszczu stała się popularna także w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Co ciekawe, pokrzywa indyjska wpływa.. Ekstrakt z forskoliny (aplikowany w formie inhalacji) rozszerza także oskrzela i ułatwia oddychanie.